صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ
معاون اداره‌کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران اعلام کرد

پرداخت 2 هزار میلیارد ریال به طرح‌‎های اشتغال‌زایی در مازندران

معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال اداره‌کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران از پرداخت 2 هزار میلیارد و 112 میلیون ریال به طرح‌های اشتغال‌زایی در استان خبر داد.

کد خبر : 33315

تاریخ انتشار : 29/07/1394 - 09:32


پرداخت 2 هزار میلیارد ریال به طرح‌‎های اشتغال‌زایی در مازندران

به گزارش خط امید بهشهر، کار و رفاه اجتماعی مازندران، رضا عبدی در هفتمین جلسه شورای هماهنگی تعاون، کار و رفاه اجتماعی با دستور کار اشتغال به تشریح وضعیت مازندران پرداخت و گفت: دولت تمام تلاش خود را برای حفظ وضعیت موجود و افزایش ظرفیت اشتغال در کشور به‌کار بسته است و امیدواریم بتوانیم با استفاده از بسته‌های اقتصادی که دولت ارائه می‌دهد به این مهم برسیم.

وی افزود: در جلسات کارگروه اشتغال استان با جدیت پیگیر وضعیت اشتغال هستیم و از ابتدای دولت تدبیر و امید تاکنون حدود 70 جلسه تشکیل شده است.

عبدی با اشاره به اهمیت موضوع کارآفرینی و ضرورت ترویج آن در بین مردم، بیان داشت: تاکنون توانسته‌ایم یک مرکز مشاوره، اطلاع‌رسانی و خدمات کارآفرینی در استان تأسیس کنیم و برنامه داریم تعداد آن را در سطح استان افزایش دهیم.

معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال اداره‌کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران خاطرنشان کرد: پرداخت 2 هزار میلیارد و 112 میلیون ریال به طرح‌های اشتغال‌زایی، پرداخت 10 میلیارد و 200 میلیون ریال به طرح‌های دانش‌بنیان، پرداخت 625 میلیارد و 955 میلیون ریال به طرح‌های کسب و کار خرد و خانگی و صدور 6 هزار و 700 فقره مجوز مشاغل خانگی از جمله عملکرد مهم این اداره‌کل در دولت یازدهم است.

کامران اصغری مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران نیز اظهار داشت: دستور کار جلسه با توجه به مسئله مهم بیکاری و اشتغال با تأکید همه دستگاه‌های مجموعه تعاون، کار و رفاه اجتماعی، اشتغال تعیین شده است و برنامه این است که بیش از پیش در این جلسات پیرامون اشتغال بحث کنیم.

به گزارش فارس، در پایان این جلسه تفاهم‌نامه‌ای به منظور توانمندسازی و توسعه اشتغال پایدار با حمایت از تولیدات داخلی و ایجاد کسب و کارهایی با استراتژی بازار محصول و با رویکرد توسعه فعالیت در تکمیل زنجیره‌های تولید، کارفرمایی و پشتیبان و حمایت از افزایش ظرفیت اشتغال‌زایی و آموزش نیروی کار و نفرات برتر کارآموزی و ملی و بین‌المللی مهارت و توسعه ظرفیت‌های آموزش کسب و کار در استان بین اداره‌کل آموزش فنی و حرفه‌ای، صندوق کارآفرینی و امید و اداره‌کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران، تنظیم، امضاء و مبادله شد.

در این تفاهم‌نامه با موضوع اعطای تسهیلات از محل اعتبارات صندوق به اشخاص حقیقی و حقوقی در قالب طرح‌های کارآفرینی، پشتیبان و خوداشتغالی است که با اعتبار 20 میلیارد ریال و با معرفی طرح از سوی فنی و حرفه‌ای توسط صندوق کارآفرینی و امید استان پرداخت با سقف 100 میلیارد ریال با کارمزد چهار درصد برای هر طرح تا پایان سال جاری ادامه دارد و در صورت موفقیت قابل تمدید و افزایش اعتبار است.

اداره‌کل آموزش فنی و حرفه‌ای وظایفی از قبیل استعدادیابی، ساماندهی، توانمندسازی و شناسایی متقاضیان با اولویت طرح‌های پشتیبان و کارآفرین و همچنین بررسی دوشغله نبودن افراد را بر عهده دارد و اداره‌کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران نیز وظیفه نظارت و آماده‌سازی بستر مناسب برای اجرای این طرح در استان دارد.

به گزارش فارس، این تفاهم‌نامه در 11 ماده و پنج تبصره تنظیم و توسط سه دستگاه امضا شد.


منبع : فارس

 

  

دیدگاه شما در مورد : پرداخت 2 هزار میلیارد ریال به طرح‌‎های اشتغال‌زایی در مازندران

پرداخت 2 هزار میلیارد ریال به طرح‌‎های اشتغال‌زایی در مازندران

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر