صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ
رئیس قوه قضاییه در جمع قضات مازندران:

پرونده‎های کلان مفاسد مالی در حال رسیدگی است/کسی جرأت نمی‎کرد به سمت آنها برود

رئیس قوه قضائیه با اعلام اینکه در حال حاضر پروندهای کلان مفاسد مالی در حال رسیدگی است که پیش از این جرأت نمی‌شد به سمت آنها رفت، گفت: پروندهای قضایی بدون توجه به شخص و جناح خاصی در حال رسیدگی است و به چپ و راست و غیر آن هم کاری نداریم، هر کسی جرم کرد با قضاوت عادلانه مورد محاکمه قرار می‌گیرد.

کد خبر : 34147

تاریخ انتشار : 13/08/1394 - 09:07


پرونده‎های کلان مفاسد مالی در حال رسیدگی است/کسی جرأت نمی‎کرد به سمت آنها برود

به گزارش خط امید بهشهر، آیت‌الله صادق آملی‌لاریجانی عصر امروز در دیدار با قضات در محل پلاژ قوه قضائیه با بیان اینکه کسی حق قضاوت دارد که شأن و منزلت لازم را داشته باشد، اظهار کرد: منصب قضاوت منصب عظیمی است که برای هر کسی وجود ندارد، اسلام هم مقام‌ قضاوت را به‌گونه‌ای نشان داد که کوچک‌ترین لغزش در مسیر اشتباه قرار می‌گیرد.

وی با تاکید بر رعایت قانون در قضاوت، افزود: شأن قاضی و قضاوت در سازمان قضایی دارای اهمیت است و در هیچ کجای دنیا قوه قضائیه مانند ایران دارای استقلال نیست که دلیل آن قانونی است که حول محور ولایت فقیه طرح شد و کاملاً مستقل از دستگاه‌های دیگر است.

رئیس قوه قضائیه ادامه داد: می‌گویند رئیس جمهوری مسئول اجرای قانون است، این به آن معنا نیست که می‌تواند در اجرای قوانین قضایی دخالت کند.

آملی‌لاریجانی با تبیین وظایف قوه قضائیه، بیان کرد: قوه قضائیه می‌تواند آئین‌نامه‌های دولتی که برخلاف قانون باشد را باطل کند.

وی با تاکید بر اختیارات وسیع دستگاه قضایی کشور، خاطرنشان کرد: همه باید تلاش کنیم تا این وظایف مهم تحقق یابد، انجام وظایف نیاز به مجاهدت دارد باید بتوانیم خدمت سالم و صادقانه ارائه دهیم که از بزرگ‌ترین عبادات است.

عضو مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه کثرت تشکیل پرونده در کشور نشان‌دهنده اعتماد مردم به قوه قضائیه است، خاطرنشان کرد: در برخی گزارش‌ها آمده که ۱۵میلیون پرونده در دادگاه‌های کشور وجود دارد، رسیدگی به آنها با وجود کمبود نیرو و منابع مالی طاقت‌فرسا است.

رئیس دستگاه قضا با اشاره به سخنان رهبری پیرامون سختی‌های کار در قوه قضائیه، ادامه داد: امروز قوه قضائیه به اقتدار و صلابت رسیده است.

وی با اعلام اینکه در حال حاضر پروندهای کلان مفاسد مالی در حال رسیدگی است که پیش از این جرأت نمی‌شد به سمت آنها رفت، تاکید کرد: پروندهای قضایی بدون توجه به شخص و جناح خاصی در حال رسیدگی است و به چپ و راست و غیر آن هم کاری نداریم، هر کسی جرم کرد با قضاوت عادلانه مورد محاکمه قرار می‌گیرد.

رئیس قوه قضائیه خطاب به قضات، گفت: از تهمت‌ها نهراسید و بدانید که خط قرمز ما اسلام و قانون اساسی است، قوه قضائیه براساس محور عدالت حرکت می‌کند و معمولاً در اینگونه موارد تهمت‌ها و تخریب‌ها از داخل و خارج بیشتر است.

وی در پایان با اشاره به ساخت و سازهای غیر مجاز در کشور، گفت: قانون در مورد پیرمردی که در منزل خود دو اتاق می‌سازد و فردی که به شمال برای ویلاسازی می‌آید اولویت اجرای ندارد، ولی قشر مظلوم را درنظر داشته باشید و بر مشکلات مردم محروم اضافه نکنیم.


منبع : بلاغ

 

  

دیدگاه شما در مورد : پرونده‎های کلان مفاسد مالی در حال رسیدگی است/کسی جرأت نمی‎کرد به سمت آنها برود

پرونده‎های کلان مفاسد مالی در حال رسیدگی است/کسی جرأت نمی‎کرد به سمت آنها برود

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر