صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ

65 هکتار از مزارع بهشهر اسفناج کشت شد

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بهشهر گفت: امسال بالغ بر 65 هکتار از زمین های کشاورزی مناطق کوهستانی بخش یانسر این شهرستان به کشت اسفناج اختصاص یافته است.

کد خبر : 33689

تاریخ انتشار : 05/08/1394 - 18:50


65 هکتار از مزارع بهشهر اسفناج کشت شد

به گزارش خط امید بهشهر، خلیل حقیقی اظهار کرد: مناطق کوهستانی بخش یانسر شهرستان بهشهر از مناطق مستعد کشت سبزی و صیفی است که هر ساله کشاورزان اواخر مردادماه اقدام به کشت سبزیجات به خصوص اسفناج می کنند.
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بهشهر ادامه داد: امسال بالغ بر 65 هکتار از زمین های کشاورزی این منطقه به کشت اسفناج اختصاص یافته است.
حقیقی با بیان اینکه کشت به موقع سبزی و صیفی و اعمال مدیریت آبیاری بعد از کاشت و تغذیه مناسب سبب افزایش تولید و صرفه اقتصادی برای کشاورز است، گفت: کشاورزان دهستان های شهدا و عشرستاق با کشت اسفناج از هر هکتار به طور میانگین معادل 10 تا 12 تن اسفناج برداشت کردند.
وی افزود: کشت سبزی به خصوص اسفناج در این مناطق بعد از برداشت گندم و جو انجام می شود و برداشت آن مهرماه به پایان رسیده است.
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بهشهر در بخش دیگری از سخنان خود به برگزاری کلاس آموزشی بهداشت دام ویژه زنان روستای تازه آباد از حوزه زراعی دهستان پنجهزاره این شهرستان اشاره کرد و افزود: در این دوره رعایت بهداشت و جایگاه دام، پیشگیری از بروز بیماری ها، انواع بیماری های تب مالت و تب کنگو و روش های درمان آن به فراگیران آموزش داده شد.


منبع : ایرنا

 

  

دیدگاه شما در مورد : 65 هکتار از مزارع بهشهر اسفناج کشت شد

65 هکتار از مزارع بهشهر اسفناج کشت شد

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر