صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ

کارگاه آموزشی انتقال دانش فنی کلزا در مازندران آغاز شد

کارگاه آموزشی انتقال دانش فنی کلزا با حضور کارشناسان و محققان سازمان های جهاد کشاورزی 13 استان کشور امروز سه شنبه در مرکز ترویج و توسعه فناوری استان مازندران در محمود آباد آغاز شد.

کد خبر : 33229

تاریخ انتشار : 28/07/1394 - 18:45


کارگاه آموزشی انتقال دانش فنی کلزا در مازندران آغاز شد

به گزارش خط امید بهشهر، حسن عنایتی مدیر زراعت سازمان جهاد کشاورزی مازندران گفت :این دوره آموزشی با حضور استاد ' جاستین ' از کشور استرالیا به مدت دو روز ادامه دارد.
وی اضافه کرد: این دوره آموزشی با همکاری و مشارکت اداره کل دانه های روغنی کشور و شرکت خدمات و پشتیبانی و سازمان جهاد کشاورزی مازندران در حال برگزاری است.
وی با بیان اینکه انتقال دانش فنی و بحث و بررسی کشت پاییزه و بهاره کلزا مورد تاکید این دوره آموزشی است، ادامه داد: کارشناسان و محققان 13استان کشور در این کارگاه حضور دارند.
عنایتی به وضعیت کشت کلزا در مازندران اشاره کرد و گفت: برای کشت کلزا در دو هزار و 100هکتار از اراضی استان با کشاورزان قرارداد منعقد شده است.
وی اضافه کرد: 600 هکتار از اراضی استان زیر کشت کلزا رفته است و پیش بینی می شود امسال 15 تا 20 هزار هکتار از اراضی مازندران کلزا کاری شود.
مدیر زراعت سازمان جهاد کشاورزی مازندران بیان داشت: به منظور حمایت از کلزا کاران استان 20 تا 30 میلیون ریال برای هر هکتار تسهیلات سرمایه در گردش پرداخت می شود.
وی از معرفی چهار رقم جدید کلزا به کشاورزان مازندران خبر داد و گفت: این رقم ها خاصیت مقاومت در مقابل امراض و سرما را داشته و زود رس نیز هستند.
عنایتی بیان کرد: شالیکاران می توانند بدون دغدغه با انجام کشت کلزا و برداشت به موقع ، شالی نیز کشت کنند.


منبع : ایرنا

 

  

دیدگاه شما در مورد : کارگاه آموزشی انتقال دانش فنی کلزا در مازندران آغاز شد

کارگاه آموزشی انتقال دانش فنی کلزا در مازندران آغاز شد

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر