صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ
سردار سلامی در همایش پدافند غیرعامل:

باید آماده اداره جنگ‌های متنوع نیابتی و مستقیم باشیم/ حمله آمریکا و رژیم صهیونیستی به 14 کشور اسلامی

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: امروز خروج سوریه و یمن و بسیاری از کشورهای اسلامی از نظام اقتصادی جهان به اروپا ضربه زده است اما همه اینها نقشه جامع آمریکا است.

کد خبر : 33773

تاریخ انتشار : 06/08/1394 - 20:40


باید آماده اداره جنگ‌های متنوع نیابتی و مستقیم باشیم/ حمله آمریکا و رژیم صهیونیستی به 14 کشور اسلامی

به گزارش خط امید بهشهر، سردار حسین سلامی جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی صبح امروز چهارشنبه در همایش پدافند غیرعامل که در مرکز همایش‌های صدا و سیما برگزار شد با اشاره به واقعیت‌های جنگ گفت: جنگ بخشی از واقعیت‌های زندگی بشر در طول تاریخ حیات وی است. بر همین اساس معتقدیم کشورهایی می‌توانند ادامه حیات دهند که ظرفیت‌های لازم را برای اداره جنگ پیدا کنند.

وی افزود: اندیشه جنگ هنوز نزد قدرت‌های بزرگ به‌عنوان مهمترین راه‌حل سیاسی در نظر گرفته شده است، ما در جهانی زندگی می‌کنیم که واقعیت جنگ همه ملت‌ها را در همه حوزه‌ها تحت تأثیر خود قرار داده و چاره‌ای نداریم که واقعیت فضای جهانی را به رسمیت بشناسیم.

جانشین فرمانده کل سپاه بازدارندگی را یک اصل مهم عنوان کرد و گفت: بسیاری از جنگ‌ها بر اثر خطای محاسبات سیاسی رخ داده و همه این جنگ‌ها چه کوتاه و چه بلند و چه مقطعی، سرنوشت ملت‌ها و مسیر آنها را تا حدودی تغییر داده است.

سردار سلامی به جنگ‌های نیابتی و مستقیم اشاره کرد و گفت: ما باید آماده اداره جنگ‌های متنوع نیابتی و مستقیم باشیم، جمهوری اسلامی ایران دیکته هیچ بیگانه‌ای را نمی‌نویسد و خود انشاکننده ادبیات جدید مبارزه ملت‌های مسلمان است.

وی افزود: باید تمام توان خود را به کار گیریم تا اگر دوباره درگیر جنگی شدیم بتوانیم از همه عناصر تشکیل دهنده ملتی‌مان دفاع کنیم.

جانشین فرمانده کل سپاه به پایگاه‌های هوایی آمریکا در 22 کشور اسلامی اشاره کرد و گفت: آنها از همین پایگاه‌ها به کشورهای مسلمان حمله می‌کنند.

سردار سلامی افزود: امروز رژیم صهیونیستی و آمریکا به 14 کشور اسلامی حمله کرده‌اند که سودان، لیبی، تونس، عراق، یمن، لبنان، سوریه، پاکستان و ... بخشی از آنها است. انبارهای تسلیحات آمریکا و اسرائیل باز شده و ابرهای باران‌زای جنگ در سرزمین‌های اسلامی بارش گرفته است.

وی تصریح کرد: آمریکایی‌ها برای قرار گرفتن در مدیریت جهانی 4 دهه است که جنگ را در سرزمین‌های اسلامی مدیریت می‌کنند.

جانشین فرمانده کل سپاه تأکید کرد: کشورهایی می‌توانند ادامه حیات دهند که ظرفیت‌های لازم را برای اداره جنگ داشته باشند، اکثر جنگ‌ها قابل پیش‌بینی و پیشگیری نیستند و نبودند و همه آنها چه کوتاه و چه بلند و چه ائتلافی و غیرائتلافی مسیر سرنوشت ملت‌ها را تغییر داده است.

سردار سلامی به برخی تحولات در کشورهای اسلامی اشاره کرد و گفت: اروپا تابعیت سیاسی آمریکا را پذیرفته و تحریم ایران و خروج سوریه و یمن از نظام اقتصادی ضربه‌هایی را به اروپا و دیگر کشورها وارد کرده و اگر عراق را با شرایط امنیتی و سیاسی امروز می‌بینیم که بسیاری از قدرت‌ها در تلاشند آن را تجزیه ژئوپولیتیک کنند ناشی از جنگ‌هایی است که صدام بر ما و کویت تحمیل کرد و باعث شد آمریکا به آن حمله کند.

وی نقش غرب را برای مسلمانان به‌مثابه شعله‌های آتش عنوان کرد و گفت: امروز نبرد ما با دشمنان کوچک و بزرگ بر سر این است که آنها می‌گویند: "ما شما را تهدید می‌کنیم و قدرتمان را توسعه می‌دهیم اما شما باید قدرت خود را متوقف کنید"، این منطق آنها است و آنها می‌خواهند برای ما دیکته بگویند، اگر برای جنگ آماده نباشیم اجازه زندگی در صلح را به ما نمی‌دهند.

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران در پایان تصریح کرد: امروز زمان طلایی واکنش به بحران در اختیار ماست و پدافند غیرعامل نیز می‌تواند در این صحنه مدیریت خوبی را انجام دهد.


منبع : تسنیم

 

  

مطالب مرتبط با : باید آماده اداره جنگ‌های متنوع نیابتی و مستقیم باشیم/ حمله آمریکا و رژیم صهیونیستی به 14 کشور اسلامی
دیدگاه شما در مورد : باید آماده اداره جنگ‌های متنوع نیابتی و مستقیم باشیم/ حمله آمریکا و رژیم صهیونیستی به 14 کشور اسلامی

باید آماده اداره جنگ‌های متنوع نیابتی و مستقیم باشیم/ حمله آمریکا و رژیم صهیونیستی به 14 کشور اسلامی

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر