صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ
در پی اقدام غیر کارشناسی وزیر راه در توقف مسکن مهر

ناتوانی کلید جناب وزیر در گشایش قفل مسکن!

ادعای بزرگ نقش 40درصدی ساخت و ساز مسکن در تورم کشور به اذعان بسیاری از کارشناسان و حتی وزرای اقتصادی این دولت ، ادعائی گزاف و غیر کارشناسی می باشد.

کد خبر : 3375

تاریخ انتشار : 11/07/1392 - 09:15


 ناتوانی کلید جناب وزیر در گشایش قفل مسکن!

به گزارش خط امید بهشهر _ انقلاب اسلامی با شعار عدالت و حمایت از مستضعفان در همۀ ابعاد مادی ومعنوی  برای ترسیم جامعۀ آرمانی نبوی در جامعۀ اسلامی شکل گرفته است،از جمله خدمات برجستۀ دولت سابق می تواند به طرح مسکن مهر و تأمین  مسکن برای نیازمندان اشاره نمود که  از مهم ترین اهداف نظام جمهوری اسلامی ایران محسوب می گردد.

این طرح که در دولت گذشته شروع شد به عنوان نقطۀ عطف خدمت رسانی دولت نهم و دهم به مردم مورد اذعان همۀ موافقان و حتی تأیید کلی طرح توسط منتقدان می باشد، لیکن طرح مسکن  مهر با اشکالات جزئی نیز همراه بودکه دولت اعتدال و تدبیر می توانست با اصلاحات مفید و موثر ، با تداوم این خدمت بزرگ برای  تأمین مسکن نیازمندان و جوانان اقدام نماید.

باید اذعان نمود تامین حداقل نیازهای افراد مخصوصا طبقه ضعیف و کم درآمد جامعه طبق قانون اساسی وظیفه دولت است.لیکن وزیر محترم راه و شهرسازی دولت اعتدال  با طرح برخی ادعاهای اثبات نشده و بعضا متضاد، بسیاری از درخواست ها و دغدغه های مردم برای خانه دار شدن را بدون پاسخ به حال خود رها کرد و از زیربار مسئولیت ذاتی خود شانه خالی کرد و با پاک نمودن صورت مسأله طرح مسکن مهر نیازهای مردم در بخش مسکن را مسکوت قرار داد،اما جناب وزیر برای توقف این طرح مهم و تأثیر گذار در بخش مسکن برخی ادعاها را مطرح نمود که حتی از دید برخی وزرای اقتصادی دولت اعتدال نیز مورد نقد قرار گرفت که به برخی از ابعاد ان اشاره می گردد:

افزایش نقدینگی؛ بهانه ای برای بی اعتنائی به نیاز جامعه به مسکن
باید اذعان نمود وزیر راه و شهر سازی بدون ارائه هیچ سند و مدرکی و با اختیارات ماورائی خود، 40درصد تورم موجود در جامعه را از چشم اجرای طرح مسکن مهر دیده است و با بهانۀ آسیب زا بودن اجرای طرح مسکن مهر در افزایش تورم جامعه،آن را  به عنوان اصل کلیدی برای مهار تورم عنوان نمود،یعنی آقای آخوندی بدون ارائه هر گونه آمار علمی و مستدل ،طرح بزرگ دولت سابق را به طرفة العینی ملغی نمود، که این حرکت هنرمندانه و سریع! جناب وزیر در قفل نمودن خدمات مسکن در کشور می تواند برای دیگر وزرا نیز به عنوان الگوی کامل فرار از مسئولیت مد نظر قرار گیرد،که رویکرد مذکور می تواند تبعات فراوانی را در روند شکوفائی اقصاد و پیشرفت جامعه ایجاد نماید.
اما در پاسخ  ادعاهای جناب وزیر باید گفت تأثیر اجرای طرح  مسکن مهر در افزایش تورم غیر قابل انکار می باشد و می توان درصدی از تورم را به اجرای طرح مسکن مهر اختصاص داد، لیکن ادعای بزرگ نقش  40درصد ی ساخت و ساز مسکن در  تورم کشور به اذعان بسیاری از کارشناسان و حتی وزرای اقتصادی این دولت ، ادعائی گزاف و غیر کارشناسی می باشد.
اتخاذ موضع جناب وزیر  بدون مبنا و دلیل و اتهام  به نهضت ساخت مسکن در کشور با اذعان به همۀ نواقص و برخی شتاب زدگی های موجود باز هم  نمی تواند موید نفی کلی آثار بسیار مطلوب این طرح در  حل معضلات مردم در بخش مسکن گردد، امری که آقای وزیر به راحتی از آن غفلت نمود و با پاک نمودن صورت مسأله،ظلم بزرگ در حق نیازمندان و جوانان طالب مسکن روا نمود.
هم چنین باید گفت شعارها و برنامه های ادعائی ایشان با عملکرد شان در کرسی وزارت راه و شهرسازی  به هیچ عنوان همخوانی ندارد زیرا آقای آخوندی در چارت برنامه‌های خود  به نماینده‌های مجلس ،  حمایت از گروه‌های آسیب پذیر اقتصادی و اجتماعی را به عنوان برنامه های اصلی خود عنوان نمود، لیکن در عمل بر خلاف ادعاهای خود گام برداشت، لذا به نظر می رسد ادعاهای فوق تاکتیک جناب وزیر برای کسب رأی اعتماد از نمایندگان مجلس بوده است که در این صورت مقولۀ سعی و تلاش بی منت و تکلیف مسئولین برای خدمت رسانی و حل معضلات مردم به طور خاص مورد خدشه قرار خواهد گرفت.
توقف محترمانۀ طرح با بر چسب اولویت معیشت به مسکن
باید گفت  ایشان با ادعای سست و واهی ضرورت انتخاب مردم میان معیشت و مسکن، ارادۀ جدی خود را برای فرار از مسئولیت سنگین خدمت رسانی به مردم در عرصۀ تأمین مسکن برای اقشار مختلف جامعه به اثبات رساند،زیرا جناب وزیر از مقولۀ معیشت به عنوان  ابزار نفی مسکن مهر استفاده نمود و با این ادعای سست ، وظیفۀ شرعی و قانونی خود را برای انجام تکلیف خدمت به مردم در بخش مسکن را کم رنگ نموده است.
ا باید گفت آیا با استدلال شما می توان در بخش مسکن شاهد حماسۀ اقتصادی بود؟ایا رواست با تأسب از استدلال عجیب جناب وزیر،دیگر مسئولین نیز با آسمان ریسمان به هم بافتن ، بگویند مردم بین مرغ و گوشت یکی را انتخاب نمایند؟و ....لذا این قیاس آقای وزیر به شدت مع الفارق است و انتظار ملت ایران از خادمان خود خدمت  بی منت و مخلصانه برای حل مشکلات همه جانبۀ مردم است نه فرار از مسئولیت! لذا  طرح ادعاهای مضحک مانند انتخاب معیشت به جای مسکن و نیز انتخاب مهار تورم به جای مسکن مهر به عنوان بی اعتنائی به نیازهای مردم در بخش مسکن و نیز  گذران آرام و بدون دغدغۀ وزیر مربوطه در طول مسئولیت خود ،ارزیابی می گردد.
امید است آقای وزیر با برخی تغییرات در مشاورین خود و کسب آمار و اطلاعات واقعی از  آثار و خدمات بزرگ و غیر قابل انکار  طرح مسکن مهر به مردم ،در راستای جبران برخی کج سلیقکی ها و اشتباهات برآیند.
نویسنده : مهدی نجفی
منبع : بلاغ

 

  

دیدگاه شما در مورد : ناتوانی کلید جناب وزیر در گشایش قفل مسکن!

 ناتوانی کلید جناب وزیر در گشایش قفل مسکن!

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر