صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ

بیمه روستائیان و عشایر مازندران به بخش خصوصی سپرده می شود

مدیر بیمه اجتماعی روستائیان و عشایر مازندران از واگذاری فعالیت های این بیمه به بخش خصوصی خبرداد و علت این اقدام را تسهیل در انجام امور بیمه ای روستائیان اعلام کرد .

کد خبر : 34310

تاریخ انتشار : 16/08/1394 - 09:46


بیمه روستائیان و عشایر مازندران به بخش خصوصی سپرده می شود

به گزارش خط امید بهشهر، علی قمی گفت : دانش آموختگان رشته های مرتبط از قبیل کامپیوتر ، مدیریت بازرگانی و حسابداری با سابقه فعالیت در زمینه بیمه می توانند به عنوان متقاضی راه اندازی دفاتر بیمه روستاییان و عشایر در مازندران اقدام کنند . 
وی از علاقه مندان اخذ مجوز فعالیت بیمه روستایی و عشایری در مازندران خواست تا با مراجعه به صندوق بیمه اجتماعی روستاییان و عشایر استان ثبت نام کنند و پس از آن مراحل اداری برای کار را انجام دهند . 
مدیر بیمه اجتماعی روستاییان و عشایر مازندران گفت : هم اکنون دهیاری ها به صورت متمرکز کارهای لازم را برای ثبت نام ، جمع آوری و ارسال مدارک روستاییان متقاضی بیمه روستائی و عشایری انجام می دهند . 
وی با اشاره به اینکه در حال حاضر بیش از 200 دهیاری مازندران کار بیمه روستائیان و عشایر را انجام می دهند ، افزود : مشغله کاری دهیاران و مشکلات روستائیان برای دسترسی به آنها سبب ایجاد تا متقاضیان برای ثبت نام و انجام امور بیمه ای بی انگیزه شوند .
قمی ابراز امیدواری کرد که با سپرده بیمه روستایی و عشایری به بخش خصوصی ، آمار افراد تحت پوشش این بیمه افزایش یابد .
براساس آمارهای رسمی هم اکنون 60 هزار نفر در مازندران زیر پوش بیمه اجتماعی روستایی و عشایری هستند.
مدیر بیمه اجتماعی روستائیان و عشایر مازندران رتبه این استان را از لحاظ آمار افراد زیر پوشش در میان استان های کشور بیست و هفتم اعلام کرد و گفت : این در حالی است که 45 درصد از جمعیت سه میلیون و یکصد هزار نفری مازندران روستائی هستند .
وی علت اصلی در استقبال کم روستائیان از این بیمه را آگاه نبودن و ناآشنایی آنان با اهداف این نوع بیمه برشمرد و افزود : با بررسی های صورت گرفته مشخص شده است بسیاری از روستائیان مازندران با این بیمه آشنا نیستند .
او تاکید کرد : جلوگیری از مهاجرت روستائیان ، ارتقای سطح زندگی مادی و معنوی آنان ، تعدیل سطح زندگی جمعیت روستایی و شهری ، ایجاد درآمد پایدار برای روستائیان و کاهش فاصله طبقاتی از جمله دستاوردهای اجرای این نوع بیمه است .
طبق قانون ساختار نظام جامع رفاه و تامین اجتماعی و اصلاحیه آن تمامی جمعیت بالای 18 سال عشایر و روستائی کشور می توانند در صندوق بیمه اجتماعی روستائیان عضو شوند .
ساکنان دائمی روستاها، روستائیان ساکن در شهرها و دارای زمین در روستا، رانندگان حمل و نقل باربری و نظام مهندسی و کشاورزی از جمله جامعه هدف این بیمه هستند.


منبع : ایرنا

 

  

دیدگاه شما در مورد : بیمه روستائیان و عشایر مازندران به بخش خصوصی سپرده می شود

بیمه روستائیان و عشایر مازندران به بخش خصوصی سپرده می شود

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر