صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ

ذخایر خاویار دریای خزر به صفر رسید

استاندار مازندران گفت: در سال‌های قبل ۳۰۰ تن خاویار در دریای خزر تولید می‌شد که امروزه به صفر درصد رسیده است و عامل آن کشورهایی هستند که نفت تولید می‌کنند و باید پاسخگو باشند.

کد خبر : 32817

تاریخ انتشار : 23/07/1394 - 09:00


ذخایر خاویار دریای خزر به صفر رسید

به گزارش خط امید بهشهر، ربیع فلاح شامګاه چهارشنبه در مراسم هجدهمین اجلاس رؤسای دانشگاه‌های دولتی حاشیه دریای خزر گفت: دانشگاه‌ها باید به تحقیقات کاربردی روی‌آورند و ایده‌ها را به محصول و کسب‌وکار تبدیل کنند و به حل مشکلات محلی و منطقه‌ای بپردازند و کارآفرین باشند.

استاندار مازندران افزود: با توجه به ارائه گزارش متوجه می‌شویم که با یک سری از چالش‌های منطقه‌ای روبرو هستیم که دانشگاه‌ها نقش تأثیرگذاری در حل آن دارند.

وی تأکید کرد: دریای مازندران به‌عنوان دریای صلح و آرام بوده که مردمان پنج کشور حاشیه در کمال آرامش در کنار زندگی می‌کنند ولی متأسفانه با توجه به داشته‌هایی که از قبل داشتیم ذخایر ما رو به انقراض است و نسبت به سالهای گذشته اصلاً قابل‌مقایسه نیست و ما باید پاسخگوی نسل‌های آینده باشیم.

استاندار مازندران گفت: در این اجلاس برنامه‌ای مدون شود که رشد و توسعه و بالندگی را در پی داشته باشد.

وی ادامه داد ما انتظار داریم که دانشگاه‌ها به مسائلی از قبیل نقش توریست، صنعت کشتی‌سازی و نیازهای اقتصادی و ... توجه کنند و ما بتوانیم با پارکهای علم و فناوری یک همایش داشته باشیم تا بتوانیم این مسئله را درآن بحث و بررسی کنیم و استانداران نیز به‌عنوان نقش حمایتی می‌توانند بسیاری از مشکلات اقتصادی را به کمک بخش‌های خصوصی حل کنند.


منبع : مشرق

 

  

دیدگاه شما در مورد : ذخایر خاویار دریای خزر به صفر رسید

ذخایر خاویار دریای خزر به صفر رسید

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر