صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ
حاشیه های مراسم کلنگ زنی مصلی گتاب

اولین کلنگ استاندار در زادگاهش به زمین نشست/ ربیع،دروازه بان با غیرتی بود!

در هر گوشه از مسجد که می نشستی صحبت از ربیع فلاح بود یا همان دروازه بان تیم فوتبال محل که قدیمی ترها از آن به خوبی یاد می کردند.

کد خبر : 3381

تاریخ انتشار : 11/07/1392 - 10:07


 اولین کلنگ استاندار در زادگاهش به زمین نشست/ ربیع،دروازه بان با غیرتی بود!

به گزارش خط امید بهشهر _ کلنگ احداث مصلی بخش گتاب در زمین به مساحت تقریبی 5500 متر مربع با حضور نماینده محترم مقام معظم رهبری در استان، دکتر فلاح استاندار مازندران و ائمه جمعه شهرستان بابل و دیگر مسئولین استانی و شهرستانی به زمین زده شد.

در ابتدای مراسم حجت الاسلام تقی پور امام جمعه بخش گتاب ضمن تشریح چگونگی اهدای زمین مصلی نماز جمعه گتاب از سوی مردم خیر این بخش گفت: از زمانی که اعلام شد ستاد نماز جمعه بخش گتاب درصدد فراهم نمودن قطعه زمینی جهت احداث مصلی است ، مردم شریف و مومن گتاب از چند نقطه شهر و روستا برای اهداء زمین اعلام آمادگی نمودند که در نهایت بعد از کارشناسی های فراوان، محله تلی کاله با تصویب نهایی در تهران،برای احداث مصلی بخش گتاب انتخاب شد.
 
آیت الله نورالله طبرسی در مراسم پیش از مراسم کلنگ زنی مصلی گتاب با اشاره به سابقه دیرینه دینی و مذهبی بخش گتاب بابل گفت: این منطقه به دلیل داشتن علماء دینی و دانشمندان علمی جزو مناطق تاثیر گذار مازندران است.
 
نماینده ولی فقیه در مازندران تصریح کرد: وجود استانداران بومی گام موثری در رفع مشکلات مازندران است چرا که آنها درد آشنا با مشکلات مردم بوده و به درستی  این مشکلات را لمس کرده‌اند.
 
طبرسی با اشاره به اینکه باید مطالبات به حق مردم به آنها ادا شود، بیان داشت: گرچه بعد از انقلاب تحول عظیمی در سطح جامعه انجام شده است ولی کافی و لازم نیست و باید بیش از این به مردم سرویس دهی شود.
 
 
دکتر ربیع‌ فلاح جلودار نیز در ادامه مراسم کلنگ زنی مصلی نماز جمعه شهر گتاب اظهار داشت: شهر گتاب دارای ریشه عمیق دینی و مذهبی است و افراد مبارز انقلابی مانند شهید آهی و شهدای دیگر از این منطقه برخواسته‌اند.
 
وی افزود: بخش گتاب در زمان جنگ تحمیلی جزو روستاهایی بوده است که بسیار فعال و سازنده ظاهر شده و با تقدیم 184 شهید والامقام نقش ارزنده‌ای در هشت سال دفاع مقدس و پیروزی انقلاب اسلامی داشته است.
 
فلاح که در زادگاه خود و در بین همشهریانش سخن می گفت با اشاره به محرومیت‌های زیاد بخش گتاب بیان داشت: مردم این بخش از لحاظ اقتصادی و معیشتی در وضع مناسبی قرار ندارند چرا که شغل و منبع ارتزاق مردم این بخش تنها از طریق کشاورزی و کارگری است.
 
استاندار مازندران اذعان داشت: علی‌رغم مشکلات و کمبودهایی که در بخش گتاب وجود دارد مردم این بخش بسیار مشتاق و علاقه‌مند به مسایل دینی و ولایت فقیه بوده و حضور چشمگیر آنان در نماز جمعه در راستای اطاعت از فرامین رهبری و ولایت فقیه است.
 
فلاح با اشاره به اینکه کلنگ‌زنی مصلی‌ها حرکت اساسی برای مشارکت مردمی در امر دینی و سیاسی است،تصریح کرد: به عنوان مجری یک دستگاه دولتی قول می دهم با توجه به مشارکت جدی مردم در امر ساخت مصلی بزرگ نماز جمعه گتاب از هیچ گونه حمایتی دریغ نکنم.
 
حاشیه های مراسم:
 
مردم بخش گتاب ساعت ها قبل از شروع مراسم در محل برگزاری مراسم کلنگ زنی مصلی گتاب برای استقبال از هم محلی دیروز و استاندار امروز مازندران جمع شده بودند.
 
استاندار مازندران بعد از دقایقی طولانی تاخیر بخاطر استقبال گرم مردم بخش گتاب وارد مسجد صاحب الزمان(عج) شد.
 
 
از حاشیه های دیدنی این مراسم خوش و بش ها و روبوسی های استاندار با همسایه های قدیم و همبازی های سال های دورش بود.
 
در هر گوشه از مسجد که می نشستی صحبت از ربیع فلاح بود یا همان دروازه بان تیم فوتبال محل که قدیمی ترها از آن به خوبی یاد می کردند، استاد اکبر می گفت:ربیع(دکتر فلاح)با دستان گچ گرفته هم غیرت داشت و بازی می کرد!
 
استاندار مازندران امروز در زادگاهش سر به زیرتر از همیشه بود.کمی آن طرف تر مهندس حسن نتاج می گفت:دکتر فلاح را از کودکی می شناسم او از اول هم فردی آرام و ماخوذ به حیا بود.حجب و حیا و دین داری شاخصه هایی بود که همه دوستان و همکلاسی ها او را با این صفت بیاد می آورند.
 
هنگام مراسم کلنگ زنی پیرمردی با سن و سال بالا می گفت: ربیع،پسر همان کربلایی حسین قلی رنگرزی است که همه عمرش را صرف خدمت به مردم کرد.

 

 
جلوتر رفتم و از او پرسیدم،پدرجان استاندار را می شناسی؟کمی مکث کرد و گفت:ربیع را با نام پدرش می شناسم.
 
کمی جلوتر گوسفندی را جلوی پای استاندار و آیت الله طبرسی قربانی کردند و بازهم سر به پایین انداختن استاندار نشان ازهمان حجب و حیایی داشت که دوستانش از او بیاد داشتند.
 
انگار رقابتی در بین برخی ها بود که از خاطرات خود با دکتر فلاح بگویند. از همکاسی های استاندار در دبستان نوبخت و با نام امروزی دبستان شهدای گتاب گرفته تا هم بازی ها و ...
 علیرغم این که سال ها دکتر فلاح به خاطر تحصیل و کار ترک دیار کرده بود اما بسیاری از قدیمی تر ها را به اسم کوچک و حتی به القاب سابق می شناخت و صدا می زد.
 
 
بعد از پایان مراسم کلنگ زنی در میان بدرقه مردم بخش گتاب،استاندار مازندران به همراه نماینده ولی فقیه استان مازندران و فرماندار بابل و سایر مسئولین، گتاب را ترک کرد.
 
حاشیه نگاری از علی ابراهیمی گتابی

منبع : بلاغ

 

  

دیدگاه شما در مورد : اولین کلنگ استاندار در زادگاهش به زمین نشست/ ربیع،دروازه بان با غیرتی بود!

 اولین کلنگ استاندار در زادگاهش به زمین نشست/ ربیع،دروازه بان با غیرتی بود!

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر