صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ
مدیرکل ارشاد مازندران:

اعتباری تحت عنوان هدیه روز خبرنگار دریافت نکردیم/هزینه پرداخت‌شده از استانداری حقوق کارکنان بود

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران با بیان اینکه اعتبار یا پولی با عنوان هدیه روز خبرنگار دریافت نکردیم، گفت: هر زمان که معاونت برنامه‌ریزی استان این اعتبار را به ما بپردازد، هدیه روز خبرنگار را پرداخت می‌کنیم.

کد خبر : 33694

تاریخ انتشار : 05/08/1394 - 18:59


اعتباری تحت عنوان هدیه روز خبرنگار دریافت نکردیم/هزینه پرداخت‌شده از استانداری حقوق کارکنان بود

به گزارش خط امید بهشهر، گویا قصه پرداخت هدیه روز خبرنگار هنوز سر درازی دارد که هیچ مسئولی حاضر به پایان دادن آن نیست؛ روز دوشنبه امیدعلی پارسا رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استانداری مازندران در نشست خبری خود با اهالی رسانه، بیان کرد: اعتبار لازم برای پرداخت هزینه روز خبرنگار تامین شد و در اختیار اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران قرار گرفت.

به گزارش بلاغ، به‌منظور آگاهی از زمان پرداخت هدیه روز خبرنگار با مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران تماس گرفتیم.

احد جاودانی با بیان اینکه اعتبار یا پولی با عنوان هدیه روز خبرنگار دریافت نکردیم، گفت: هر زمان که معاونت برنامه‌ریزی استان این اعتبار را به ما بپردازد، هدیه روز خبرنگار را پرداخت می‌کنیم.

جاودانی با اشاره به اینکه استانداری هر یک الی 3 ماه به دستگاه‌های مختلف اجرایی بابت پرداخت حقوق پرسنل هزینه‌ای اختصاص می‌دهد، افزود: هزینه پرداخت‌شده از طرف استانداری بابت پرداخت حقوق کارکنان بود.

وی بیان کرد: هدیه روز خبرنگار به مردادماه گذشته باز می‌گردد و تاکنون هیچ هزینه‌ای به‌منظور پرداخت هدیه روز خبرنگار دریافت نکردیم.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران با بیان اینکه به‌دلیل عدم دریافت اعتبار برنامه‌های گرامیداشت هفته خبرنگار، موفق به پرداخت هزینه سازمان بسیج رسانه نیز نشدیم، تصریح کرد: اگر اعتباری به ما می‌رسید حتماً نسبت به پرداخت بدهی اقدام می‌کردیم.

جاودانی با اشاره به اینکه چند بار با خانه مطبوعات استان به‌منظور ساماندهی خبرنگاران مازندران جلسه برگزار کردیم، افزود: متاسفانه تاکنون خانه مطبوعات نسبت به ساماندهی خبرنگاران هیچ اقدامی انجام نداده است.

وی بیان کرد: صبح چهارشنبه جلسه‌ای با خانه مطبوعات پیرامون هزینه روز خبرنگار و طرح این موضوع که اعتباری را دریافت نکرده‌ایم، دارم.

* خبرنگاران استان باید برای دریافت حق خود با جدیت عمل کنند

مسئول سازمان بسیج رسانه مازندران نیز در گفت‌وگو با خبرنگار بلاغ، گفت: تاکنون اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران هیچ هزینه‌ای به ما پرداخت نکرده است.

حسن افشار افزود: به‌منظور گرامیداشت هفته خبرنگار، ستادی با عضویت اداره‌کل فرهنگ و ارشاد استان، خانه مطبوعات، انجمن صنفی رسانه‌های مجازی و سازمان بسیج رسانه تشکیل شد.

وی با بیان اینکه هر عضوی مسئولیت برگزاری قسمتی از برنامه‌ها را برعهده گرفت، تصریح کرد: بخشی از فعالیت‌ها و هزینه‌ها را سازمان بسیج رسانه بر عهده گرفت.

افشار بیان کرد: شأن و ارزش خبرنگاران استان بالاتر از هزینه‌های پرداختی سازمان بسیج رسانه است و سعی داریم به اندازه توانایی سازمان از خبرنگاران حمایت کنیم.

مسئول سازمان بسیج رسانه مازندران با اشاره به اینکه اداره‌کل فرهنگ و ارشاد استان همکاری خوبی در برگزاری برنامه‌های هفته خبرنگار داشت، اضافه کرد: خبرنگاران استان باید برای دریافت حق خود با جدیت عمل کنند.

این مسئول با بیان اینکه در حال اجرای بیمه تکمیلی خبرنگاران (تکمیلی، عمر و حوادث) هستیم، گفت: مشکل بیمه خبرنگاران حل شد و نیاز به همکاری و حمایت مادی و معنوی مسئولان و اصحاب رسانه هستیم.

به گزارش بلاغ، هر چند پرداخت هدیه روز خبرنگار دارای ارزش مادی چندانی نیست و ارزش فعالیت و شأن یک فرد رسانه‌ای بسیار بالاتر از این هدیه ناچیز است ولی با گذشت بیش از 2 ماه و نیم از روز خبرنگار، ناتوانی مسئولان در پرداخت این هدیه ناچیز نشان‌دهنده عدم مسئولیت‌پذیری نسبت به خبرنگاران است.


منبع : بلاغ

 

  

دیدگاه شما در مورد : اعتباری تحت عنوان هدیه روز خبرنگار دریافت نکردیم/هزینه پرداخت‌شده از استانداری حقوق کارکنان بود

اعتباری تحت عنوان هدیه روز خبرنگار دریافت نکردیم/هزینه پرداخت‌شده از استانداری حقوق کارکنان بود

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر