صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ

آقای معاون سیاسی! این هم دست‌پرورده شما/همه‌ش تقصیر احمدی‌نژاده

فرماندار سابق کلاردشت گفت: استاندار مازندران بیش از حد به معاون سیاسی خود اعتماد دارد که موجب روی کار بودن فرمانداران و مدیران احمدی‌نژادی در استان شده است، معاون سیاسی تلاش زیادی برای کامل شدن ترکیب فرمانداران احمدی‌نژادی در استان کرده است.

کد خبر : 33417

تاریخ انتشار : 30/07/1394 - 09:07


آقای معاون سیاسی! این هم دست‌پرورده شما/همه‌ش تقصیر احمدی‌نژاده

به گزارش خط امید بهشهر، از خردادماه 92 که دولت روحانی با شعار اعتدال بر سر کار آمد، بسیاری از دلسوزان کشور به ایجاد فضایی به دور از جنجال‌های سیاسی و پرخاشگری‌های جناحی در دولت امیدوار شدند و انتظار تشکیل دولتی با حضور افراد لایق فارغ از سلیقه و خط مشی فکری آنها می‌رفت.

اما تنها با گذشت چند ماه از انتخابات و فروکش کردن شعارهای انتخاباتی، به یکباره ورق برگشت و دولت تدبیر و امید آن روی سکه را به کسانی که به وعده‌های انتخاباتی دل بسته بودند نشان داد.

با وجود آنکه حسن روحانی بارها از دولت‌های قبلی با عنوان دولت اتوبوسی انتقاد کرده بود، با معرفی کابینه جدید نشان داد که هیچ اعتقادی به استفاده از نیروهایی ندارد که حتی اندکی با رویکرد سیاسی‌اش فاصله دارند.

روحانی و کابینه‌اش اما به تغییر نیروهای دولت قبلی اکتفا نکردند و در موضع‌گیری‌هایشان در طول دو سال گذشته ثابت کردند که تاب تحمل ذره‌ای از برنامه‌های دولت نهم و دهم را نیز ندارند و در موقعیت‌های مختلف از شرایط دولت قبل به شدت انتقاد کردند.

چنین موضع‌گیری‌های سیاسی از جانب رده‌های بالای دولتی دور از ذهن نیست، اما مسئولان پایین‌دستی دولت و مدیران شهرستانی به طور معمول بیش از موضع‌گیری‌های سیاسی به اقدامات اجرایی می‌پردازند.

اما روز گذشته فرماندار سابق کلاردشت که پیش از این نیز در مقاطع مختلف از دولت قبل انتقاد کرده بود، ساعاتی پس از برکناری از این مسئولیت، این بار با سخنانی عجیب در مورد کسانی که در دولت قبل مسئولیت داشتند و یا از آن حمایت کردند، صحبت کرد.

فیروز صادق در گفت‌وگویی ضمن انتقاد از حوزه سیاسی استانداری مازندران گفت: استاندار مازندران بیش از حد به معاون سیاسی خود اعتماد دارد که موجب روی کار بودن فرمانداران و مدیران احمدی‌نژادی در استان شده است، معاون سیاسی تلاش زیادی برای کامل شدن ترکیب فرمانداران احمدی‌نژادی در استان کرده است.

وی در ادامه این سخنان به توضیح نحوه برکناری‌اش پرداخت و افزود: ساعت 8 شب به من اطلاع دادند که فردا 8 صبح مراسم تودیع و معارفه برگزار می‌شود، آیا این درست است که مدیری را در عرض 12 ساعت برکنار کنند؟ این روش و منش دولت گذشته است.

نوع سخنان فرماندار سابق کلاردشت علاوه بر اینکه بسیار منتقدانه است، این گونه تداعی می‌کند که وی از این جابه‌جایی به حدی ناراحت و حتی عصبانی است که نتوانسته این ناراحتی را مدت کوتاهی پنهان کند و به محض برکناری چنین مصاحبه تندی علیه مسئولان استانداری کرده است.

اما نکته دیگری که در این سخنان وجود دارد، نوع نگاه وی به دولت قبل است و مانند دفعات گذشته هرگونه اقدام نامناسب را منتسب به دولت قبل می‌داند و آن گونه القا می‌کند که مسئولان دولت‌های نهم و دهم هیچ اقدام مناسب و مفیدی انجام نداده‌اند.

صادق در این مصاحبه آن‌چنان از عبارت «احمدی‌نژادی» استفاده می‌کند گویی چنین صفتی به نوعی جرم محسوب می‌شود و کسانی که «احمدی‌نژادی» هستند، به هیچ عنوان نباید در دولت یازدهم دارای مسئولیت شوند، وگرنه منجر به ناامیدی هوادارن تدبیر و امید خواهد بود.

در پایان باید گفت، در این که هر دولت حق این را دارد افرادی که از لحاظ سیاسی هماهنگ با آن هستند را برای مسئولیت‌های کوچک و بزرگ در نظر بگیرد، اما باید بین این هماهنگی سیاسی و نیز تخصص و لیاقت نوعی موازنه برقرار کند.

دولتمردان نیز باید بدانند نمی‌توان افراد را تنها با چنین برچسب‎هایی که احمدی‌نژادی هستند از خود راند و به مدیران استانی نیز اجازه چنین موضع‌گیری‌های عجیبی ندهد، چرا که دیر یا زود از دولت حاضر نیز با عنوان دولت قبلی یاد خواهد شد.


منبع : بلاغ

 

  

دیدگاه شما در مورد : آقای معاون سیاسی! این هم دست‌پرورده شما/همه‌ش تقصیر احمدی‌نژاده

آقای معاون سیاسی! این هم دست‌پرورده شما/همه‌ش تقصیر احمدی‌نژاده

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر