صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ
از اول مهرماه امسال

آب‌بهای مشترکان روستایی مازندران تغییر کرد

براساس قانون بودجه سال 94 آب‌بهای مشترکان روستایی مازندران تغییر یافته و این تعرفه از اول مهرماه امسال اعمال شده است.

کد خبر : 33869

تاریخ انتشار : 10/08/1394 - 18:36


آب‌بهای مشترکان روستایی مازندران تغییر کرد

به گزارش خط امید بهشهر، براساس قانون بودجه سال 94 آب‌بهای مشترکان روستایی مازندران همزمان با سراسر کشور تغییر یافته و این تعرفه از اول مهرماه امسال اعمال شده است.

جلسه توجیهی تعرفه جدید آب‌بها و حق انشعاب آب شرب روستایی با حضور مدیران ادارات مشترکان و اپراتورهای رایانه شهرستان‌ها در سالن اجتماعات شرکت آب و فاضلاب روستایی مازندران برگزار شد.

مدیرعامل آب و فاضلاب روستایی مازندران با تاکید بر ضرورت اجرای صحیح تعرفه، نظارت دقیق بر قرائت کنتور و تکریم ارباب رجوع، گفت: با اجرای تعرفه جدید آب‌بها برابر بند (ج) تبصره هشت قانون بودجه 94 تعرفه آب شرب روستایی معادل 50 درصد تعرفه آب شرب شهری است که با اجرای این تعرفه تقریبا 20 درصد قیمت تمام‌شده آب شرب از مشترکان دریافت می‎شود.

مجید عبداللهی از تمامی پرسنل خواست تا با متانت و احترام با دلایل مستند و مستدل پاسخگوی سئوالات احتمالی مشترکان درباره تغییر آب‌بها در تعرفه جدید باشند و به آنها راهنمایی‌های لازم را ارائه دهند.

وی از مشترکان آب روستایی درخواست کرد ضمن رعایت الگوی مصرف آب و پرداخت به موقع آب‌بها شرکت را در ارائه خدمات مطلوب‌تر یاری کنند.

مدیر امور خدمات مشترکان و درآمد شرکت آبفار مازندران با تبیین و تشریح دقیق جزییات و تبصره‌های مرتبط تعرفه جدید افزود: حداکثر افزایش آب‌بها در تعرفه جدید برای بیش از 70 درصد مشترکان آب شرب روستایی که مصرف ماهانه آنها کمتر از 20 مترمکعب باشد 1300 تومان است.

عیسی یزدانی ادامه داد: با توجه به اینکه بیش از 55 درصد مشترکان الگوی مصرف ماهانه معادل 15 مترمکعب در ماه را رعایت می‌کنند حداکثر افزایش ماهانه آب‌بها برای آنان 800 تومان است.

وی با استناد به مفاد بند هشت مصوبه ستاد هدفمندسازی یارانه‌ها اظهار داشت: در تعرفه جدید به ازای هر واحد ماهانه مبلغ هزار تومان آبونمان هم دریافت می‌شود.

یزدانی حق انشعاب هر واحد خانگی روستایی را در تعرفه جدید معادل 50 درصد حق انشعاب مشترکان شهری بیان کرد و گفت: با اجرای تعرفه جدید سهم آب‌بهای روستایی در سبد هزینه هر خانوار کمتر از سه دهم درصد است در حالی که سهم هزینه هر یک از سایر حامل‌های انرژی بیش از سه درصد است.


منبع : فارس

 

  

دیدگاه شما در مورد : آب‌بهای مشترکان روستایی مازندران تغییر کرد

آب‌بهای مشترکان روستایی مازندران تغییر کرد

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر