صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ
اختصاصی/استاندار مازندران تاکید کرد:

نباید منتظر حادثه باشیم / 200 میلیارد ريال خسارت بارش اخیر

استاندار مازندران تاکید کرد : برنامه ریزی های ما در حوزه مدیریت بحران باید بگونه ایی باشد که آمادگی کامل قبل از وقوع هر نوع حادثه ایی را داشته باشیم.

کد خبر : 3284

تاریخ انتشار : 08/07/1392 - 11:19


نباید منتظر حادثه باشیم / 200 میلیارد ريال خسارت بارش اخیر

به گزارش خبرنگار خط امید بهشهر ، ربیع فلاح  روز یکشنبه در جلسه بررسی مشکلات و دلایل وقوع سیل با حضور فرمانداران شهرهای ساری ، میاندرود ، نکا و بهشهر در فرمانداری بهشهر ، افزود: مدیریت بحران باید ارتباط تنگاتنگی با هواشناسی استان داشته باشد تا بتوان با استفاده از علم نوین هواشناسی از بروز حوادثی مانند سیل اخیر جلوگیری کرد و از خسارت های احتمالی حادثه کاست.

دکتر فلاح تاکید کرد : برنامه ریزی های ما در حوزه مدیریت بحران باید بگونه ایی باشد که آمادگی کامل قبل از وقوع هر نوع حادثه ایی را داشته باشیم،نباید منتظر باشیم حادثه اتفاق بیافتد و بعد دست به کار شویم.

نماینده دولت در مازندران با اشاره به اینکه بارش سنگین و احتمال وقوع سیل در مازندران امری طبیعی است افزود : با اطلاع رسانی درست و گسترده ،ارتباط تنگاتنگ با هواشناسی،و تهیه برنامه  دراز مدت پیشگیری از وقوع حادثه راهکارهای مناسبی برای جلوگیری  و یا کاهش خسارات احتمالی در آینده خواهد بود.

هادی خنجری مدیر کل بحران استانداری مازندران به تشریح میزان خسارات سیل اخیر در استان پرداخت و گفت: در بخش مسکونی و تجاری 70 میلیارد ریال ، در بخش تاسیسات زیر بنایی 80 میلیارد ریال ، بخش های کشاورزی 40 میلیارد ریال و در مجموع حدود 200 میلیاردريال دچار خسارت و آسیب شدند.

خنجری ادامه داد : وجود نیوجرسی های بتنی در وسط جاده مانند یک سد عمل کرده و مانع انتقال آب به مناطق پایین دست شده که این یکی از دلایل وقوع سیل اخیر و بسته شدن راه های ارتباطی بین شهرهای میاندرود، نکا و بهشهر شده است.

مدیر کل بحران استانداری مازندران افزود: جایگزین کردن گاردریل با نیوجرسی های بتنی فعلی ، بهترین گزینه برای این سازه های غیر استاندارد است.

تقی نورزاد فرماندار بهشهر نیز در سخنانی گفت: در بارش 110 میلیمتری اخیر که منجر به وقوع سیل شد در حدود 120 میلیاردريال خسارت به بخش مسکونی ،کشاورزی و زیر بنایی بهشهر وارد شده است و در تا کنون 50 خانوار آسیب جدی دیدند که منزل آنها قابل سکونت نیست.

فرماندار بهشهر تاکید کرد: نیاز اولیه ما در شرایط فعلی لایروبی می باشد که باید در دستور کار جدی قرار گیرد و در غیر این صورت دچار چالش اجتماعی جدی خواهیم شد.

در پایان فرمانداران میاندرود ،نکا و بهشهر به ارائه پیشنهادها و راهکارهای پیشگیری از حوادث پرداختند. 

  

دیدگاه شما در مورد : نباید منتظر حادثه باشیم / 200 میلیارد ريال خسارت بارش اخیر

نباید منتظر حادثه باشیم / 200 میلیارد ريال خسارت بارش اخیر

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر