صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ
رئیس جمهور در نشست خبری:

45 طرح عمده با اعتبار 991 میلیارد تومان در استان مازندران اجرا می‌شود

رئیس جمهور گفت: دولت 45 طرح عمده با اعتبار 991 میلیارد تومان برای استان مازندران درنظر گرفته است که با اتمام این طرح‌ها تا پایان سال 95، گام بلندی در مسیر توسعه استان برداشته می‌شود.

کد خبر : 32602

تاریخ انتشار : 21/07/1394 - 02:15


45 طرح عمده با اعتبار 991 میلیارد تومان در استان مازندران اجرا می‌شود

به گزارش خط امید بهشهر، حجت‌الاسلام حسن روحانی شامگاه دوشنبه در پایان سفر خود به استان مازندران در نشست خبری با خبرنگاران استانی، با ارائه گزارشی از مصوبات و تصمیمات دولت برای این استان، اجرای طرح‌هایی در زمینه منابع آب، طرح‌های عمران شهری، توسعه کشاورزی گلخانه‌ای، ارتقای سطح خدمات بهداشتی و درمانی و تکمیل طرح‌ها و دانشکده‌های پزشکی، توسعه زیرساخت‌های گردشگری و اجرای طرح‌های معدنی و صنعتی را از جمله تصمیمات دولت برای مازندران در این سفر برشمرد و اظهار امیدواری کرد اجرای این طرح‌ها تحولی را در سطح استان ایجاد کند.

وی در پاسخ به سوالی درباره ارزیابی از تیم مدیریتی استان و اینکه تحقق اهداف دولت تدبیر و امید در استان مستلزم اجرای چه برنامه‌هایی است، گفت: پاسخ به قسمت اول این پرسش سخت است اما به نظر من تیم مدیریت استان مازندران در اجرای برنامه‌هایی که دولت در دو سال گذشته به دنبال اجرای آن بوده، عملکرد موفقی داشته است.

رئیس جمهور بیان کرد: گزارش‌ها در این استان و استان‌هایی که اخیراً به آنها سفر کردم، حاکی از بهبود وضعیت اشتغال بوده که این یکی از اهداف دولت بوده و امیدوارم با اجرای برجام حرکتی مؤثر و مفید در راستای ایجاد اشتغال پایدار در کشور آغاز شود.

روحانی درباره اولویت‌های دولت در استان مازندران برای تحقق اهداف دولت تدبیر و امید، اظهار کرد: به نظرم همین 45 پروژه‌ای که در سفر دولت به استان اعلام شد، اولویت‌های مد نظر دولت برای اجرا در استان مازندران هستند که البته از مدت‌ها پیش بررسی روی آنها در تهران آغاز شده بود تا برای زمان سفر نهایی شوند.

وی در پاسخ به سوال دیگری درباره برنامه دولت برای رسیدگی به وضعیت خسارت‌دیدگان از حوادث طبیعی تصریح کرد: وقوع این حوادث و از جمله بارش تگرگ در روزهای اخیر موجب تأسف ما هم شد و در سخنرانی عمومی خود اعلام کردم که هر چه سریع‌تر خسارت‌ها برآورد شود تا در دولت تصمیم مقتضی درباره جبران این خسارت‌ها گرفته شود.

رئیس جمهور در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر برنامه دولت برای پیشگیری از قطع و افت فشار گاز در استان مازندران در ایام سرد سال، گفت: این اتفاق معمولاً در ماه‌های سرد سال می‌افتاد اما با توجه به در مدار قرار گرفتن فازهای جدید میدان پارس جنوبی، پارسال مشکلات کمتری داشتیم و ان‌شا‌ءالله امسال نیز سعی خواهیم کرد که مشکلی وجود نداشته باشد.

روحانی اضافه کرد: دولت اقدامی بزرگ در راستای گازرسانی سراسری به روستاهای کشور آغاز کرده که حدود 98 درصد روستاها را پوشش می‌دهد.

وی در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر اینکه استان مازندران با برخورداری از 350 کیلومتر مرز ساحلی از منطقه آزاد تجاری بی‌بهره است، تصریح کرد: از ابتدای دولت دستوری صادر کردم مبنی بر اینکه تقاضاها برای ایجاد منطقه آزاد تجاری، منوط به ارتقاء سطح صادرات باشد، متأسفانه پیش از این ایجاد مناطق آزاد مبنایی برای افزایش واردات و ایجاد اشتغال غیرمولد و گاهی درآمدهای ناسالم بوده است، اما در عین حال تقاضای استان در این مورد بر مبنای افزایش صادرات مورد رسیدگی قرار می‌گیرد.

رئیس جمهور در پاسخ به آخرین سوال درباره نگرانی شالیکاران از واردات برنج هم‌زمان با برداشت محصول آنان، گفت: اتفاقاً این مسأله را در ابتدای ورودم از استاندار جویا شدم و ایشان گفتند که امسال نسبتاً وضع محصول خوب است، دولت بنا دارد فقط آنجا که ضرورت دارد واردات انجام شود و امیدوارم امسال وضع محصول خوب باشد و بازار هم متعادل باشد تا نیازی به اتخاذ تصمیم برای واردات نباشد.

روحانی در ابتدای این نشست نیز از مردم دلاور، انقلابی و پرچمدار حکومت علوی در تاریخ به‌خاطر میهمان‌نوازی آنان تشکر کرد.


منبع : بلاغ

 

  

دیدگاه شما در مورد : 45 طرح عمده با اعتبار 991 میلیارد تومان در استان مازندران اجرا می‌شود

45 طرح عمده با اعتبار 991 میلیارد تومان در استان مازندران اجرا می‌شود

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر