صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ
رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر ساری:

بخشی‌نگری و سطحی‌اندیشی نهایت نادیده گرفتن مازندران است

رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر ساری گفت: انتظار حداقلی افکار عمومی این است که با استراتژی تدبیر و امید برخورد شعاری و تبلیغی نشود، چرا که ذات تدبیر سنخیتی با نگاه شعاری ندارد.

کد خبر : 33763

تاریخ انتشار : 06/08/1394 - 20:14


به گزارش خط امید بهشهر، مسعود پیری با بیان اینکه تدبیر و امید دو واژه‌ای است که در ادبیات سیاسی‌اجتماعی از بار معنایی بالایی برخوردار است، اظهار کرد: این وزانت ایجاب می‌کند که در عرصه سیاست و اجتماع نیز آثار و برکات ویژه‌ای را از آن شاهد باشیم.

وی افزود: انتظار حداقلی افکار عمومی این است که با استراتژی تدبیر و امید برخورد شعاری و تبلیغی نشود، چرا که ذات تدبیر سنخیتی با نگاه شعاری ندارد.

رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر ساری، با بیان اینکه از تدبیر و امید اصولاً نوعی گشایش استنباط می‌شود، خاطرنشان کرد: باید با تدبیر و درایت حتی گره‌های کور را گشوده و یا لااقل امید گشایش آن ایجاد شود.

این مسئول اضافه کرد: اساساً تدبیر یعنی چاره‌جویی و غالباً در مواقع مشکلات، شرایط غیرعادی و بحرانی به‌کار می‌رود.

پیری با اشاره به اینکه اگر نگاهی به مسائل و مشکلات استان مازندران و مرکز آن بیافکنیم و ببینیم با استقرار دولت تدبیر و امید چقدر برای حل آنها چاره‌اندیشی شده و یا اراده‌ای امیدآفرین و نویدبخش برای رفع آن ظهور و بروز پیدا کرده است، تصریح کرد: واقعیت این است که با گذشت دو سال از استقرار دولت تدبیر و امید در استان مازندران برنامه‌ای که در آن نشان از تدبیر و امید باشد، مشاهده نشد.

وی ادامه داد: گواه این مدعا تجارت بی‌رونق استان، کشاورزی بی‌فروغ آن، گردشگری نه‌چندان مطلوب، نبود اراده لازم در مدیریت‌ها برای تحقق وعده‌های رئیس جمهور و وضعیت نامعلوم روند توسعه پایدار و ... است.

رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر ساری یادآور شد: اگر به این روند پرتعلل، بخشی‌نگری و سطحی‌اندیشی را اضافه کنیم، عمق نادیده گرفتن استان مازندران که نگین ایران عزیز است، هویدا می‌شود.

این مسئول در پایان گفت: وضعیت و روند توسعه مازندران با منشور دولت تدبیر و امید فاصله زیادی دارد.


منبع : بلاغ

Errn : 003

در حال حاضر مشکلی در رابطه با تنظیمات بانک اطلاعاتی وجود دارد!!!

لطفا دقایقی دیگر سعی کنید.

باتشکر.

Site Admin