صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ

چهاردهمین سالگرد ارتحال علامه ایازی در رستمکلا برگزار می شود

چهاردهمین مراسم سالگرد ارتحال آیت الله شیخ ابوالحسن ایازی و بزرگداشت دو فرزند وی فردا پنجشنبه با سخنرانی آیت الله طباطبایی نژاد نماینده ولی فقیه و امام جمعه اصفهان در شهر رستمکلا برگزار می شود.

کد خبر : 32814

تاریخ انتشار : 23/07/1394 - 08:51


چهاردهمین سالگرد ارتحال علامه ایازی در رستمکلا برگزار می شود

به گزارش خط امید بهشهر، حجت الاسلام مرتضی ایازی، مدیر حوزه علمیه جعفریه رستمکلا در این باره گفت : این مراسم همزمان با نخستین روز ماه محرم الحرام برگزار می شود .
آیت الله حاج شیخ ابوالحسن ایازی در سال 1310 هجری شمسی در رستمکلا از توابع شهرستان بهشهر به دنیا آمد و مراحل ابتدایی تحصیل را در محضر پدرش مرحوم آیت الله حاج شیخ حیدر ایازی گذراند.
علامه ایازی سپس وارد حوزه علمیه کوهستان شد و در محضر آیت الله کوهستانی کسب فیض کرد و مدتی هم در حوزه علمیه ساری به فراگیری علوم حوزوی پرداخت و پس از آن به حوزه علمیه قم سفر کرد و از محضر آیات عظام بروجردی، امام خمینی و علامه طباطبایی بهره برد.
وی پس از 12 سال تحصیل در مکتب این بزرگان بنا به پیشنهاد استادش آیت الله کوهستانی به حوزه علمیه نجف اشرف رفت و هشت سال در جوار بارگاه امیر دل ها، حضرت علی (ع) از محضر بزرگانی چون آیات عظام سید محسن حکیم ، سید ابوالقاسم خویی ، سید محمود شاهرودی ، میرزا باقر زنجانی و میرزا هاشم آملی بهره برد.
آیت الله حاج شیخ ابوالحسن ایازی پس از سالها مجاهدت در امور دینی و تربیت طلاب فراوان در حوزه علیمه رستمکلا یکشنبه 26 اسفند ماه 1380 برابر با دوم محرم الحرام 1423 بر اثر بیماری دار فانی را وداع گفت.
دو فرزند این عالم ربانی به نام های حجت الاسلام محمدرضا ایازی و محمد جواد ایازی نیز دار فانی را وداع گفتند.
محمدرضا ایازی مدتی مدیرکل دادگستری استان گلستان بود و محمدجواد هم مدیریت حوزه علمیه جعفریه رستمکلا را بر عهده داشت.


منبع : ایرنا

 

  

مطالب مرتبط با : چهاردهمین سالگرد ارتحال علامه ایازی در رستمکلا برگزار می شود
دیدگاه شما در مورد : چهاردهمین سالگرد ارتحال علامه ایازی در رستمکلا برگزار می شود

چهاردهمین سالگرد ارتحال علامه ایازی در رستمکلا برگزار می شود

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر