صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ
روحانی در جلسه شورای اداری مازندران:

دولت به عمده وعده‌های خود تاکنون عمل کرده است/اگر در پایان مذاکرات تحریم‌های اقتصادی لغو نشود، مذاکره را تعطیل می‌کنیم

رئیس جمهور با بیان اینکه دولت به عمده وعده‌های خود تاکنون عمل کرده است، گفت: اگر در پایان مذاکرات تحریم‌های اقتصادی لغو نشود، مذاکره را تعطیل می‌کنیم.

کد خبر : 32601

تاریخ انتشار : 21/07/1394 - 02:14


دولت به عمده وعده‌های خود تاکنون عمل کرده است/اگر در پایان مذاکرات تحریم‌های اقتصادی لغو نشود، مذاکره را تعطیل می‌کنیم

به گزارش خط امید بهشهر، حجت‌الاسلام حسن روحانی شامگاه دوشنبه در جلسه شورای اداری استان مازندران، با تاکید بر اینکه رهنمودهای رهبری معظم انقلاب در موضوع هسته‌ای مبنای اصلی مذاکرات بوده است، اظهار کرد: در جریان مذاکرات تاکید داشتیم که اگر در پایان مذاکرات تحریم‌های اقتصادی لغو نشود، مذاکره را تعطیل می‌کنیم.

وی افزود: لغو تحریم‌ها از سوی سازمان ملل مهم‌ترین مسأله‌ای است که از لحاظ حقوقی پیش روی ملت ایران است.

رئیس جمهور با بیان اینکه دولت براساس وعده‌هایی که به مردم داده است، راه و مسیری را انتخاب کرده و به عمده وعده‌های خود تاکنون عمل کرده است،‌ خاطرنشان کرد: عمل به برخی دیگر از وعده‌ها پیچیدگی‌های خاص خود را دارد که باید با تدبیر، تفکر و مشارکت، آنها را حل و فصل کرد، چرا که معتقدیم نباید برای برطرف کردن یک زخم چند زخم دیگر ایجاد کرد.

روحانی ادامه داد: ما باید برای رفع مشکلات اقدام جدیدی انجام دهیم، چرا که اگر بخواهیم کارهای معمولی طبق روال سابق را ادامه دهیم، توفیقی حاصل نمی‌شود بلکه نیازمند یک جهش و کار فوق‌العاده هستیم.

وی رسیدن به جهش، رفع مشکلات و رقابت در بازارهای جهانی را بدون سرمایه‌گذاری لازم و استفاده نکردن از تکنولوژی و فناوری‌های نو غیرممکن دانست و اضافه کرد: ما یا باید خودمان تکنولوژی و فناوری را ایجاد کنیم و یا آن را از خارج از کشور وارد کنیم.

رئیس جمهور تصریح کرد: برای رسیدن به پیشرفت و توسعه نمی‌توان تنها به بودجه و سرمایه دولت در راستای پیشبرد اقدامات چشم داشت، بلکه باید تکنولوژی و سرمایه را به صحنه بیاوریم، علاوه بر آن در بخش فرهنگی و فرهنگ‌سازی نیز نیازمند اقدامی بزرگ و جهش هستیم.

روحانی با بیان اینکه باید دوران احساسات را کنار بگذاریم و بر مبنای واقعیت خواست مردم و نیاز جامعه برنامه‌ریزی کنیم و با تدبیر و تعقل تصمیم بگیریم، ادامه داد: جذب سرمایه و استفاده از تکنولوژی برای رسیدن به پیشرفت مورد نیاز است و اینکه گفته می‌شود با ورود تکنولوژی از خارج فرهنگ، مورد هجوم و خدشه قرار می‌گیرد، نمی‌تواند سخنی درست باشد چرا که ملت بزرگ و فداکار ایران ثابت کرده که می‌تواند فرهنگ و راه انقلابی خود را حفظ کرده و در عین حال از تکنولوژی دیگران استفاده کند و این خلاصه شعار دولت مبنی بر تعامل سازنده با دنیا است.

وی اظهار کرد: اسلام به‌عنوان فرهنگ و هویت برای ما دارای اهمیت است و ملت ایران به هیچ وجه حاضر نیستند که از آن بگذرد.

رئیس جمهور با اشاره به اینکه برای رسیدن به پیشرفت باید خواست‌های جناحی را کنار بگذاریم و قدری آرام‌تر تصمیم‌گیری کنیم، ادامه داد: باید اهداف کوچک را برای دستیابی به هدف‌های بلند و آرمانی رها کنیم و با تلاش، وحدت، اتحاد و هم‌دلی و تبعیت کردن از اصولی که انقلاب و اسلام برای ما معین کرده و بهره‌گیری از رهنمودهای رهبری، بتوانیم فضایی را فراهم کنیم که مشکلات کشور حل شود.

روحانی همچنین در این جلسه ضمن تقدیر از میهمان‌نوازی، پرشور مردم غیور استان مازندران در استقبال از کاروان تدبیر و امید به نزدیک شدن به ایام محرم اشاره کرد و گفت: مردم ایران با ویژگی خاصی به ایام محرم به‌ویژه دهه اول، توجه دارند و قیام اباعبدالله الحسین (ع) و حماسه عاشورا بهترین الگو برای ایستادگی و عزت است.

وی محرم و واقعه عاشورا را زیباترین تابلویی توصیف کرد که خداوند پیش روی بشریت قرار داده و خاطرنشان کرد: برای ملت ایران و شیعیان مهم است که از تابلوی زیبا برای ایثار، شهادت و شهامت سرمشق بگیرند و اینها راه‌حل همه مشکلات ما است.

رئیس جمهور در ابتدای این جلسه نیز با بیان اینکه «ایران اسلامی کشوری با استعدادهای فراوان است که باید با هم‌دلی در جهت توسعه آن گام برداریم»، تصریح کرد: باید همگان با وحدت، اتحاد و هم‌دلی و تبعیت از اصولی که اسلام و انقلاب برای ما معین کرده و بهره‌گیری از رهنمودهای رهبر معظم انقلاب، برای رفع مشکلات کشور بکوشیم.

روحانی با بیان اینکه با وجود تلاش‌های گسترده از روزهای اول انقلاب تاکنون، آن طور که شایسته است نتوانستیم خواسته‌ها و مطالبات مردم را برآورده کنیم، افزود: ملت ایران انصافاً با همه وجود در روزهای سخت به صحنه آمدند، اما هنوز با مشکلات فراوانی مواجه هستیم.

وی با اشاره به مطالبات مطرح‌شده از سوی نمایندگان استان مازندران در این جلسه درباره رفع مشکلات بخش‌های مختلف استان، اضافه کرد: برطرف کردن مشکلات از جمله مشکل اشتغال جوانان موضوعاتی است که تقریباً در همه استان‌ها از سوی مسئولان استان مطرح می‌شود و همه باید کمک کنیم تا این مشکلات برطرف شود.

پیش از سخنان رییس جمهوری، استاندار، نماینده ولی فقیه در استان و نمایندگان مردم استان مازندران در مجلس شورای اسلامی در گزارشاتی به بیان مشکلات و نیازمندی‌های استان برای توسعه و آبادانی پرداختند.

همچنین محمدباقر نوبخت سخنگوی دولت گزارشی از برنامه‌ریزی‌‌های دولت برای توسعه بیش از پیش استان مازندران ارائه کرد.


منبع : بلاغ

 

  

دیدگاه شما در مورد : دولت به عمده وعده‌های خود تاکنون عمل کرده است/اگر در پایان مذاکرات تحریم‌های اقتصادی لغو نشود، مذاکره را تعطیل می‌کنیم

دولت به عمده وعده‌های خود تاکنون عمل کرده است/اگر در پایان مذاکرات تحریم‌های اقتصادی لغو نشود، مذاکره را تعطیل می‌کنیم

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر