صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ
استاندار مطرح کرد:

6 سال انتظار برای سند چشم‌انداز توسعه مازندران

سند چشم‌انداز توسعه استان مازندران پس از شش سال آماده شده است و حالا باید برای نظرات نهایی دراختیار نخبگان قرار گیرد.

کد خبر : 33017

تاریخ انتشار : 26/07/1394 - 12:41


6 سال انتظار برای سند چشم‌انداز توسعه مازندران

به گزارش خط امید بهشهر، استاندار مازندران در نشست شورای برنامه‌ریزی استان مازندران ضمن تسلیت ایام محرم گفت: حضور رئیس‌جمهور در مازندران برکات زیادی داشت و مازندران جزو استان‌های نخست در تخصیص بودجه کشور بود.

ربیع فلاح جلودار با اشاره به سند آمایش استان افزود: تنظیم سند در مدت شش سال با تحقیق و بررسی صورت گرفت و این سند پایه فعالیت‌های استان بوده بنابراین توجه ویژه و دقت در تنظیم سند باید به گونه‌ای باشد که صلاح استان و خواسته‌ مازندرانی‌ها را تامین کند.

استاندار مازندران با تاکید بر اهمیت سند آمایش و ضرورت اعتقاد جمعی به این سند تصریح کرد: تا پایان آبان ماه به مدیران فرصت داده می‌شود تا با برگزاری کارگاه‌های تخصصی و همایش‌ها، مصاحبه و فعالیت‌های میدانی موضوع سند آمایش استان به اطلاع همه مردم و گروه‌ها و اقشار مختلف برسد.

وی با تاکید بر پیوست همه نظرات نخبگان، روحانیان، علما، دانشگاهیان و اقشار مختلف جامعه درباره سند آمایش افزود: باید همه مردم و مسئولان پای این سند را امضا کرده تا از قوت اجرایی بالایی در استان برخوردار باشند.

به گزارش ایسنا، رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی مازندران نیز در این جلسه گفت: سند چشم‌انداز توسعه استان مازندران با شش سال فعالیت گروهی منجر به ارایه 4 اصل، 48 دستاورد و 412 اقدام شد و در این چشم‌انداز همه نیازهای استان مازندران و حوزه‌هایی که نیازمند اقدامات اجرایی است، مشخص شده است.

وی افزود: برنامه آمایش استان مازندران بعد از شش سال همت و تلاش و با درنظر گرفتن راهکارهای قانونی و ظرفیت‌های استان و بخش خصوصی شکل گرفت.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی مازندران تصریح کرد: نسخه آمایش استان بعد از چندین اقدام کارشناسی و جمع‌بندی نهایی انجام شد و نظرات اخذ شده در تعامل با دستگاه‌ها بررسی شد.

وی با بیان این‌که سند آمایش استان می‌تواند الگویی برای دیگر استان‌ها باشد، افزود: در این سند ساختار شبکه‌ای مازندران که در ادبیات توسعه کشور نیز مغفول مانده برای افق 1414 دیده شده است.

پارسا اظهار کرد: طرح آمایش استان با دارا بودن جامعیت، هماهنگی بین بخشی در نهایت حاوی فهرستی از اقدامات و سیاست‌های اجرایی استان است که در آن اصل پایداری محیط اجتماعی، اقتصادی، عدالت بین نسلی و... رکن است.

وی با بیان این‌که سند طرح آمایش نیاز نامه توسعه استان به صورت فضایی است، ادامه داد: در این سند آمایش، استان به سه ناحیه تقسیم می‌شود و استاندار به عنوان رئیس کل ناحیه و چند مدیران کل به عنوان هماهنگ کننده بدون ایجاد تشکیلات خاص فعالیت دارند.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی مازندران گفت: باید انتظار داشته باشیم در طرح آمایش سرزمین همه موضوعات استان لحاظ شود.


منبع : ایسنا

 

  

دیدگاه شما در مورد : 6 سال انتظار برای سند چشم‌انداز توسعه مازندران

6 سال انتظار برای سند چشم‌انداز توسعه مازندران

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر