صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ

کرملین: بشار اسد با سفر به مسکو با پوتین دیدار کرد

کاخ کرملین در بیانیه‌ای از سفر «بشار اسد» رئیس‌جمهوری سوریه به مسکو و دیدار با رئیس جمهور روسیه خبر داد.

کد خبر : 33388

تاریخ انتشار : 29/07/1394 - 11:33


کرملین: بشار اسد با سفر به مسکو با پوتین دیدار کرد

به گزارش خط امید بهشهر، کاخ کرملین امروز چهارشنبه از سفر «بشار اسد» رئیس‌جمهوری سوریه به مسکو خبر داد.

بنا بر گزارش خبرگزاری «اسپوتینک»، «دیمیتری پسکوف» سخنگوی کرملین اعلام کرد که اسد دیروز به مسکو سفر و با همتای روس خود ولادیمیر پوتین دیدار کرده است. پسکوف گفت که در این دیدار مسائل مربوط به حملات هوایی روسیه به گروه‌های تروریستی در سوریه بحث و بررسی شد.

سخنگوی کرملین افزود: طبیعتا مسائل مربوط به حملات به تروریست‌ها، مسائل مربوط به ادامه پشتیبانی هوایی روسیه از اقدامات تهاجمی نیروهای مسلح ارتش سوریه از موضوعات مورد بحث میان سران دو کشور بود.

به نوشته «اسپوتنیک»، این دیدار طولانی بوده و پوتین به بشار اسد گفته است که «ما آماده‌ایم هر کاری که میتوانیم برای مقابله با تروریسم انجام دهیم». رئیس جمهوری روسیه گفته است که «مسکو نه تنها در زمینه اقدام نظامی بلکه در زمینه روند سیاسی نیز هرکاری لازم باشد انجام خواهد داد».

پوتین در این دیدار از بشار اسد به خاطر قبول درخواست سفر به مسکو علیرغم مشغله کاری و رویدادهای دراماتیک در سوریه تشکر کرده است.

تشکر اسد از پوتین/ اسد: مسکو نگران است

اسد نیز در این دیدار با تشکر از حمایت و کمکی که مسکو به دمشق کرده است، اعلام کرد، تروریسم مانع بزرگی برای حل سیاسی بحران سوریه شده است. وی افزود، همه مردم سوریه به دنبال تعیین سرنوشت نه تنها رهبر خود، بلکه کشورشان به دست خودشان هستند.

اسد تأکید کرد: «تروریسمی که هم اکنون شاهد گسترش آن در منطقه هستیم به مناطق گسترده‌تری کشیده می‌شد اگر کمک‌ها و تصمیم‌های بجا و بموقع روسیه نبود. او افزود که حمایت روسیه مانع وقوع سناریو فاجعه‌بار در سوریه شده است.

این، اولین سفر رسمی بشار اسد به خارج از سوریه پس از آغاز بحران از بیش از چهار سال گذشته (در مارس 2011) است که سه هفته پس از آغاز حملات هوایی روسیه به تروریست‌ها در سوریه انجام شد.

اسد تأکید کرد، روسیه نگران است چرا که دست کم چهار هزار تروریست از کشورهای شوروی سابق در کنار گروه‌های تروریستی در سوریه فعالیت دارند. رئیس جمهوری روسیه همچنین گفت: مردم سوریه تا کنون عملا بدون هیچ کمکی مقاومت کرده‌اند و چندین سال است که با تروریسم بین‌المللی می‌جنگند. همین مسئله نیز آسیب‌ها و صدمات بسیار سنگینی را به آنها تحمیل کرده است اما اخیرا خوشبختانه دستاوردهای مهمی در این مبارزها حاصل شده است.

بنا بر این گزارش، این گفت‌وگوها با تمرکز بر موضوعاتی شامل روابط دوجانبه و طرح‌های آینده برای اقدامات هماهنگ دو کشور در دو سطح محدود و گسترده‌تر برگزار شد.

طبق اعلام سخنگوی کاخ کرملین، مقامات عالیرتبه روسیه در مذاکرات گسترده‌تر میان دو کشور که اندکی طولانی‌تر بود نیز شرکت داشتند و «موضوعات مورد بحث در این گفت‌وگوها نیز کاملا شفاف بود».


منبع : فارس

 

  

دیدگاه شما در مورد : کرملین: بشار اسد با سفر به مسکو با پوتین دیدار کرد

کرملین: بشار اسد با سفر به مسکو با پوتین دیدار کرد

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر