صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ
شهردار بهشهر خبر داد

استارت کارخانه کمپوست شرق مازندران از فردا

شهردار بهشهر از آغاز به‌کار فعالیت کارخانه کمپوست شرق مازندران از روز آینده خبر داد و گفت: در قدم نخست، فقط زباله‌های یک شهر به میزان معین کمپوست می‌شود.

کد خبر : 33801

تاریخ انتشار : 09/08/1394 - 18:06


استارت کارخانه کمپوست شرق مازندران از فردا

به گزارش خط امید بهشهر، حمید آزموده با اشاره به راه‌اندازی آزمایشی کارخانه کمپوست شرق مازندران در ماه گذشته با حضور رئیس سازمان حفاظت محیط‌زیست، اظهار کرد: این مجموعه که در منطقه «بسو» بهشهر مستقر است، در مجموع دارای 80 درصد پیشرفت فیزیکی است.

وی اضافه کرد: امروز با حضور پنج شهرداری نکا، رستم‌کلا، بهشهر، خلیل‌شهر و گلوگاه همچنین پیمانکار فعلی، تغییر رسمی برای این مجموعه و تعهدات مربوط به کمپوست تا رسیدن کارخانه به ظرفیت واقعی، انجام می‌شود.

شهردار بهشهر ادامه داد: امروز کد‌گذاری دستگاه‌ها انجام و پیمانکار نیز باید ساخت انبار ریجکتیو و بازیافت‌ها را آغاز کند.

آزموده با بیان اینکه از روز آینده تنها 10 تن زباله شرق مازندران وارد مدار کمپوست می‌شود، افزود: با شهرداران طرف قرارداد صحبت شد که در حال حاضر، آغاز فعالیت کارخانه با 10 تن زباله از بهشهر انجام شود و به مرور زمان از چهار شهر دیگر نیز هرکدام به میزان 10 تن زباله کمپوست شود تا به 50 تن در روز برسد.

وی تصریح کرد: ظرفیت اسمی این کارخانه، کمپوست 250 تن زباله در روز است که در حال حاضر نمی‌توان این حجم زباله را تبدیل کرد، لذا حدود یک‌سال زمان می‌برد تا با توجه به امکانات موجود، به چنین ظرفیتی برسیم.

شهردار بهشهر ادامه داد: روزانه 180 تن زباله در شهرداری‌های پنج‌گانه شرق مازندران تولید می‌شود که این میزان، بدون احتساب زباله‌های جمع‌آوری‌شده به مدیریت دهیاری‌هاست.

آزموده در پایان با بیان اینکه در فاز نخست، 40 درصد زباله‌ها به کود آلی تبدیل و بقیه ریجکت می‌شوند، افزود: این کارخانه برای تکمیل نیاز به 100 میلیارد ریال اعتبار برای خرید چند دستگاه از جمله زباله‌سوز همچنین ساخت ساختمان و نصب تجهیزات اداری دارد.


منبع : فارس

 

  

دیدگاه شما در مورد : استارت کارخانه کمپوست شرق مازندران از فردا

استارت کارخانه کمپوست شرق مازندران از فردا

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر