صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ
مدیرکل میراث فرهنگی مازندران بیان کرد؛

احداث اسکله تفریحی در سه نقطه مازندران

در نشست هم اندیشی مدیران کل استانهای ساحلی کشور با موضوع بررسی طرح دهکده های ساحلی در شهرستان چالوس برگزار شده بود از احداث اسکله تفریحی در ۳ نقطه استان خبر داد.

کد خبر : 34312

تاریخ انتشار : 16/08/1394 - 09:55


احداث اسکله تفریحی در سه نقطه مازندران

به گزارش خط امید بهشهر، دلاور بزرگ نیا در خصوص سواحل مازندران و بحث گردشگری دریایی، گفت: مازندران بیش از ۲۸۰ کیلومتر نوار ساحلی دارد که این میزان بدلیل سالها عدم برنامه ریزی، نگاه و توجه به آینده امروز با معضل مواجه و این استان با این مشکلات دست و پنجه نرم می کند. 

 
وی با اعلام اینکه در مازندران ۴ درصد نوار ساحلی آن آزاد است و مورد بهره برداری قرار می گیرد، اظهارداشت: عمدتا نوار ساحلی در اختیار نیروی انتظامی، نظامی و دستگاههای دولتی است که به بهانه اجرای مصوبات سواحل در اختیار مردم قرار گیرد که این امر هنوز محقق نشده است. 
 
مدیرکل میراث فرهنگی مازندران با اشاره به نظرسنجی های صورت گرفته در خصوص حضور مسافر و گردشگر در استان، تصریح کرد: بیش از ۸۷ درصد از مسافران دلیل سفر به مازندران را وجود دریا اعلام کردند. 
وی با بیان اینکه استفاده از ساحل و احداث دهکده ساحلی در دستور کار سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری قرار گرفت، افزود: با توجه به اهمیت صنعت توریسم در مازندران این استان جز چند استان برتر پذیرش مسافر در کشور شده است. 
 
بزرگ نیا با بیان اینکه یک اسکله تفریحی توریستی در استان نداریم، اذعان داشت: با توجه به سه بندر امیرآباد، نوشهر و فریدونکنار که از بنادر تجاری و اقصادی است و یک لاین گردشگری و شناور توریستی در این بنادر تعریف نشده است 
وی با اعلام اینکه در کارگروه گردشگری خط تردد مسافربرای شناور دریایی در دستور کار قرار گرفته و تا یکسال آینده اجرایی می شود، با اجرای این پروژه خطرجانی مسافر را نمی توانیم برطرف کنیم و در استان تا به امروز یک گام جلوتر از ساحل حرکت نکرده ایم و فقط در دریا ایستگاه شنا و شناگاههای زن و مرد است و فراساحلی شکل نگرفته است. 
 
بزرگ نیا بیان کرد:۲ سرمایه گذار پکیج گردشگری دریایی در مازندران تعریف کرده اند خرید دو شناور تفریحی، احداث هتل در کنار سواحل، شناور رستوران دریایی و شناور با ۶ سوییت می باشد. 

بزرگ نیا از احداث اسکله تفریحی و توریستی در سه نقطه ساحل دریای خزر خبر داد و گفت: بزرگترین آرزوی استان با توجه به تدوین سیاست های عمومی سازمان میراث فرهنگی برای ارایه خدمات به مسافران و گردشگران حداکثر بهره برداری های عمومی برسد.


منبع : باشگاه خبرنگاران

 

  

دیدگاه شما در مورد : احداث اسکله تفریحی در سه نقطه مازندران

احداث اسکله تفریحی در سه نقطه مازندران

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر