صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ
استاد دانشگاه هاروارد آمریکا در ساری:

تبعیض نژادی در فرهنگ آمریکا نهادینه شده/رسانه‎های آمریکایی مسلمانان را وحشتناک و تروریست معرفی می‌کنند

استاد دانشگاه هاروارد آمریکا در نشست «بررسی خشنونت‌گرایی آمریکایی‌ها» گفت: رسانه‎های آمریکایی کاری کردند که همه مسلمانان را به چشم تروریست می‎بینند و از بودن در کنار آنها وحشت دارند.

کد خبر : 34143

تاریخ انتشار : 13/08/1394 - 09:02


تبعیض نژادی در فرهنگ آمریکا نهادینه شده/رسانه‎های آمریکایی مسلمانان را وحشتناک و تروریست معرفی می‌کنند

به گزارش خط امید بهشهر، ویلمر لئون عصر امروز در همایش‌ «بررسی خشنونت‌گرایی آمریکایی‌ها» ‌در دانشگاه آزاد اسلامی ساری با تقدیر از حمایت ایرانی‌ها ‌از سیاه‌پوستان، اظهار کرد: این که ایرانیان به سیاه‌پوستان اهمیت می‌دهند، قابل قدردانی است.

وی افزود: اروپائیان مسیحی وقتی وارد آمریکا شدند، یک هرم نژادی را به‎وجود آوردند و با قرار دادن سیاهان در پایین هرم می‎خواهند نشان دهند که سیاه‎پوستان را به‎عنوان انسان قبول ندارند.

استاد علوم سیاسی دانشگاه هاروارد آمریکا، تصریح کرد: نکته اصلی اینجاست که تمرکز بر رنگ پوست من موجب می‌شود تا توانایی‌های من به‌عنوان یک انسان نادیده گرفته شود و وقتی به رنگ پوست من نگاه می‌کنند، دیگر به شخصیت من نگاه نمی‌کنند و از این رو به‌راحتی می توانند در خیابان به من شلیک کنند.

به گفته وی؛ در واقع نباید به رنگ پوست اشاره داشت و فقط بشردوستی دارای اهمیت است.

این تحلیل‎گر مسائل سیاسی از ایالات متحده آمریکا، اضافه کرد: در ایالات متحده هنگامی که سیاه‎پوستان را می‎بینند به چشم دشمن به آنها نگاه می‎کنند و آنها را انسان نمی‎دانند و از این روست که خیلی راحت سیاه‎پوستان بی‎گناه را در خیابان‎ها به قتل می‎رسانند.

وی تصریح کرد: مسئله تبعیض نژادی تا جایی ادامه دارد که در فرهنگ مردم ایالات متحده نهادینه شده است.

لئون با اشاره به اینکه مسلمانان هم در آمریکا وضعیت بهتری نسبت به سیاهان ندارند، ادامه داد: رسانه‎های آمریکایی کاری کردند که همه مسلمانان را به چشم تروریست می‎بینند و از بودن در کنار آنها وحشت دارند.

وی تصریح کرد: تصویر نادرستی از سیاه‌پوستان و مسلمانان در رسانه‌های آمریکا منتشر می‌شود و با هر ابزاری تلاش دارند که ایران، مسلمانان و سیاه‌پوستان را خشن معرفی کنند.

لئون در پایان با اشاره به‌دلیل رفتار پلیس با سیاهان و مسلمانان گفت: پلیس در این موضوع مقصر نیست، چرا که این دستوری است که برای آنها صادر شده است و به آنها گفته شده که سیاهان و مسلمانان دشمن هستند و بنابراین وقتی آنها ما ما برخورد می‎کنند در واقع دارند با دشمن خود مقابله می‎کنند.


منبع : بلاغ

 

  

دیدگاه شما در مورد : تبعیض نژادی در فرهنگ آمریکا نهادینه شده/رسانه‎های آمریکایی مسلمانان را وحشتناک و تروریست معرفی می‌کنند

تبعیض نژادی در فرهنگ آمریکا نهادینه شده/رسانه‎های آمریکایی مسلمانان را وحشتناک و تروریست معرفی می‌کنند

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر