صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ
معاون فرماندار بهشهر:

رشادت‌های شهدای 13آبان، باید به نسل جدید منتقل شود

معاون فرماندار بهشهر گفت: برگزاری درست و مناسب مراسم گرامی‌داشت این روز مهم، نقش به‌سزایی در انتقال صحیح اطلاعات، ارزش‌ها و باورهای شهدای 13 آبان به نسل جوان دارد.

کد خبر : 33862

تاریخ انتشار : 09/08/1394 - 23:43


رشادت‌های شهدای 13آبان، باید به نسل جدید منتقل شود

به گزارش خبرنگار خط امید، محمد حامدی در جلسه بزرگداشت 13آبان با بیان اینکه  این روز در تاریخ ایران جایگاه ویژهای دارد، اظهار کرد: این روز مصادف است با سه واقعه در تاریخ معاصر ایران اولین واقعه تبعید امام خمینی به ترکیه در سال 1342 بود که سرآغازی برای مبارزات مردمی به مدت 14 سال تا شکوفایی انقلاب اسلامی است.


وی افزود: دومین حادثه مهم، حضور و تجمع 7000 نفر از دانش آموزان در سال 1357 در اعتراض به رژیم پهلوی و اعتراض به دخالت‌های آمریکا که 56 نفر از دانش آموزان در این تجمع به شهادت رسیدند، واقعه سوم در روز 13 آبان 1358 در راستای اعتراض دخالت‌های آمریکا با تجمع دانشجویان و تسخیر لانه جاسوسی آمریکا می‌باشد.

 

معاون فرماندار بهشهر با بیان اینکه رشادت‌های آن سال‌ها را باید به نسل جدید یادآور شویم خاطرنشان کرد: برگزاری درست و مناسب مراسم گرامی‌داشت این روز مهم، نقش به‌سزایی در انتقال صحیح اطلاعات، ارزش‌ها و باورهای شهدای 13 آبان به نسل جوان دارد.

 

حامدی از برگزاری تجمع دانش‌آموزی در این روز خبر داد و تصریح کرد: راهپیمایی این روز در دو مسیر مشخص شده از حسینیه قتلگاه بهشهر و مسجد امام حسین(ع) نصیرخان انجام می‌شود و در نهایت تجمع عظیم دانش‌آموزان در مصلی بزرگ این شهرستان صورت می‌گیرد. 

  

دیدگاه شما در مورد : رشادت‌های شهدای 13آبان، باید به نسل جدید منتقل شود

رشادت‌های شهدای 13آبان، باید به نسل جدید منتقل شود

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر