صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ
آيت‌الله توكل:

خداوند انقلابیونی که امروز بی‌تفاوت هستند را رسوا می‌کند

استاد اخلاق حوزه علمیه قم گفت: کسانی که در زمان انقلاب بودند و در شرایط کنونی نسبت به مسائل جامعه بی‌تفاوت هستند و درجا زدند، بدانند که خداوند متعال آنها را رسوا می‌کند.

کد خبر : 33422

تاریخ انتشار : 30/07/1394 - 09:21


خداوند انقلابیونی که امروز بی‌تفاوت هستند را رسوا می‌کند

به گزارش خط امید بهشهر، آيت‌الله سيدرحيم توكل در نخستين همايش طلايه‌داران عاشورا و آمران به معروف و ناهيان از منكر که در سالن ارشاد آمل برگزار شد، قبولی اعمال انسان را منوط به قبولی بعضی اعمال ديگر دانست و اظهار کرد: خداوند عالم احكامی را واجب و قبولی بعضی از اعمال را به اعمال ديگر منوط كرد، قبولی تمام واجبات به قبولی نماز منوط است و قبولی نماز را هم در گروی زكات عنوان كرد.

وی افزود: قبولی همه اعمال به تقوا برمی‌گردد، اگر انسان همه كارهای نيک را انجام دهد ولی تقوا نداشته باشد، از او قبول نيست چه بسا اعمالش صحيح باشد.

استاد اخلاق حوزه علميه قم به تبيين معنای تقوا پرداخت و بیان كرد: تقوا يعنی كه انسان هر آنچه كه خدا فرمان داد در آن ميدان باشد و هر آنچه كه خدا منع و نهی كند در آن ميدان نهی نباشد.

توكل سپس زهد بدون امر به معروف را نادرست عنوان كرد و گفت: به‌هنگام غضب خداوند آن زاهد عابد كه گناه و خطا را ديد و قدرت امر به معروف و نهی از منكر داشت ولی كاری انجام نداد، نابود می‌شود.

وی قوام همه واجبات را امر به معروف بیان کرد و یادآور شد: زكات، نماز، روزه و حج اعمال واجب هستند اما قوام همه واجبات به امر به معروف و نهی‌ از منكر است.

استاد اخلاق حوزه علميه قم امر به معروف و نهی‌ از منكر را راه انبيا خواند و بیان کرد: بودن در اين مسير در مسير انبيا هستيم و آنچنان اين واجب سنگين است كه بنای همه واجبات بر آن است.

توکل بر لزوم قوه قهريه تاكيد كرد و افزود: قوه قهريه موجب اجرا شدن امر به معروف و جلوگیری از گناه و فساد است.

وی به آيه 3 سوره انسان اشاره كرد و گفت: خداوند با بیان این آيه بر بندگانش اتمام حجت كرد و انتخاب را برعهده انسان گذاشت و عين همين بيان در نهی از منكر آمده است.

استاد اخلاق حوزه علمیه قم ادامه داد: حتماً امر به معروف و نهی‌ از منكر كنيد وگرنه شرورها بر شما مسلط و دعای خوبان مستجاب نمی‌شود.

توکل با بیان این که عده‌ای در زمان قیام امام حسین (ع) گوشه‌گیر و نظاره‌گر بودند و امام زمان (عج) خود را باور نکردند و ایشان را تنها گذاشتند، گفت: این افراد در زمان مورد نیاز سکوت و بعد از آن که سرها به روی نیزه رفت قیام کردند که دیگر فایده‌ای نداشت.

وی با اشاره به اینکه ضرورت دارد در مقابل تهاجم فرهنگی دشمنان هوشیاری و آگاهی لازم داشته باشیم، تصریح کرد: در طول هشت سال دفاع مقدس دشمن از ما شکست خورد که دست از سر ما برنمی‌دارد و باید مراقب باشیم چرا که از راه فرهنگی وارد می‌شود.

استاد اخلاق حوزه علميه قم با انتقاد از کسانی که در طول هشت سال دفاع مقدس مردانه جنگیدند و الان نسبت به بداخلاقی‌های جامعه بی‌تفاوت هستند، اظهار کرد: نباید در کنار گناهی که انجام می‌شود، به‌راحتی عبور کنیم و ساکت باشیم، باید توجه کنیم که دشمن به‌صورت آرام در حال انجام کار است.

توکل خاطرنشان کرد: مگر شهدای ما خون دادند که زنان و دختران با وضع نازیبا در جامعه عرض اندام ‌کنند؛ شهدا به یاد ما هستند ما نباید این بزرگواران را فراموش کنیم که انقلاب اسلامی صاحب دارد و صاحب اصلی آن امام زمان (عج) است.

استاد اخلاق حوزه علمیه قم در پایان گفت: کسانی که در زمان انقلاب بودند و در شرایط کنونی نسبت به مسائل جامعه بی‌تفاوت هستند و درجا زدند، بدانند که خداوند متعال آنها را رسوا می‌کند و ما نباید نظاره‌گر باشیم.


منبع : بلاغ

 

  

دیدگاه شما در مورد : خداوند انقلابیونی که امروز بی‌تفاوت هستند را رسوا می‌کند

خداوند انقلابیونی که امروز بی‌تفاوت هستند را رسوا می‌کند

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر