صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ
مدیرکل ارشاد مازندران مطرح کرد

برطرف‌شدن مشکل مجوز سینمای نوشهر/ ساخت مجتمع فرهنگی در چالوس

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران گفت: مشکل مجوز برای سینمای نوشهر در حال برطرف‌شدن است، هرچند ساختمانی که برای این منظور درنظر گرفته شده است ساختمان ایده‌آلی نیست اما تا حدودی می‌تواند پاسخگوی نیازهای اولیه مردم نوشهر باشد.

کد خبر : 33014

تاریخ انتشار : 26/07/1394 - 12:23


برطرف‌شدن مشکل مجوز سینمای نوشهر/ ساخت مجتمع فرهنگی در چالوس

به گزارش خط امید بهشهر، احد جاودانی با اشاره به برنامه‌های اداره‌کل ارشاد مازندران در ایام محرم، اظهار کرد: برنامه‌های فرهنگی و هنری به‌دلیل نوع فعالیت‌های‌شان که برگرفته از فرهنگ ملی و دینی ما است قابلیت اجرائی در همه فصول و زمان‌ها را دارند. 

وی بیان کرد: در ایام محرم و صفر هنرهای تجسمی و نمایشی، سینما، عکس و همچنین بخشی از برنامه‌های هنری مانند تعزیه، نقالی و پرده‌خوانی که محل اجرای آن در ایام محرم است همچنان برگزار می‌شود به جزء در حوزه موسیقی و برگزاری کنسرت‌ها و جنگ‌های شادی که در این ایام تعطیل است. 

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران با اشاره به سفر رئیس جمهور و هیئت دولت به مازندران، خاطرنشان کرد: دو پروژه نیمه‌تمام در استان مازندران که اعتبار آن از محل اعتبارات ملی تامین می‌شود را در این سفر در اولویت اول قرار دادیم. 

وی به این پروژه‌های نیمه‌تمام اشاره و تصریح کرد: تالار مرکزی ساری که تاکنون 12میلیاردتومان برای آن هزینه شده است، 89درصد پیشرفت فیزیکی داشته و 11درصد باقی‌مانده آن بیشتر کارهای نرم‌افزاری است که در این سفر 14 میلیارد تومان برای اتمام این پروژه پیش‌بینی اعتبار شد. 

جاودانی از کتابخانه مرکزی مازندران در ساری به‌عنوان پروژه دوم نام برد و اضافه کرد: این پروژه پیشرفت فیزیکی 40درصدی داشته است که در این سفر برای اتمام آن 12میلیارد تومان درخواست اعتبار شده است. 

وی یادآورشد: درباره پروژه مجتمع فرهنگی رامسر که نیمه‌تمام مانده و 40 درصد پیشرفت فیزیکی داشته نیز قرار بر این شد که از محل سفر رئیس‌جمهور فقط مجوز ادامه پروژه را از سازمان گردشگری بگیریم. 

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران همچنین از اختصاص زمین برای ساخت مجتمع فرهنگی در چالوس خبر داد و یادآور شد: طی چند جلسه‌ای که با مسئولین شهرستان داشتیم مشارکت و همدلی خوبی با محوریت امام جمعه، فرماندار، شهردار و شورای شهر در این‌باره صورت گرفت. 

وی ادامه داد: از 17 سال قبل تا الان هر سال اعتباری برای چالوس درنظر گرفته می‌شد که به‌علت نبود زمین این اعتبار برگشت داده می‌شد، اما امسال قرار بر این شد زمینی را تحویل ارشاد بدهند تا ساخت این مجتمع شروع شود. 

این مسئول با اشاره به مشکل مجوز برای سینمای نوشهر نیز بیان کرد: این مشکل در حال برطرف‌شدن است، چراکه این شهرستان به یک سینما نیاز دارد، هرچند ساختمانی که برای این منظور درنظر گرفته شده است ساختمان ایده‌آلی نیست اما تا حدودی می‌تواند پاسخگوی نیازهای اولیه مردم نوشهر باشد. 

وی با اشاره به برگزاری جشنواره یاس در رامسر، اضافه کرد: برگزاری هر رخداد فرهنگی چه در گستره ملی، استانی و منطقه‌ای در یک استان یا شهر می‌تواند موثر و منشأ آثار مثبتی باشد. 

جاودانی با بیان اینکه ما از طریق برگزاری این جشنواره توانستیم امتیازات خوبی برای فرهنگ و هنر استان بگیریم، از برگزاری کارگاه‌های آموزشی خوب با سینماگران مطرح کشور، تجهیز چند سینمای غرب استان و توزیع حدود 8 هزار بسته فرهنگی از فیلم‌های ویدئویی در سطح استان بین مخاطبین را از جمله این امتیازات نام برد. 

وی اظهار کرد: به این دلیل که شهرستان رامسر به عنوان یک شهر توریستی بین‌المللی در دنیا مطرح است از معاونت سینمایی وزارت ارشاد خواستیم تا جشنواره یاس به جشنواره بین‌المللی فیلم‌های خانگی رامسر تغییر نام دهد. 

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران در پایان گفت: درخواست کردیم تا یک ردیف اعتباری خاص برای این جشنواره در استان و در ارشاد تعریف شود تا این جشنواره هر سال به صورت بین‌المللی البته با مشارکت بیشتر هنرمندان مازندرانی برگزار شود که موافقت اولیه آن انجام شد و نیاز به پیگیری دارد.


منبع : بلاغ

 

  

دیدگاه شما در مورد : برطرف‌شدن مشکل مجوز سینمای نوشهر/ ساخت مجتمع فرهنگی در چالوس

برطرف‌شدن مشکل مجوز سینمای نوشهر/ ساخت مجتمع فرهنگی در چالوس

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر