صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ
فرمانده انتظامی مازندران تشریح کرد

جزئیات 2 قتل و یک آدم‌ربایی در مازندران

سردار مسعود جعفری‌نسب فرمانده انتظامی مازندران جزئیات 2 قتل و یک آدم‌ربایی در مازندران را تشریح کرد.

کد خبر : 33218

تاریخ انتشار : 27/07/1394 - 20:02


جزئیات 2 قتل و یک آدم‌ربایی در مازندران

به گزارش خط امید بهشهر، مهر ماه امسال برای نیروی انتظامی استان پر از حوادث و اتفاق‌هایی بود که سردار مسعود جعفری‌نسب را مجبور به برگزاری نشستی با رسانه‌ها کرد تا جزئیات 2 قتل و یک آدم‌ربایی را به سمع مردم برساند.

نخستین حادثه قتل راننده 39 ساله یک کامیون بود که در تاریخ 12مهرماه رخ داد.

این راننده که قصد انتقال 6 خودروی گران‌قیمت در تهران و بارگیری خودروی گران‌قیمتی در آنجا و انتقال به مازندران را داشت، در طول مسیر با سارقانی که او را تعقیب می‌کردند، روبه‌رو می‌شود.

سارقان به راننده می‌گویند: بیمه هزینه ضرر خودروها را می‌پردازد ولی راننده که فردی بسیار صادق و امانت‌دار بود، با آنها درگیر می‌شود و سارقان نیز با ضربات چاقو او را مجروح می‌کنند.

سارقان سپس راننده را که با 27 ضربه چاقو لحظه‌های آخر عمر را سپری می‌کرد، در بیابان رهامی‌کنند تا جان دهد.

سردارمسعود جعفری‌نسب در جمع خبرنگاران با بیان اینکه برای نخستین‌بار چنین نوع سرقتی در کشور صورت گرفت، گفت: قاتل یک نفر بود که به همراه 5 تن دیگر ظرف مدت 48 ساعت پس از کشف جسد دستگیر شدند.

وی با اشاره به اینکه قاتل فردی فاسد بود، افزود: وی در حین ملاقات با همسر دوم در شهرستان بابل به وسیله نیروهای انتظامی دستگیر شد.

فرمانده انتظامی مازندران افزود: دوست قاتل که قصد خروج از کشور را داشت در شهرستان آستارا دستگیر می شود و دیگران را لو می دهد.

جعفری‌نسب با بیان اینکه دو دستگاه خودرو را قبلاً کشف کرده بودیم، اضافه کرد: چهار دستگاه خودروی دیگر نیز قبل از انتقال به مکان مورد نظر کشف شد.

وی با بیان اینکه همین قاتل در سال گذشته نیز قتلی را در کوهدشت آمل انجام داده بود، ادامه داد: این فرد به همراه دوستان خود پس از قتل، جسد را به آتش کشیده و جنازه را درجاده لفور رها کرده بودند.

فرمانده انتظامی مازندران در توضیح جزئیات این قتل، بیان کرد: در این قتل، سارقان با قصد سرقت کامیون شرکت کاله اقدام به کشتن راننده کردند.

این مسئول در ادامه به ذکر جزییات آدم ربایی پرداخت.

جعفری‌نسب خاطرنشان کرد: پسری 9 ساله در شهرستان بابل در روزسه شنبه 21 مهرماه ساعت یک بعد ازظهر از مدرسه خارج می‌شود که به‌دلیل بی احتیاطی سوار خودروی عبوری می‌شود.

وی اظهار کرد: راننده آدم‌ربا نیز پس از طی مسیری پسربچه را به روستایی در شهرستان بابلسر انتقال می‌دهد و او را به یکی از دوستانش می‌سپارد تا نگهداری کند.

فرمانده انتظامی مازندران یادآور شد: سارق در همان شب با خانواده پسربچه تماس می‌گیرد ولی صحبتی نمی‌کند و شب بعد از طریق شبکه اجتماعی لاین با مادر پسربچه ارتباط برقرار و درخواست 300 سکه طلا می‌کند.

این مسئول اضافه کرد: مادر پسربچه نیز که دارای وضعیت مالی خوبی هم نبود، گفت، توان پرداخت این پول را ندارم و سارق نیز تماس را قطع می‌کند.

جعفری‌نسب ادامه داد: ماموران پلیس نیز پس از اطلاعات به‌دست‌آمده از سارقان، فرد اصلی را دستگیر می‌کنند تا محل نگهداری پسربچه را فاش کند.

وی بیان کرد: ماموران در ساعت 4:30 دقیقه روز شنبه محل نگهداری پسربچه را شناسایی و پس از دستگیری سارق، در همان شب او را به خانواده تحویل می‌دهند.

فرمانده انتظامی مازندران همچنین درباره پرونده‌ای که سارقان پس از اجاره خانه در شهری که قصد سرقت داشتند، گفت: این سارقان خانه‌ای را به مدت چند روز در یک شهر اجاره می‌کردند و پس از سرقت منازل ساکنان آن شهر، خانه را تحویل می‌دادند.

این مسئول اضافه کرد: سارقان در ساعت 8 الی 10 شب به سرقت منازل می‌رفتند و معمولا به خانه‌هایی که درب آن قفل بود، دستبرد نمی‌زدند.

جعفری‌نسب با بیان اینکه پس از دستگیری سارقان متوجه 42 فقره سرقت از منازل شدیم، خاطرنشان کرد: از شاکیان پرونده خواستیم تا بار دیگر برای طرح شکایت به نیروی انتظامی مراجعه کنند.

وی در ادامه کشف یک تن مواد مخدر طی 100 روز گذشته را از عملیات‌های نیروی انتظامی استان عنوان کرد و ادامه داد: در طول 6 ماه گذشته بیش از 7 هزار نفر طی این عملیات‌ها دستگیر شدند.

فرمانده انتظامی مازندران با بیان اینکه 109 باند مواد مخدر نیز شناسایی شد، افزود: یک‌هزار و 344 مورد برخورد با خرده‌فروشان انواع مواد مخدر نیز صورت گرفت.

این مسئول در پایان گفت: 940 خودرو و 18 قبضه سلاح کشف و 300 نفر به کمپ ترک اعتیاد تحویل داده شدند.


منبع : بلاغ

 

 

  

دیدگاه شما در مورد : جزئیات 2 قتل و یک آدم‌ربایی در مازندران

جزئیات 2 قتل و یک آدم‌ربایی در مازندران

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر