صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ

علت بازداشت معلمان ایرانی و پیگیری وزارت خارجه برای آزادی آنها

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجه مجلس شورای اسلامی گفت:‌وزارت امور خارجه در حال پیگیری آزادی معلمان بازداشت شده در کشور امارات است.

کد خبر : 32520

تاریخ انتشار : 20/07/1394 - 09:08


علت بازداشت معلمان ایرانی و پیگیری وزارت خارجه برای آزادی آنها

به گزارش خط امید بهشهر، حسین نقوی در خصوص بازداشت 9 معلم ایرانی توسط دولت امارات اظهار داشت:‌ معلمان مدارس ایرانی خارج از کشور هر سال در شهریور اعزام می‌شوند تا فعالیت خود را از مهر آغاز کنند اما در برخی از کشورها زمان صدور ویزا طولانی می‌شود و عدم صدور ویزا توسط کشور میزبان برای افراد مشکلاتی ایجاد می‌کند.

وی افزود: در پیگیری‌هایی که از وزارت امور خارجه برای بررسی علت بازداشت 9 معلم ایرانی داشتم مشخص شد که هنوز مجوز کار این معلمان توسط کشور امارات صادر نشده و این دولت اقدام به بازداشت آنها کرده است.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: وزارت خارجه در حال پیگیری مسئله  است تا این مشکل حل شده و معلمان ایرانی آزاد شوند همچنین مجوز کار برای آنها صادر شود.

پیش از این خلیل‌الله بابالو رئیس مرکز امور بین الملل و مدارس خارج از کشور وزارت آموزش و پرورش در پاسخ به این پرسش که دلیل بازداشت 9 معلم ایرانی در امارات چیست؟ به تسنیم گفت: موضوع بازداشت معلمان ایرانی در امارات و آزادی آنها در حال پیگیری است و رایزنی‌ها در این زمینه در حال انجام است و پیش‌بینی می‌شود این معلمان تا فردا آزاد شوند.

وی افزود:‌ امارات با این استدلال که این معلمان چرا با ویزای دوبی در العین امارات مشغول به تدریس هستند اقدام به بازداشت آنها کرده است در حالی که این موضوع در گذشته وجود داشته و آنها نسبت به آن حساسیت نداشتند.


منبع : تسنیم

 

  

دیدگاه شما در مورد : علت بازداشت معلمان ایرانی و پیگیری وزارت خارجه برای آزادی آنها

علت بازداشت معلمان ایرانی و پیگیری وزارت خارجه برای آزادی آنها

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر