صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ
با حضور معصومه ابتکار انجام شد

افتتاح آزمایشی کارخانه کمپوست بهشهر!

کارخانه 250تنی کمپوست بهشهر با حضور رئیس سازمان حفاظت از محیط زیست به صورت آزمایشی افتتاح شد.

کد خبر : 32605

تاریخ انتشار : 20/07/1394 - 22:30


افتتاح آزمایشی کارخانه کمپوست بهشهر!

به گزارش خبرنگار خط امید، معصومه ابتکار در مراسم افتتاح آزمایشی کارخانه کمپوست شهرستان بهشهر اظهار کرد: در خصوص آسیب‌شناسی مشکلات محیط زیستی چهار مصوبه مهم داشتیم که یکی از آنها در حوزه مدیریت پسماند بود که مورد تایید قرار گرفته است.

 

وی افزود: افتتاح کارخانه کمپوست برای شرق مازندران حائز اهمیت است، کارخانه 250 تنی کمپوست بهشهر علاوه رفع معضل پسماند‌های پنج شهر شرقی مازندران، طرح‌های دیگر نیز دارد که اگر عملیاتی شود نه تنها در بهشهر بلکه در شرق مازندران هم می‌توانیم زیبایی‌های این استان را بدون زباله و آلودگی برای مردم و گردشگران داشته باشیم.

 

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست تصریح کرد: با همکاری شهرداری‌ها و بخش‌های خصوصی می‌توانیم از پسماندها تولید انرژی داشته باشیم، در استان مازندران نیز با همکاری شهرداری‌ها و شورای شهر، کاهش آسیب‌های پسماند با جدیت در حال پیگیری است.

 

معاون رییس جمهور خاطرنشان کرد: پسماند‌ها نه تنها در شهرها بلکه چهره روستا، جنگل‌ها و رودخانه‌ها را زشت و به معضل تبدیل کرد، امیدواریم با همکاری مردم، دهیاران و مقامات محلی از طریق آموزش عمومی در ارتباط با چگونگی مصرف و مدیریت پسماند و تفکیک زباله از مبدااین معضل را برطرف کنیم.

 

ابتکار ادامه داد: در دنیای امروز، می‌توان برای همه شهرها یک طرح اقتصادی با توجه به آنالیز پسماندها و نخاله‌های ساختمانی، کشاورزی و بیمارستانی ارائه کرد و با یک برنامه ریزی و دقت باعث ورود انگیزه‌های اقتصادی شد.

 

وی در پایان خاطر نشان کرد: علاوه بر حل معضل زیست محیطی، گامی به جلو داریم برای تولید و مدیریت گازهای گلخانه‌ای که می‌تواند یک امتیازی در ابعاد بین المللی محسوب شود، این طرح یکی از برنامه‌های مورد حمایت دولت است که به زودی اجرایی می‌شود که سیری برای برون رفت مشکلات و معضلات استان مازندران می‌باشد.

  

  

دیدگاه شما در مورد : افتتاح آزمایشی کارخانه کمپوست بهشهر!

افتتاح آزمایشی کارخانه کمپوست بهشهر!

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر