صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ
افکار عمومی قضاوت کنند

پایه های موقت کرسی شما، رسانه اخلاق مدار را نخواهد شکست / فایل صوتی

چگونه است والی یک شهر اعتقادات قلبی خود را فدای برخی از مصالح و منفعت ها می کند و صراحت لهجه خود را به گردن رسانه ها انداخته تا در این فضای مه آلود ،راه میانبری برای خویش فراهم سازد؟!

کد خبر : 3294

تاریخ انتشار : 09/07/1392 - 10:03


پایه های موقت کرسی شما، رسانه اخلاق مدار را نخواهد شکست / فایل صوتی

به گزارش خط امید بهشهر _ رسانه به عنوان یک امکان بالقوه، مناسب‌ترین فرصت‌ها را برای ارتباط با افکار عمومی فراهم می‌سازند؛ مشكلات و فشارها، برخي از رسانه را از مسير خود خارج نموده، اما برخي رسانه ها سختي ها و ناآرامي ها را تحمل نموده و آزادانه خوراك سالم خبري به مردم خويش مي دهند.

برای تبیین این راه پرمخاطره و انتشار اخبار صحیح و دقیق بارها شاهد بودیم که در عین موثق بودن اخبار، مسئول یا مدیر یا همان شخص مصاحبه شونده برای برخی منفعت ها و مصالح نه تنها حرف های منتشره خود را در رسانه خبری کذب می خواند بلکه بدون در نظر گرفتن اخلاق اسلامی، آن رسانه را هم متهم به گزافه گویی و تهدید می کند.

سایت خبری تحلیلی بلاغ تا بدین جا هیچ خبر تولیدی و اختصاصی خود را بدون سند و مدرک منتشر نکرده است و کوشیده طبق تعهد و رسالتی که بر پایه حفظ ارزش ها و اصول اسلامی شروع بکار کرده است بجز درستی،صداقت و بدون دخل و تصرف و تحلیل خودسرانه، خبری را منتشر نکند و امانت را در خبر حفظ نماید.

روز گذشته پایگاه اطلاع رسانی بلاغ مصاحبه ای با فرماندار شهرستان رامسر در واکنش به تماس تلفنی اوباما با رئیس جمهور محترم ایران انجام داد که با کمال تاسف فرماندار رامسر سخنان خود را که چندین بار و با تاکید فراوان و با اظهار اینکه "اعتقاد قلبی و باور بنده بر این است" بیان کرده بود در عین ناباوری کذب خواند و سایت خبری تحلیلی بلاغ را مورد غضب و عتاب خود قرار داد.

اما باید از فرماندار محترم رامسر پرسید چگونه است که یک مسئول عالی دولت در شهرستان بدون آنکه شرط اخلاق اسلامی را در نظر بگیرد با دانستن این مطلب که خبرنگار بلاغ هیچ گونه دخل و تصرفی در گفته هایش نداشته است ؛بخواهد اعتقادات قلبی خود را فدای برخی از مصالح و منفعت هایی کند و صراحت لهجه خود را به گردن رسانه ها انداخته تا در این فضای مه آلود ،راه میانبری برای خویش فراهم سازد؟!

آقای فرماندار،شما در دولت راستگویان،والی یک شهر هستید، این از اعتدال بدور است، اگر با اعتقاد قلبی و از سر باور با رسانه ای سخن می گویید که به این نتیجه رسیدید که حاصل نرمش های غیر اصولی خاتمی و دولت او باعث شکل گیری فتنه 88 شده،با تاسی از روایت نبوی"قل الحق ولو علي نفسك" بایستید و نشان دهید حق قربانی مصلحت نمی شود یا لااقل اخلاق اسلامی را رعایت کنید و تهمت و افتراء به رسانه ای نبندید.

و اگر خدای ناکرده فقط لقلقه زبان بوده و گفتاری را متناسب با شخص و یا گروهی به زبان می آورید بدانید که نه با مردم و نه با دولت صادق نبودید و گرفتار آن خواهید شد.

باید به آقای فرماندار! متذکر شد،زیر پا گذاشتن اعتقادات قبلی شما که آن را منکر می شوید ،در زیر پایه های  کرسی که بر آن تکیه داده اید و بخاطر از دست ندادن همین کرسی یک رسانه اخلاق مدار را زیر سوال می برید ، این رسانه در افکار عمومی پابرجا تر از همیشه نه تنها خم نخواهد شد و نمی شکند بلکه شما در محضر خدای متعال و مردم همیشه در صحنه باید پاسخگوی این مطلب باشید که چرا اعتقادات قبلی خویش را بدون در نظر گرفتن حفظ ارزش ها و اصول اسلامی با متهم کردن یک رسانه اخلاق مدار زیر پا می گذارید؟

برای قضاوت افکار عمومی قسمتی از فایل مصاحبه فرماندار شهرستان رامسر که خبر آن با تیتر نرمش غیر اصولی خاتمی باعث فتنه 88 شد / تاریخ نشان داده آمریکا به وعده های خود عمل نمی کند  کار شده بر روی خروجی سایت بلاغ قرار داده می شود تا مردم قضاوت کنند آیا این رسانه اخلاق را زیر پا گذاشته و کذب به افکار عمومی تحویل داده یا بار دیگر مسئولی به خاطر اینکه جایگاه و منفعتش به خطرنیفتد ساده ترین کار را بر می گزیند و با چند خط تکذیبیه به "تکذیب موضوع" می پردازد و خبرنگاران بیچاره را متهم به دروغ و گزافه گویی می کند.


منبع : بلاغ

 

  

دیدگاه شما در مورد : پایه های موقت کرسی شما، رسانه اخلاق مدار را نخواهد شکست / فایل صوتی

پایه های موقت کرسی شما، رسانه اخلاق مدار را نخواهد شکست / فایل صوتی

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر