صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ
پیشنهاد یک دانشگاه به متقاضیان خوابگاه

بروید لب ساحل بخوابید و ستاره ها را بشمارید

ما خوابگاه موقت نداریم و شما می توانید بروید لب ساحل دراز بکشید و ستاره ها را ببینید و شمارش کنید و از شنیدن صدای دریا لذت ببرید.

کد خبر : 3299

تاریخ انتشار : 09/07/1392 - 10:46


بروید لب ساحل بخوابید و ستاره ها را بشمارید

به گزارش خط امید بهشهر _ يكي از مشكلات مهمي كه تعداد زيادي از دانشجويان دانشگاه ها با آن مواجه هستند نبود خوابگاه براي اسكان دانشجويان غير بومي و عدم وجود امكانات مناسب براي خوابگاه هاي دانشجويي موجود است.

حضور دانشجویان غیر بومی در یک استان علاوه بر مسئولیت های فرهنگی مسائل دیگری را نیز برای مسئولان استان در بر دارد که از جمله مهم‌ترین آنها تامین امنیت اجتماعی برای دانشجویان در اسکان آنها است.

باید این نکته راهم خاطر نشان کرد یکی از مواردی که خانواده های دانشجویان قبل از بدو ورود حتی در انتخاب رشته و شهر به آن توجه خاص دارند مسئله خوابگاه دانشگاه است که در برخی از موارد این مسئله مهم نادیده گرفته می شود.

اگر در هنگان ثبت نام دانشجویان جدید الورود نگاهی به چهره برخی از دانشجویان بیندازیم با چهره نگران و ناراحت دانشجویان مواجه می‌شویم و وقتی هم که می پرسیم علت نگرانی شما چیست در پاسخ می گویند که به دلیل نبود خوابگاه دچار سردرگمی شده‌ ایم.

حتماً مسئولین امر نیز واقف هستند که بیشتر خانواده ها به دلیل توان مالی پایین قادر به تهیه مسکن یا خوابگاه برای فرزندان خود نیستند و به همین دلیل با مشکلات بسیار زیادی در این زمینه مواجه می شوند.

در روزهای آغازین فصل تحصیلات آنچه گریبانگیر دانشجویان غیر بومی و بعضا بومی که از شهرستانهای دور  برای تحصیل می آیند،می شود،  معضل خوابگاه است که در همین راستا یکی از دانشجویان دانشگاه مرکز استان که به دلیل مشکل خوابگاه از مسئولان گلایه داشته است و در گفتگو با خبرنگار ما گفت:با مراجعه به مسئول خوابگاه این دانشگاه برای گرفتن خوابگاه موقت تا فراهم شدن خوابگاه دانشجویی یا گرفتن مسکن دانشجویی ،جوابی شنیده ام که مرا به تاسف و تامل وا داشت.

این دانشجو در ادامه گفت: مسئول خوابگاه دانشگاه در جواب درخواست بنده برای اسکان موقت گفت که "ما خوابگاه موقت نداریم و شما می توانید بروید لب ساحل دراز بکشید و ستاره ها را ببینید و شمارش کنید و از شنیدن صدای دریا لذت ببرید."

حال سوال اینجاست اگرچه خوابگاه دانشجویی دارای ضوابط و قوانین خاصی است و  مسئول خوابگاه این دانشگاه در شهرستان ساری نیز مطمئنا بخاطر پر شدن ظرفیت خوابگاه جواب رد به سینه متقاضی خوابگاه دانشجویی می زند اما آیا نحوه پاسخگویی به یک دانشجو باید اینگونه باشد؟

آیا باید رشته امید دانشجویی که با هزار آرزو به این دانشگاه قدم گذاشته و در ذهن خود از این دانشگاه دولتی موارد مثبت زیادی را مد نظر قرار داده با این طرز برخورد، پنبه شود؟

آیا مسئول خوابگاه دانشگاه نمی توانست لااقل پاسخی اصولی و منطقی به این دانشجو بدهد؟

 هزینه های سرسام آور اجاره منزل و از طرف دیگر بحث امنیت و نگرانی خانواده ها از بابت زندگی فرزندانشان باعث می شود که دانشجو خواستار خوابگاهی موقت برای پیدا کردن لا اقل اسکان مناسب باشند که اگر این مهم تحقق نیابد در معرض انواع تهدیدات اعم از فرهنگی، ناامنی اجتماعی و غیره قرار میگیرند و نهالی که قرار است در این دانشگاه همچون درختی به بار علمی بنشیند،در همان ابتدای سال دچار دغدغه و مشغله های جانبی می شود و رشد نخواهد کرد.

بهتر که مسئولان به جای پاسخ های تامل برانگیز به عدم واگذاری خوابگاه به دانشگاه  به یک هم اندیشی همه جانبه برای پیدا کردن راه حل های کاربردی و مؤثر برای این معضل داشته تا بتواند جوابگوی دانشجویان غیر بومی در تأمین خوابگاه و امکانات رفاهی آنها باشد.

منبع : بلاغ

 

  

دیدگاه شما در مورد : بروید لب ساحل بخوابید و ستاره ها را بشمارید

بروید لب ساحل بخوابید و ستاره ها را بشمارید

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر