صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ
مدیرکل امور روستایی استانداری مازندران خبر داد

اختصاص اعتبار 10 میلیارد ریالی برای بهبود آب شرب روستایی مازندران

مدیرکل امور روستایی استانداری مازندران از اختصاص اعتبار 10 میلیارد ریالی برای بهبود آب شرب روستایی استان خبر داد.

کد خبر : 32316

تاریخ انتشار : 18/07/1394 - 02:37


اختصاص اعتبار 10 میلیارد ریالی برای بهبود آب شرب روستایی مازندران

به گزارش خط امید بهشهر، جان‌الله عبدی با بیان اینکه امروزه عمران، آبادانی و پیشرفت در روستاهای مازندران قابل مشاهده است، گفت: مازندران از لحاظ مشارکت مردمی در روستاها سرآمد دیگر استان‌های کشور بوده و رتبه نخست را به خود اختصاص داده است.

وی با اشاره به اینکه دهیاران وظیفه ندارند در اجرای پروژه‌های عمرانی و دیگر پروژه‌های دستگاه‌ها و نهادها اقدام کنند، افزود: هم‌اکنون بسیار از نهادها و دستگاه‌ها با فعالیت در روستاها از خدمات دهیاری و اعضای شورای اسلامی بهره‌مند می‌شوند.

مدیرکل امور روستایی و شوراهای استانداری مازندران اظهار کرد: با همکاری دستگاه‌ها و نهادهای اجرایی پروژه‌هایی همانند آسفالت، نصب ترانس برق، تقویت برق و بهبود شبکه و افتتاح ساختمان دهیاری در این شهرستان افتتاح شده است.

این مسئول با اعلام اینکه اگر دستگاه‌ها و نهادها برای اجرای پروژه‌ای در روستاها قدم نخست را بردارند، مردم به یاری و مشارکت آنها می‌آیند، ادامه داد: همیشه مردم دست در دست مسئولان به فکر آبادانی و عمران هستند.

عبدی با تاکید بر اینکه روستا تعاریف متعدد و بیشماری دارد، خاطرنشان کرد: مهم‌ترین موضوع در روستاها صفا، صمیمیت، هم‌دلی و حضور فعال و همیشه در صحنه مردم است.

وی با اشاره به اینکه مردم در برنامه‌های مختلف دینی، مذهبی، ملی، پروژه‌ها و آبادانی مشارکت فعال دارند، بیان کرد: در بخش آبرسانی در برخی روستاها با مشکل شدید روبه‎رو هستیم که در این بخش بیش از یک‌میلیارد تومان به بهبود آب شرب روستایی اختصاص یافت.

مدیرکل امور روستایی و شوراهای استانداری مازندران با اشاره به کمبود اعتبار دولتی، ادامه داد: دهیاری‌ها نیز هم‌اکنون با کمبود اعتبار مواجه هستند.

این مسئول با اشاره به وجود 40 درصد اعتبار جاری و 60 درصد اعتبار عمرانی در روستاها، یادآور شد: در زمینه اقتصاد مقاومتی روستاها باید بیشتر از گذشته فعال شوند و با معرفی طرح‌ها از محل کارگروه صندوق کارآفرینی امید اعتبارات مطلوبی دریافت کنند.

عبدی با اشاره به ایجاد طرح‌های مشارکت مردمی و توجه به اقتصاد پایدار، گفت: باید مسئولان در روستاها دست به ماندگاری جمعیت بزنند و با ایجاد امکاناتی همانند برق، آب، گاز، تلفن، اینترنت و دیگر خدمات به روستاها خدمت کنند.


منبع : فارس

 

  

دیدگاه شما در مورد : اختصاص اعتبار 10 میلیارد ریالی برای بهبود آب شرب روستایی مازندران

اختصاص اعتبار 10 میلیارد ریالی برای بهبود آب شرب روستایی مازندران

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر