صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ
درپی تحریف سخنان رهبری درباره هولوکاست

کیش ظریف مات شد!

ناشی گری در عرصه سیاست نه تنها برد به همراه ندارد ، بلکه با دست خود کیش و مات شدن در عرصه های بین المللی را به همراه دارد.

کد خبر : 3379

تاریخ انتشار : 11/07/1392 - 09:58


 کیش ظریف مات شد!

به گزارش خط امید بهشهر _ محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان در مصاحبه اختصاصی با شبکه تلویزیونی "ای بی سی نیور" آمریکا و در یکی از پربیننده ترین برنامه های این شبکه به سوالات مجری این برنامه پاسخ گفت.

در این مصاحبه که متن آن در سایت رسمی این شبکه منتشر شده از قول وزیر امور خارجه کشورمان مطلبی نقل شده است که در آن ظریف و بیانات صریح مقام معظم رهبری درباره هلوکاست را اشتباه ترجمه ای عنوان کرده است!!

متن انگلیسی منتشر شده در سایت ای بی سی نیوز آمریکا:


In an exclusive interview this morning on “This Week,” Iranian Foreign
Minister Javad Zarif condemned the Holocaust as a “heinous crime” and a
“genocide,” dismissing as a poor translation the appearance of the word
“myth” about the Holocaust on the Iranian Supreme Leader’s English
website


ترجمه متن انگلیسی:
در مصاحبه ای اختصاصی که صبح امروز در برنامه این هفته صورت گرفت، جواد ظریف وزیر خارجه ایران هولوکاست را به عنوان جرمی شنیع و کشتار جمعی محکوم کرد و واژه "افسانه" را که در سایت انگلیسی رهبری ایران در توصیف هولوکاست آمده است را ناشی از ترجمه ضعیف دانست.

در صورتی که متن اصلی بیانات مقام معظم رهبری که در سایتاشان منتشر شده به شرح ذیل می باشد: … آزادى بیان – که آنها دم از آن مى‌زنند – به آنها اجازه نمى‌دهد که در باب افسانه‌ى کشتار یهودیان – معروف به هلوکاست – کسى تردید بکند…-1

مدتی پیش بود که آقای ظریف در صحن مجلس و در مقابل کلام الله مجید و در حضور نمایندگان ملت ایران سوگند یاد کرد که پاسدار ارزش ها و دستاوردهای انقلاب اسلامی ایران باشد.

یکی از این دستاوردها سه سوال کلیدی پیرامون هولوکاست و به رسمیت نشناختن و جعلی دانستن رژیم منحوس صهیونیستی است.

۱.اگر هولوکاست اتفاق افتاده(ما قضاوت نمی کنیم،وقوع یا عدم وقوع را)مانند سایر اتفاقات تاریخی اجازه دهند پیرامون آن مطالعات تاریخی صورت گیرد.اروپا اجازه می دهد به پیامبران الهی توهین شود و کسی حق برخورد با آنها را ندارد،خدا انکار می گردد و جرم محسوب نمی شود،چطور انکار هولوکاست را جرم میداند؟

۲. اگر هولوکاست اتفاق افتاده(ما قضاوت نمی کنیم،وقوع یا عدم وقوع را)چه کسی انجام داده است؟و چرا مسببین ادعایی آن نباید خود پاسخگوی اعمالشان باشند؟

۳. اگر هولوکاست اتفاق افتاده(ما قضاوت نمی کنیم،وقوع یا عدم وقوع را)چرا ملت فلسطین باید تاوان کار دیگران را بدهند؟

ما راجع به هولوکاست فقط سوال داریم و در واقع اگر منصفانه نگاه کنیم ، خواهیم دریافت که پرسش این سوالات از سوی آقای احمدی نژاد نتیجه ای جز شکسته شدن قدرت پوشالی اسرائیل در جوامع جهانی و در راستای اثباتی مدرن بر دلیل گفتن شعار “مرگ بر اسرائیل” بوده. اصلا اجازه بدهید ، از زاویه ای دیگر به موضوع نگاه کنیم.

موضوع اصلی این است که نظام جمهوری اسلامی ایران ، اسرائیل را دشمن اسلام و مسلمین و امنیت جهانی می داند ، از این رو ملت ایران در شعارهای خود ، همواره شعار "مرگ بر اسرائیل" ، را جز اصلی ترین شعارهای خود قرار داده که با اعتقادات دینی ما نیز همسو است.

از طرفی هر رفتار اجتماعی اگر پشتوانه عقلی و اثباتی نداشته باشد ، حرکتی اشتباه و خطاست.

واما دلیل شعار " مرگ بر اسرائیل" چیست ؟

باید دلیلی عقلی داشته باشد ، از این رو برای بررسی دقیق تر این موضوع در ادامه نکاتی را از قرآن استخراج نموده ایم که توجه به آن ، نشان دهنده دلیل عقلی و الهی ملت ایران برای گفتن شعار "مرگ بر اسرائیل" است.

یاد آور شدن این نکته ضروری بنظر میرسد که یکی از وظایف و واجبات «تبرى» و بیزارى از دشمنان اسلام می ‏باشد که این بیزارى در زبان و عمل ظهورمی ‏یابد.شعار مرگ بر اسرائیل و اعلام تنفر از کفار و مستکبران، دارای مبانی عقیدتی و دینی بوده و در فرهنگ و ادبیات اسلامى موارد متعددى یافت می ‏شود که خداوند و بزرگان دین مشرکان، ظالمان و مستکبران و… را لعن و نفرین کرده‏اندو بر آنها مرگ فرستاده‏اند از جمله این آیات:« ان الذین یؤذون‏اللّه‏ و رسوله لعنهم‏الله فى الدنیا و الاخرة» احزاب، آیه /57 ،«قتل اصحاب الاخدود»؛ مرگ بر شکنجه‏ گران صاحب گودال آتش بروج، آیه ۴/ «قتل الانسان ما اکفره» مرگ بر انسان چه قدر کافر و ناسپاس است عبس، آیه/17

در روزگاری که سخن گفتن بر ضد اسرائیل ممنوع بود، در خرداد سال ۱۳۴۲، امام خمینی رحمه الله در نطق معروف خویش که به بازداشت ایشان و قیام پانزده خرداد انجامید، چنین فرمود: «امروز به من اطلاع دادند که بعضی از اهل منبر را برده اند در سازمان امنیت و گفته اند: شما با سه موضوع کار نداشته باشید،… یکی اینکه با شاه کاری نداشته باشید و از او حرف نزنید و یکی هم اینکه با اسرائیل کار نداشته باشید و یکی هم اینکه نگویید دین در خطراست.»-2

همچین حضرت امام خمینی (ره) در بیانی دیگر فرموده بودند : " اسرائیل با تبانی و همفکری دولت های استعماری غرب و شرق زاییده شد و برای سرکوبی و استعمار ملل اسلام به وجود آمد "- ۳

سالها گذشت و انقلاب پیروز شد.با توجه سیاست های آزادی خواهانه رهبر کبیر انقلاب و دفاع از تمامی مظلومان عالم ، ظالمترین رژیم جهان ، شد هدفی برای ظالم ستیزی و مبارزه با زورگویی آنها و شعار مرگ بر اسرائیل از جای جای ایران شنیده شد تا جایی که رهبر کبیر انقلاب ایران ، جمعه آخر ماه رمضان را روز قدس نامیدند تا به این بهانه و با برگزاری راهپیمایی در سراسر جهان اسلام ، و یادآوری ظلم صهیونیست ها به ملت مظلوم فلسطین ، ملت مسلمان بیدار شوند و در مقابل این رژیم قامت راست کنند.

حضرت امام خامنه ای (دامة برکاته) ، در ادامه راه رهبر کبیر انقلاب ، بیانات فراوانی در راستای افشای هویت جعلی رژیم صهیونیستی نموده اند ، در بیانات سیزدهم آذرماه سال ۱۳۶۹ نیز اینگونه فرمودند ” در مسأله فلسطین، هدف، محو اسرائیل است و میان سرزمین‌های اشغال‌شده قبل و بعد از سال ۱۹۶۷هیچ تفاوتی وجود ندارد. هر وجب از خاک فلسطین، یک وجب از خانه مسلمین است و هر حاکمیتی به جز حاکمیت اسلام و مردم مسلمان فلسطین، حکومتی غاصب محسوب می‌شود. این فرمایش رهبر جمهوری اسلامی ایران در واقع پیامی بود حاوی میزان انزجار جامعه ایرانی از رژیم جعلی صهیونیست به جامعه جهانی و در اصل به رژیم صهیونیست .

با توجه به مواردی که ذکر شد ، میتوان از امروز به شعار "مرگ بر اسرائیل " اعتقادی راسخ تر داشت و درود فرستاد به تمام ایرانی های عزیزی که مردانه در مقابل این رژیم جعلی قد علم کردند.از ورزشکارانی که به رقابت با تیم های رژیم صهیونیست امتناع کردن ، یا دانشمندانی که به دعوت این رژیم لبیک نگفتند و مردمی که هر روز مصمم تر به مخالفت با اصل این رژیم می پردازند و پرچم ظلم ستیزی ایران را بر دوش کشیده اند.

لازم است به این نکته اشاره کنم که از زمان دولت آقای دکتر احمدی نژاد با مطرح شدن سوالات چندگانه از جهان در مورد هلوکاست و شکسته شدن گنبد آهنین ابهت اسرائیل ، انتظار میرفت حداقل در داخل مرزرهای ایران چندگانگی در حمایت از افشای واقعیت های پشت پرده هلوکاست نبینیم. اما در این بین شاهد برخی اتفاقات نا میمون هستیم که دل هر ایرانی را به درد می آورد .

مثل سخنان سید محمد خاتمی رییس جمهور سابق کشورمان که برای دیداری ۸ روزه در سال ۱۳۸۸ به استرالیا رفته است و در مصاحبه ای با رسانه " لیت لاین" در استرالیا هولوکاست را یک تراژدی وحشتناک خواند که در اروپا روی داده است . و سخنانی بر خلاف مواضع اتخاذ شده در ایران در مورد ماهیت هولوکاست از خود نشان داد.

یا سخنان چند روز پیش وزیر امور خارجه دولت آقای روحانی در گفتگوی تلویزیونی با شبکه abc که پار را از تایید هولوکاست فراتر گذاشته و دست به تحریف سخنان رهبر انقلاب در مورد هولوکاست زدند.

با توجه به اینکه حتی در خارج از مرزهای ایران ، مورخین و دانشمندان و خبرنگاران زیادی همچون پروفسور روژه گارودی، پروفسور روبر فوریسون، پروفسور کریستوفرسون ، فردریک توبن ، تانچر و ..مبهم بودن هولوکاست را مطرح کرده اند

و بخاطر این راستگویی و بیان حقایق رنج و درد کشیده اند ، شنیدن سخن از زبان دوستان ایرانی سخت است چون احساس میشود این دوستان سعی دارند با انکار واقعیت های تاریخی که با ماهیت دروغین رژیمی جعلی چون اسرائیل اجین شده ، چراغ سبزی به برخی سیاسیون جهانی نشان دهند و در سایه کلام و اظهار نظرهای خود حرکتی دیپلماتیک انجام داده و امتیازهایی بی ارزش کسب کنند از این باب است که نمی توان تحلیلی جز این فرمایشات حضرت امام خامنه ای (دامة برکاته) برای این اظهار نظرهای دوستان داخلی خود داشت.

"آنى که وارد عرصه‌ى سیاست میشود، باید مثل یک شطرنج‌باز ماهر هر حرکتى را که میکند، تا سه تا چهار تا حرکت بعد از او را هم پیش‌بینى کند. شما این حرکت را میکنى، رقیبت در مقابل او آن حرکت دیگر را خواهد کرد؛ باید فکرش باشى که تو چه حرکتى خواهى کرد. اگر دیدى در آن حرکت دوم، تو درمیمانى، امروز این حرکت را نکن؛ اگر کردى، ناشى هستى – حالا تعبیر بهترش این است – توى این کار، توى این بازى، توى این حرکت، ناشى هستى، ناواردى"-۴

 برخی اوقات ناشی گری در عرصه سیاست نه تنها برد به همراه ندارد ، بلکه با دست خود کیش و مات شدن در عرصه های بین المللی را به همراه دارد.

پی نوشت:

۱- بیانات مقام معظم رهبری در دیدار نیروی هوایی ۱۳۸۴/۱۱/۱۸
۲- صحیفه امام موسسه تنظیم و نشر آثار امام
۳- صحیفه امام موسسه تنظیم و نشر آثار امام جلد ۲ ص ۴۳۸
۴- دیدار نخبگان علمى کشور،۱۳۸۸/۶/۸

نویسنده : محمد طاهری امیری
منبع : بلاغ

 

  

دیدگاه شما در مورد : کیش ظریف مات شد!

 کیش ظریف مات شد!

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر