صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ
رئيس اتاق بازرگانی مازندران:

45 درصد صنايع مازندران در تعطيلی مطلق به‌سر می‌برند

رئيس اتاق بازرگانی مازندران گفت: در حوزه صنعت این استان دارای 3 هزار و 500 واحد صنایع بزرگ و کوچک است که از این میزان 55 درصد آن فعال و نیمه‌فعال و بقیه ان که نزدیک به 45 درصد است، در تعطیلی مطلق به‌سر می‌برد.

کد خبر : 32613

تاریخ انتشار : 21/07/1394 - 17:35


45 درصد صنايع مازندران در تعطيلی مطلق به‌سر می‌برند

به گزارش خط امید بهشهر، عبدالله مهاجر در گفت‌وگو با خبرنگار بلاغ، با بیان اینکه استان مازندران باوجود شرایط خاصی که دارد، با مشکلات عدیده‌ای در بخش اقتصادی مواجه است، اظهار کرد: در حوزه صنعت این استان دارای 3 هزار و 500 واحد صنایع بزرگ و کوچک است که از این میزان 55 درصد آن فعال و نیمه‌فعال و بقیه ان که نزدیک به 45 درصد است، در تعطیلی مطلق به‌سر می‌برد.

وی ضمن اشاره به این نکته که یکی از مشکلات بزرگ ما در بحث اشتغال فقدان صنایع بزرگ و مادر در استان است، تصریح کرد: یکی از انتظارات ما از هیئت دولت ایجاد چند صنایع مادر در استان است که این امر می‌تواند راهگشای بخشی از مشکلات استان باشد.

رئیس اتاق بازرگانی مازندران با بیان اینکه در بخش کشاورزی نیز این استان سهم 3.9 درصد اراضی کشور را داراست، متذکر شد: مازندران ضمن تولید 8.7 میلیون تن تولیدات کشاورزی، در 12 محصول جایگاه نخست کشور را دارد.

این مسئول با بیان اینکه در بخش توریسم و صنایع دستی ما دارای ظرفیت‌ها و موهبت‌های خدادادی وی‍ژه هستیم که قادر به کسب در آمد از آن نیستیم، یادآور شد: با حمایت دولت این آمادگی در بخش خصوصی وجود دارد تا در این بخش ضمن سرمایه‌گذاری فرصت‌های تازه‌ای را ایجاد کنند.

مهاجر خاطرنشان کرد: مازندران با وجود ظرفیت تولید 5.2 میلیون تنی مرکبات و همچنین تولید 200 هزار تن کیوی، با مشکلات عدیده‌ای در بخش صادرات مواجه است.

وی در پایان گفت: استان مازندران با توجه به دارا بودن 5 بندر و همچنین همسایگی با کشورهای cis حوزه دریای خزر از شرایط مناسبی برای تبدیل به منطقه آزاد برخوردار است.


منبع : بلاغ

 

  

دیدگاه شما در مورد : 45 درصد صنايع مازندران در تعطيلی مطلق به‌سر می‌برند

45 درصد صنايع مازندران در تعطيلی مطلق به‌سر می‌برند

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر