صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ
به‌مناسبت ایام محرم و صفر صورت می‌گیرد

آغاز فراخوان سوگواره عکس «مازندران در قاب عزا»

نخستین سوگواره استانی عکس مازندران در قاب عزا، به‌مناسبت ایام محرم و صفر، فراخوان شد.

کد خبر : 33420

تاریخ انتشار : 30/07/1394 - 09:19


آغاز فراخوان سوگواره عکس «مازندران در قاب عزا»

به گزارش خط امید بهشهر، نخستین مسابقه عکس مازندران در قاب عزا با هدف نزدیک شدن هنرمندان عکاس به بدنه تشکل‌های مذهبی اعم از هیئت‌ها و تکایا، ماندگار ساختن آداب و رسوم تاریخی در عزاداری امام حسین (ع)، ایجاد شناخت مناسب از پیشینه مذهبی مردم، افزایش نقش هنر و هنرمندان در فرهنگ‌ عاشورا و ایجاد ارتباط بین هنرمندان و دست‌اندرکاران هیئت‌ها و تکایا و بهره‌گیری از نگاه هنرمندان عکاس در شناخت ظرفیت‌های مذهبی مازندران برگزار می‌شود.

وی در قاب عزا، در این زمینه به فارس، گفت: این سوگواره با محوریت نگاه دغدغه‌مند به آداب و رسوم سنتی عزاداری در شهرها و روستاهای مازندران و آداب و رسوم فراموش‌شده یا کمتر دیده‌شده در عزاداری‌های محرم و صفر و اربعین حسینی (ع) در استان، تدارک دیده شده است و در دو بخش تک‌عکس و مجموعه عکس برگزار می‌شود.

محسن قائمی‎امیری با بیان اینکه شرکت در این سوگواره برای همه علاقه‌مندان آزاد است، افزود: هر هنرمند می‌تواند حداکثر با ارائه پنج تک‌عکس و یک مجموعه حداکثر 12 عکسی، در این سوگواره شرکت کند.

وی ادامه داد: شایسته است هنرمندان از ارائه آثار راه‌یافته به دیگر سوگواره‌ها و مسابقات داخلی به این سوگواره خودداری کنند.

دبیر نخستین مسابقه سوگواره استانی عکس مازندران در قاب عزا از پذیرش عکس‌های سیاه، سفید و رنگی در این سوگواره گفت و افزود: ویرایش عکس‌ها‌ نباید به‌گونه‌ای باشد که عکس از تعریف مستند خارج شود.

قائمی‌امیری بیان کرد: برای ثبت‌نام، تکمیل فرم شرکت و ارسال تصویر آثار، از طریق نشانی www.yahosein-babol.ir و دانلود فرم ثبت‌نام و ارسال به پست الکترونیکی daralhosein@gmail.com.com امکان‌پذیر است.

این فعال هنری اضافه کرد: حجم فایل ارسالی حداقل دو و حداکثر چهار مگابایت با پسوند JPEG و مود RGB باشد، همچنین ارسال اثر به سوگواره به منزله اعلام مالکیت معنوی اثر و همچنین پذیرش شرایط و مقررات سوگواره است.

وی ادامه داد: نوشتن توضیحات برای هر عکس به‌ویژه مجموعه عکس‌ها الزامی است و در صورت رعایت نکردن قوانین و شرایط شرکت، اثر در هر مرحله‌ای از سوگواره حذف و امتیازات آن سلب می‌شود و عواقب حقوقی آن به‌عهده شرکت‌کننده است.

دبیر نخستین مسابقه سوگواره استانی عکس مازندران در قاب عزا با بیان اینکه اطلاعات فرم ثبت‌نام و عناوین آثار در تهیه مطالب انتشاراتی و نمایشگاهی مورد استفاده قرار می‌گیرد، افزود: مسئولیت صحت اطلاعات ارسالی برعهده شرکت‌کننده است.

قائمی‌امیری از اهدای تندیس سوگواره و گواهی شرکت به تمامی صاحبان آثار راه‌یافته در نمایشگاه خبر داد و بیان کرد: استفاده از آثار نمایشگاه برای چاپ در کتاب و سایر اقلام انتشاراتی، تبلیغاتی، بانک اطلاعات و برگزاری نمایشگاه با ذکر نام صاحب‌اثر برای برگزارکننده سوگواره مجاز است.

این مدیر هنری درباره جوایز مسابقه مذکور، اظهار کرد: نفر اول هر بخش کمک هزینه سفر هوایی به کربلای معلی را دریافت می‌کند، نفر دوم کمک‎هزینه سفر هوایی به مشهد مقدس به همراه 2 میلیون ریال هدیه نقدی و نفر سوم نیز کمک‌هزینه سفر هوایی به مشهد مقدس را دریافت می‌کند.

وی درباره زمان ارسال آثار، گفت: اول محرم‎الحرام 1437 مصادف با 23 مهر ماه تا 21 آذر ماه 94 مصادف با پایان ماه صفر 1437 زمان ارسال این آثار است و موارد ارسالی به سوگواره در 26 آذر ماه سال‌ جاری داوری می‌شوند.

قائمی‌امیری با بیان اینکه نتایج این سوگواره در 30 آذر ماه اعلام می‌شود، افزود: نمایشگاه مربوطه نیز در هفته وحدت، سوم تا هشتم دی‌ماه 94 مصادف با روز ولادت رسول اکرم (ص) است.

دبیر نخستین مسابقه سوگواره استانی عکس مازندران در قاب عزا گفت: در صورت انتشار کتاب از آثار راه‌یافته به نمایشگاه، یک نسخه از آن به صاحبان این آثار اهدا می‌شود.

وی اظهار کرد: هیئت دارالحسین (ع) بابل، شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه کشور، ستاد اقامه نماز جمعه شهرستان بابل، اداره تبلیغات اسلامی استان مازندران، روابط عمومی شهرداری و شورای اسلامی بابل، برگزارکنندگان این سوگواره هستند.

قائمی‌امیری در پایان گفت: فرج‌الله رمضانی مدیر اجرایی و هنری، سیده حوریه طاهری روابط عمومی و امور اداری، جعفر رمضانیان به‌عنوان ناظر کیفی و یاسر نتایج نیز در دبیرخانه این سوگواره فعالیت دارند.


منبع : فارس

 

  

دیدگاه شما در مورد : آغاز فراخوان سوگواره عکس «مازندران در قاب عزا»

آغاز فراخوان سوگواره عکس «مازندران در قاب عزا»

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر