صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ

پیشگیری از نابینایی 11 هزار نفر در مازندران

مدیرکل بهزیستی مازندران به اجرای طرح پیشگیری از تنبلی چشم در 20 سال اخیر اشاره کرد و گفت: با اجرای این طرح 11 هزار کودک دارای اختلال بینایی شناسایی و برای درمان و پیشگیری از نابینایی وکم بینایی آنان اقدامات لازم انجام شد .

کد خبر : 33581

تاریخ انتشار : 04/08/1394 - 09:20


پیشگیری از نابینایی 11 هزار نفر در مازندران

به گزارش خط امید بهشهر، سعید آرام افزود : برای اجرای برنامه پیشگیری از تنبلی چشم و غربالگری بینایی تاکنون یک میلیون و 100 هزار کودک سه تا شش سال مورد آزمایش قرار گرفتند.
وی ادامه داد : پس از انجام معاینات و تست های لازم بینایی سنجی ، کودکان دارای مشکلات بینایی برای اقدامات مداخلات درمانی موردنیاز از قبیل عینک و عمل جراحی به پزشکان متخصص معرفی می شوند و هزینه این اقدامات درمانی خانواده های بی بضاعت توسط بهزیستی پرداخت می شود .
مدیر کل بهزیستی مازندران با اشاره به آغاز اجرای طرح پیشگیری از تنبلی چشم گفت : 850 مهدکودک و تمام ادارات بهزیستی شهرستان های مازندران آبان و آذرماه مجری این طرح هستند .
وی ادامه داد : همچنین به غیر این زمان ، ادارات بهزیستی مازندران در طول سال مجری طرح پیشگیری از تنبلی چشم هستند .
آرام از خانواده کودکان سه تا شش سال خواست تا با دردست داشتن شناسنامه کودکانشان به مراکز مجری طرح پیشگیری از تنبلی چشم مراجعه نمایند.
در اختلال تنبلی چشم به دلیل آنکه اختلاف نمره دو چشم با یکدیگر تفاوت قابل توجه دارد، چشم ضعیف‎‎تر قادر به دریافت تصاویر واضحی از اشیا نیست و چشمی که دید ضعیفی دارد، دچار تنبلی چشم می‎شود. 
در این حالت چشم تنبل که در اکثر موارد ظاهری طبیعی دارد ، ممکن است، انحراف پیدا کند که البته با تشخیص بموقع با تجویز عینک و بستن چشم سالم با احتمال موفقیت بالا می توان این عارضه را برطرف کرد.


منبع : ایرنا

 

  

دیدگاه شما در مورد : پیشگیری از نابینایی 11 هزار نفر در مازندران

پیشگیری از نابینایی 11 هزار نفر در مازندران

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر