صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ
مدیرکل آموزش و پرورش مازندران

ایستادگی در برابر انحراف و ظلم مهمترین درس عاشورا است

مدیرکل آموزش و پرورش استان مازندران گفت:ایستادگی در برابر ظلم و انحراف مهمترین درسی است که از قیام امام حسین باید آموخت.

کد خبر : 33313

تاریخ انتشار : 29/07/1394 - 09:30


ایستادگی در برابر انحراف و ظلم مهمترین درس عاشورا است

به گزارش خط امید بهشهر، سید علی قاسمی روز سه شنبه در همایش نوجوانان عاشورایی (احلی من العسل) که در امامزاده یحیی ساری برگزار شد، گفت: امام حسین (ع) نیز وقتی مسیر اسلام نبوی را در خطر دیدند برای احیا امر به معروف و نهی از منکر قیام کرد.
وی با بیان اینکه جامعه باید با تاسی از امام حسین (ع ) طریق آزادگی را بیاموزد تصریح کرد: شخصی که انحراف،فساد و ظلم را متوجه می شود باید در برابرش ایستادگی انجام دهد و این کمک برای اصلاح جامعه است.
مدیر کل آموزش و پرورش مازندران بیان کرد: جامعه باید بر مدار سیره نبوی حرکت کند و امام حسین (ع) نیز وقتی مسیر اسلام نبوی را در خطر دیدند برای احیا امر به معروف و نهی از منکر قیام کرد.
وی در جمع نوجوانان عزادار عاشورایی در گرامیداشت یاد قاسم ابن الحسن تصریح کرد: شیعیان نباید ذلت در زندگی را بپذیرند و این درسی است که می توانیم از قیام عاشورا یاد بگیریم.
وی با بیان اینکه امام حسین (ع) بیعت انسان های شیعه را با یزیدیان برحذر می دارد خاطرنشان کرد: در برابر انسان های صاحب زر ، زور و قدرت نباید تسلیم شویم.
وی همچنین در ادامه تاکید کرد: انسانیت درس دیگری از قیام ماندگار عاشوراست و نکته ای برجسته است که از نهضت حسینی می توان دریافت.
وی به جمله معروف امام حسین (ع) در روز عاشورا در مواجه شدن با حمله دشمن به سوی خیمه ها اشاره کرد و افزود: جمله ایشان در این زمینه که اگر دین ندارید آزاد مرد باشید درس انسانیت را به انسان ها می آموزد و تعدی به انسان های بی گناه را خلاف آزادی می داند.
مدیرکل آموزش و پرورش مازندران همچنین اظهار داشت: در لبیک یا حسین اعلام می کنیم که آزاد مردیم و انسان هایی هستیم که اجازه نمی دهیم جامعه به انحراف برود.
وی گفت: اگر جامعه در مسیر اهداف ائمه و پیامبر عظیم الشان اسلام قرار بگیرد راه و رسم زندگی در مسیر خود قرار خواهد گرفت.
قاسمی بیان کرد: شیعه به معنای پیرو است و اگر پیرو راه ائمه باشیم و در مسیر شناخت خدا گام برمی داریم ،انسان های شایسته ای در زندگی می شویم. 


منبع : ایرنا

 

  

دیدگاه شما در مورد : ایستادگی در برابر انحراف و ظلم مهمترین درس عاشورا است

ایستادگی در برابر انحراف و ظلم مهمترین درس عاشورا است

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر