صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ
یک اقدام تامل برانگیز در هفته دفاع مقدس!

نوسازی مدرسه به شرط حذف نام شهید در مازندران / سند

باید در حوزه مدرسه سازی به اندک آسیب ها نیز اشاره داشت که بعضا به دلیل برخی از غفلتهای متولیان امر انحرافاتی صورت می گیرد.

کد خبر : 3250

تاریخ انتشار : 07/07/1392 - 10:49


نوسازی مدرسه به شرط حذف نام شهید در مازندران / سند

مدرسه سازی

به گزارش خط امید بهشهر _ یکی از زینت بخش ترین حرکت در نظام اسلامی کشور مدرسه سازی است و خیرین مدرسه ساز با الگو برداری از بزرگان ایثار و گذشت که با اهدای جان و مال خود اجازه نداده اند  یک وجب از خاک این کشور به دست دشمن متجاوز بیفتد، آنها نیز از مال خود در جهت اعتلای فرهنگ تعلیم و تربیت بدون شک اجازه نخواهند داد که علم فرهنگ تعلیم و تربیت بر زمین بماند.

خیرین مدرسه ساز همانطور که با  نیت های خالص خود در جهت تامین نیازهای  مردم در حوزه مدرسه سازی پیش قدم بوده اند،جا دارد بعنوان الگوی های برتر انسان سازی در جامعه معرفی شوند.

 البته باید در حوزه مدرسه سازی به اندک آسیب ها آن نیز اشاره داشت که بعضا به دلیل برخی  از غفلتهای متولیان امر انحرافاتی صورت می گیرد که باعث ایجاد شبهه در اذهان نسل دانش آموز و همچنین مردم برای معرفی بزرگان ایثار و گذشت می گردد.

اخیرا مشاهده شده که در یکی از شهرستان های ساحلی استان مازندران مدرسه  ای که مزین به نام شهید بوده است با غفلت برخی از مسئولین به دلیل تقبل هزینه نوسازی این مدرسه،نام شهید از سر در این مدرسه حذف و تابلویی به نام خیر مدرسه ساز نصب شده است.

گرچه گفته شده است می توان خیرین مدرسه ساز بعنوان الگویی در جامعه معرفی شوند اما آیا این الگو برگرفته از شهدا که بزرگان ایثار و گذشت هستند و تمام زندگی خود را برای اعتلای فرهنگ این مرز و بوم گذاشته اند،نیست.

بهتر است مسئولان آموزش و پرورش استان برای اینکه بتوانند بستری مناسب برای  تربیت دانش آموزان دیندار، مربی آگاه به مسایل دینی فراهم کنند با رایزنی ها با خیرینی که با قدم خیر پا دراین عرصه گذاشته ، این فریضه الگوبرداری از شهدا را آنچنان که باید و شاید نهادینه کنند تا شاهد اینگونه اقدامات نباشیم و در حذف نام شهدا در فضاهای آموزشی که الگویی برای آینده سازان برای حفظ ارزش های اسلامی است،افکار عمومی را دچار تشکیک نکنیم.


منبع : بلاغ

 

  

دیدگاه شما در مورد : نوسازی مدرسه به شرط حذف نام شهید در مازندران / سند

نوسازی مدرسه به شرط حذف نام شهید در مازندران / سند

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر