صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ

خاتمی: من روحانی ام / معامله ای با سوروس نداشتم

هر چند خاتمی از سوروس اسم نبرده اما رسانه‌های حامی وی منظور وی را (جرج سوروس) معرفی کرده‌اند.

کد خبر : 3416

تاریخ انتشار : 13/07/1392 - 09:41


خاتمی: من روحانی ام / معامله ای با سوروس نداشتم

به گزارش خط امید بهشهر _ خاتمی بدون اسم بردن از جرج سوروس گفت نه او را دیده و نه صحبتی با او کرده است.

وی مصاحبه‌ای با نشریه اندیشه پویا کرده که ضمن آن می‌گوید: «به دروغ می‌نویسند فلانی برای ایران نسخه نوشته و با خاتمی مذاکره کرده ئ که بیاید آن را در ایران پیاده کند. می‌گویند می‌خواهم نسخه کسی را در ایران اجرا کنم که نه او را دیده‌ام و نه با او صحبت کرده‌ام! من برای این انقلاب خون دل خورده‌ام. من روحانی‌ام. سابقه‌ام در انقلاب مشخص است. من می‌خواهم جمهوری اسلامی الگو باشد تا مسلمان و غیرمسلمان آن بگویند من می‌توانم در اینجا زندگی کنم، کار کنم و پیشرفت  داشته باشم.

 من می‌خواهم حقوق ‌بشر، روابط مطلوب با جهان، توسعه، زندگی آبرومند و امن در ایران تضمین شود.»هر چند خاتمی از سوروس اسم نبرده اما رسانه‌های حامی وی منظور وی را (جرج سوروس) معرفی کرده‌اند.

محمد خاتمی در حالی مدعی شد نه جرج سوروس یهودی را دیده و نه با او صحبت کرده است که اسناد و اخبار و شواهد زیادی از این دیدار منتشر شده است.

به گزارش «دانا»، چند سال است که اخبار متعدد از این دیدار و حواشی آن منتشر می‌شود. حتی زمانی که در سال 88 خبری مربوط به مشروح مذاکرات 3 سال پیشتر خاتمی و جرج سوروس به نقل از سوروس در جلسه‌ای که به مناسبت سالگرد 11 سپتامبر در هتل بین‌المللی ترامپ (Trump Internationl Hotel) نیویورک و در جمع مدیران و فعالان تعدادی از سازمان‌های غیردولتی آمریکا واکنش شتابزده دفتر خاتمی و رسانه‌های حامی وی را در پی داشت.

پایگاه خبری نیوزمکس درباره دیدار خاتمی با جرج سوروس که طی یک شام خصوصی صورت گرفته است می‌نویسد: «جرج سوروس، این هفته در بوستون در یک شام خصوصی با محمد خاتمی، رئیس‌جمهور سابق ایران، یک «معامله بزرگ» را مورد بحث قرار داد؛ این خبر را پنجشنبه، منابع متعددی به نیوزمکس گفتند.»تیمرمن موسس بنیاد دموکراسی برای ایران است که خود نیز مدیر اجرایی آن بود. وی که از نیروهای بخش پژوهشی سازمان جاسوسی آمریکا (سیا) است، با موسسه آمریکن اینترپرایز و همچنین پروژه قرن جدید برای آمریکا نیز همکاری دارد. تیمرمن در تاریخ 15 سپتامبر 2006 با اشاره به موضوع هسته‌ای ایران و بررسی پیشنهادهایی برای چگونگی توقف ایران هسته‌ای از دیدار محرمانه سوروس و خاتمی در یک ضیافت شام خبر داده و نوشته بود: همزمان و کمتر از یک مایل دورتر از محل گفت‌وگوی پهلوی با سانتوروم و مارتینز در سنای آمریکا، جرج سوروس و سایر مخالفان دولت بوش در هتل‌ هایت گردهم آمده بودند تا تعامل دولت با تهران را خواستار شوند.

طبق این گزارش برخی مقامات به نیوزمکس گفتند سوروس در همین هفته و در یک مراسم خصوصی صرف شام در بوستون، درباره این معامله بزرگ با محمد خاتمی رئیس‌جمهوری سابق ایران گفت‌وگو کرد. یک ایرانی که در آن مراسم شام حضور داشت، گفت: خاتمی به ما گفت که آمریکا باید مذاکره با ایران را آغاز کند.


منبع : بلاغ

 

  

دیدگاه شما در مورد : خاتمی: من روحانی ام / معامله ای با سوروس نداشتم

خاتمی: من روحانی ام / معامله ای با سوروس نداشتم

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر