صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ

تهدید خبرنگاران مازندرانی توسط خانم همراه رئیس جمهور/از مرزبندی برای پرسش تا قرعه‌کشی شبهه‌انگیز و ناعادلانه

این خانم قبل از حضور رئیس جمهور به خبرنگاران تذکر داد که تنها افرادی که برای پرسش از رئیس جمهور انتخاب شدند حق سوال دارند و اگر افرادی دیگری بدون هماهنگی بخواهند در بین صحبت‌ها اظهار نظر کنند با واکنش تیم حفاظت مواجه می‌شوند.

کد خبر : 32698

تاریخ انتشار : 22/07/1394 - 08:58


تهدید خبرنگاران مازندرانی توسط خانم همراه رئیس جمهور/از مرزبندی برای پرسش تا قرعه‌کشی شبهه‌انگیز و ناعادلانه

به گزارش خط امید بهشهر، رئیس جمهور روز دوشنبه 20 مهر ماه میهمان مردم استان مازندران بود، پس از دیدار مردمی و حضور در ورزشگاه، دیدار با برگزیدگان و سرمایه‌گذاران را در برنامه کاری خویش قرار داد و بعد از آن در جلسه شورای اداری استان شرکت کرد؛ از حضور خبرنگاران در جلسه شورای اداری به‌دلیل حضور رئیس جمهور جلوگیری شد و تنها به عکاسان اجازه حضور در این جلسه داده شد.

پس از جلسه شورای اداری نوبت به نشست خبری رسید، خبرگزاری‌ها و نشریات مختلف استان در نشست خبری حضور داشتند، چهار رسانه بنا به قرعه‌کشی شبهه‌برانگیزی که روز شنبه در اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی انجام شد، برای سوال از رئیس جمهور برگزیده شدند.

قرعه‌کشی برای پرسیدن سوال از رئیس جمهور در حالی برگزار شد، که رسانه‌ها از وجود نام‌شان در گوی اطمینان نداشتند و مسئولان اجرایی این قرعه‌کشی اسامی تنها به خواندن رسانه‌های منتخب اکتفا کردند.

به‌عنوان مثال اگر در جلسه صندوق وام خانگی عضو باشید، پس از در آوردن مهر برگزیده، آن را در یک لیوان وارونه مخفی می‌کنند و ابتدا نام مردودان قرعه‌کشی را می‌خوانند تا از حضور همه مهره‎های اعضای در گوی قرعه‌کشی اطمینان حاصل کنند اما در این قرعه‌کشی هیچ رسانه‎ای از وجود نام خود در گوی مطمئن نشد.

از رویی دیگر این دولت که خود را همواره پاسخگوی رسانه‌ها می‎دانست و ادعا داشت که از پاسخ به هیچ سوالی دریغ نمی‌کند، در اقدامی جالب و مهندسی‌شده با مرزبندی نوین، فقط به 4 رسانه اجازه سوال داد.

نکته اینجاست این قرعه‎کشی در عین بی‎عدالتی و بدون درنظر گرفتن عملکرد رسانه‎ها انجام شد، رسانه‎هایی که در طول سال آمار تولید اخبارشان دو رقمی هم نمی‌شود، نباید هم‎طراز با رسانه‌هایی همچون خبرگزاری فارس، مهر، ایرنا، تسنیم، ایسنا و ... که در طول سال هزاران خبر تولید می‌کنند، در قرعه‎کشی شرکت می‌کردند که این جای بسی تأسف دارد.

قبل از حضور رئیس جمهور خانمی که به‌راحتی در محل و در بین تیم حفاظت تردد می‌کرد، ابتدا خواستار بی‌صدا کردن گوشی خبرنگاران شد، این موضوع چندین‎بار به رسانه‎ها تذکر داده شد.

این خانم قبل از حضور رئیس جمهور به خبرنگاران تذکر داد که تنها افرادی که برای پرسش از رئیس جمهور انتخاب شدند حق سوال دارند و اگر افرادی دیگری بدون هماهنگی بخواهند در بین صحبت‌ها اظهار نظر کنند با واکنش تیم حفاظت مواجه می‌شوند.

با حضور رئیس جمهور در بین خبرنگاران سئوالات رسانه‌ها در ارتباط با خسارت به مرکبات، بحث واردات برنج و توسعه گردشگری و نیز آخرین وضعیت خط انتقال لوله گاز سمنان به مازندران و نیز سئوال از میزان رضایتمندی تیم دولت در استان مطرح شد.

سئوال میزان رضایتمندی دولت از استان مازندران به محض مطرح شدن انتقاداتی را در همان جلسه به همراه داشت، رئیس جمهور هم جواب این سئوال را به مردم حواله داد و گفت: مردم استان در این ارتباط باید پاسخگو باشند.

قطع میکرفون داخل جلسه در هنگام سخنرانی رئیس جمهور نیز در نوع خود بی‌نظیر بود که صدای دولت در جلسه به خبرنگاران نرسید و بسیاری مجبور شدند که به صورت سرپا پیگیر سخنان دولت باشند.

رئیس جمهور هم با وجود اینکه متوجه شده بود که صدای بلندگو قطع است به سخنان خود ادامه داد.

نماینده ولی فقیه و استاندار مازندران هم در کنار رئیس جمهور در نشست خبری حضور داشتند.

صدابرداران رسانه ملی هم برای دریافت صحبت های رئیس دولت دچار مشکل شده بودند و همین موضوع نیز باعث نگرانی آنها شده بود.

وقتی که خبرنگار رسانه ملی درباره مشکلات برنج‌کاران استان صحبت کرده بود، آیت‌الله طبرسی لبخند رضایتی را بر لب داشت.

صحبت‌های رئیس جمهور درباره اقدامات انجام‌شده استان به اتمام رسید و روحانی به محض خداحافظی سالن را ترک کرد، به محض بلند شدن رئیس جمهور تعدادی ازخبرنگاران از روحانی درخواست کردند که با آنها عکس یادگاری گرفته شود.

روحانی در زمان مطرح شدن این درخواست سالن را ترک کرد ولی بعد از دو دقیقه به خبرنگاران اعلام شد که رئیس جمهور با درخواست خبرنگاران برای گرفتن عکس یادگاری موافقت کرد.

به دلیل عدم تدارک مناسب برای گرفتن عکس یادگاری با رئیس جمهور پس از حضور روحانی خبرنگاران دور وی حلقه زدند که این موضوع نگرانی تیم حفاظت را به‎دنبال داشت که پس از چند فریم عکس تیم حفاظت روحانی را از سالنی که خبرنگاران حضور داشتند به‌سمت بیرون هدایت کرد.


منبع : بلاغ

 

  

دیدگاه شما در مورد : تهدید خبرنگاران مازندرانی توسط خانم همراه رئیس جمهور/از مرزبندی برای پرسش تا قرعه‌کشی شبهه‌انگیز و ناعادلانه

تهدید خبرنگاران مازندرانی توسط خانم همراه رئیس جمهور/از مرزبندی برای پرسش تا قرعه‌کشی شبهه‌انگیز و ناعادلانه

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر