صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ
نماینده مردم نور و محمودآباد در مجلس:

زیرساخت‌های مازندران مربوط به 34 سال گذشته است

نماینده مردم نور و محمودآباد در مجلس شورای اسلامی گفت: بیشتر زیر‌ساخت‌ها مازندران متعلق به سال 60 است، که به صورت جهادی در ابتدای انقلاب ایجاد شده است.

کد خبر : 32228

تاریخ انتشار : 16/07/1394 - 19:00


زیرساخت‌های مازندران مربوط به 34 سال گذشته است

به گزارش خط امید بهشهر، عبدالوحید فیاضی بعد از ظهر امروز در جلسه شورای اداری این شهرستان که با حضور وزیر دادگستری و نماینده دولت در سفر هفته آینده دولت به مازندران و جمعی از مدیران کل استانی برگزار شد با اشاره به اینکه سفرهای هیئت دولت برای رفع موانع تولید و توسعه‌یافتگی است، اظهار کرد: استعدادهای نهفته استان مازندران شکوفا نشده و ضعف‌های جدی در این بخش وجود دارد.

وی گفت: سهم مازندران در جمعیت روستایی حدود 50 درصد است، اگرچه نسبت به برخی استان‌ها آمار بسیار خوبی است اما باید تلاش کنیم جمعیت روستایی افزایش پیدا کند، که در نتیجه تولید و اقتصاد رونق پیدا می‌کند.

نماینده مردم نور و محمودآباد در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: برای این منظور نیازمند ایجاد زیرساخت‌های مناسب هستیم که هم‌اکنون مهیا نیست و مشکلات زیادی وجود دارد و بیشتر زیر‌ساخت‌ها متعلق به سال 60 است، که به صورت جهادی در ابتدای انقلاب ایجاد شده است.

* افت ولتاژ برق و فرسودگی شبکه آب شرب

این مسئول افزود: افت ولتاژ برق و فرسودگی شبکه آب شرب از جمله مشکلات اساسی است که بیشتر مردم منطقه با آن مواجه هستند.

فیاضی با اشاره به اینکه رونق کشاورزی نیازمند تامین آب است، گفت: در روستای سیل‌زده مرزنده در تیرماه به دلیل نبود آب کشت برنج انجام نشد و یا کاهش جدی داشت اما در شهریور سیل ویران‌گر مردم این روستا را ناچار به تخلیه کرد، و این به دلیل عدم مدیریت آب و مهار آن است، باید آب مدیریت و مهار شود تا هم در فصل کشاورزی مشکل کم‌آبی نداشت و هم دچار سیل و خسارات پس از آن نشویم.

*برای حفظ کاربری اراضی سود بانکی کاهش یابد

وی یکپارچه‌سازی را یکی دیگر از راه‌های توسعه کشاورزی و افزایش تولید درسطح و اشتغال دانست و افزود: باید برای این کار تسهیلات لازم به کشاورزان پرداخت شود و کاربری‌ها را حفظ کرد، اما اکنون نرخ سود بانکی بسیار بالا است و باید برای حفظ کاربری اراضی، افزایش تولید، اشتغال و بازگشت مردم به روستا نرخ تسهیلات کاهش یابد.

نماینده مردم نور در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: در بحث فاضلاب شهری ماده 215 را پیگیر هستیم لیکن فرصت دو ساله مشاور به اتمام رسیده و نیازمند تعیین مشاور جدید است که این امر باید تسریع شود.

این مسئول افزود: اداره کل راه و شهرسازی تاکنون خوب عمل کرد اما پروژه‌های راه به لحاظ اهمیت نیازمند تسریع است.

وی از دولت خواست تا پروژه‌های نیمه‌کاره شهرستان از جمله استادیوم‌های ورزشی نور و رویان را مورد عنایت ویژه قرار دهند و با تخصیص اعتبار ماده 215 بیمارستان جدید نور هم احداث شود.

این عضو خانه ملت هم از دولت خواست به مازندران نگاه ویژه داشته باشند، زیرا مازندران با گذشته متفاوت است و خدمات ملی ارائه می‌کند، بنابراین نیازمند اعتبار ملی است، باید به عنوان اقلیم تهران نگاه شود و حتی شهردار تهران به این استان خدمت رسانی کند.

فیاضی در پایان گفت: رفاه و آسایش متعلق به گردشگران است اما سختی، ترافیک، فاضلاب و زباله گریبان‌گیر مردم بومی است و باید دولت در این رابطه تدبیر کند.


منبع : فارس

 

  

دیدگاه شما در مورد : زیرساخت‌های مازندران مربوط به 34 سال گذشته است

زیرساخت‌های مازندران مربوط به 34 سال گذشته است

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر