صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ
شهردار بهشهر:

عزاداران در پاکسازی محیط زیست شهری کوشا باشند / پاکبانان شهرداری هم حق عزادارای دارند

شهردار بهشهرگفت: امام حسین(ع) دارای منزلت اجتماعی بوده، این درسی برای پیروان امام است که در اجتماع به‌گونه‌ای رفتار کنیم تا منزلت اجتماعی هم‌نوعانمان از جمله پاکبانان شهرداری وحقوقشان در عزاداری حسینی آسیب نبیند وآنان نیز بتوانند عزاداری کنند و این حق آنان است.

کد خبر : 33225

تاریخ انتشار : 28/07/1394 - 11:39


عزاداران در پاکسازی محیط زیست شهری کوشا باشند / پاکبانان شهرداری هم حق عزادارای دارند

حمیدآزموده در گفت‌و‌گو با خبرنگار خط امید اظهار کرد: نقطه برجسته و پررنگی در زندگی حسین‌بن‌علی علیه‌السّلام وجود دارد که همه دامنه‌ها و افکار زندگی امروزه را تحت‌الشعاع خود قرار می‌دهد که اگر ذره‌ای از این فرهنگ فاصله بگیریم نمی‌توانیم عزت دنیوی و اخروی خود را حفظ کنیم، بنابراین باید فرهنگ عاشورا در مسائل اقتصادی، اجتماعی، سیاسی و مهم تر از همه در رفتار اجتماعی و زندگی شهر نشینی ما مورد توجه قرار گیرد.

 

وی افزود: محرم و فرهنگ عاشورا نقطه عطفی در زندگی ما شیعیان و همه انسان‌هایی است که این فرهنگ را درک کرده‌اند و در کنار شعارهای مذهبی و محبت به اهل بیت(علیهم‌السلام)، معرفت  و انسان‌دوستی نیز باید بسیارمورد توجه باشد که بی توجهی و ساده انگاری آن مارا با مشکل مواجه می‌کند.

 

شهردار بهشهر با بیان اینکه برخی رفتار موجب شده بسیاری از اموال و یا حقوقی که مربوط به بیت المال است از بین رود خاطرنشان کرد: به طور قطع با رعایت آداب صحیح عزاداری می‌توان مراسم‌های پرشور و شعوری در شان امام حسین(ع) برگزار کرد که خروجی‌های مثبتی برای جامعه به همراه دارد.

 

آزموده ادامه داد: امام حسین(ع) دارای منزلت اجتماعی بوده، این درسی برای پیروان امام است که در اجتماع به‌گونه‌ای رفتار کنند تا منزلت اجتماعی هم‌نوعانشان از جمله پاکبانان شهرداری  وحقوقشان در عزاداری حسینی آسیب نبیند وآنان نیز بتوانند عزاداری کنند و این حق مسلم آنان است.

 

وی عنوان کرد: اگرچه امام حسین(ع) در روز عاشورا برای زنده نگه‌داشتن اسلام قیام کردند اما ایشان در طول زندگی خود رفتارها و گفتارهایی داشتند که باید برای مردم تبیین شود، بزرگان، روحانیون و مداحان اهل بیت جهت ترویج فرهنگی عاشورایی اهتمام ویژه‌ای داشته و تاکید کنند تا عزاداران و شهروندان نسبت به حفظ بیت‌المال و پاکسازی محیط زیست شهری کوشا باشند .

  

  

دیدگاه شما در مورد : عزاداران در پاکسازی محیط زیست شهری کوشا باشند / پاکبانان شهرداری هم حق عزادارای دارند

عزاداران در پاکسازی محیط زیست شهری کوشا باشند / پاکبانان شهرداری هم حق عزادارای دارند

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر