صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ

60درصد سایت های فعال در فضای مجازی در مازندران مجوز ندارند

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران گفت: در حال حاضر60 درصد از سایت ها با وجود فعالیت در فضای مجازی فاقد مجوز قانونی از این اداره کل هستند.

کد خبر : 32214

تاریخ انتشار : 16/07/1394 - 08:37


60درصد سایت های فعال در فضای مجازی در مازندران مجوز ندارند

به گزارش خط امید بهشهر، احد جاودانی در همایش فرهنگ، رسانه، امنیت اجتماعی در فضای مجازی در ساری اظهارداشت: طبق آمار 109 سایت و پایگاه خبری در مازندران در فضای مجازی فعالیت دارند که صرفا 42 سایت و پایگاه خبری فعال دارای مجوز قانونی هستند.
وی اضافه کرد: در مجموع 67 سایت فعال در فضای مجازی در مازندران بدون هیچ گونه مجوز قانونی از اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران به عنوان ناظر بر عملکرد این سبکه های مجازی در حال فعالیتند.
دبیر شورای فرهنگ عمومی مازندران تصریح کرد:تاکنون 42 سایت خبری فاقد مجوز از اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی این استان درخواست مجوز قانونی برای فعالیت را ارایه دادند که پرونده این سایت ها نیز با روند قانونی در دست بررسی است.
جاودانی افزود: این در حالیست که 25 سایت فعال در فضای مجازی در این استان هنوز هیچ درخواستی برای دریافت مجوز ارایه نداده و همچنان کارشان را انجام می دهند.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران گفت: کمک های مادی و پشتیبانی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی در این استان مشمول سایت های فاقد مجوز و سایت هایی که به تازگی درخواست مجوزشان را ارایه داده نخواهد شد.
جاودانی افزود: علاوه بر آن اگر شکایتی از سایت های فاقد مجوز از سوی دستگاه های اجرایی و یا افراد حقیقی و حقوقی نیز صورت گیرد، از اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان نیز انتظار هیچ مساعدتی و یا پادرمیانی را نداشته باشند و باید خودشان پیگیر این مسایل باشند.
وی انگیزه ایجاد سایت ها و پایگاه های خبری را تنویر افکار عمومی دانسته و از انتقاد منصفانه عملکرد مسوولان استانی از سوی این پایگاه ها نیز در راستای تنویر افکار عمومی استقبال کرد.
دبیر شورای فرهنگ عمومی مازندران با درخواست از رسانه ها به خصوص در فضای مجازی برای رعایت اخلاق اسلامی و انسانی در انتقاد و دوری از تخریب از عدم پاسخگویی برخی روابط عمومی های دستگاه های دولتی نیز در این حوزه انتقاد کرد.
جاودانی وجود روابط عمومی قوی را در دستگاه های دولتی استان در راستای پاسخگویی به ارباب رجوع و تنویر افکار عمومی ضروری تلقی کرده و از مدیران دستگاه ها درخواست کرد تا نیروی قوی که توان پاسخگویی به مطالبات مردمی را در این حوزه دارد به عنوان مسوول روابط عمومی انتخاب کنند.
این مدیر فرهنگی مازندران وجود سایت ها و پایگاه های خبری در حوزه فضای مجازی را فرصتی مناسب به شرط بهره گیری درست و تهدید برای جامعه در صورت استفاده غیر قانونی از آن دانست و مهمترین مزیت وجود سایت های خبری را جلوگیری از انحصار خبری در جهان برشمرد.
همایش فرهنگ رسانه، امنیت اجتماعی در فضای مجازی در سالن سلمان هراتی مازندران در ساری با حضور فرمانده نیروی انتظامی مازندران و دست اندرکاران حوزه رسانه در این استان به مناسبت هفته ناجا برگزار شد.


منبع : ایرنا

 

  

دیدگاه شما در مورد : 60درصد سایت های فعال در فضای مجازی در مازندران مجوز ندارند

60درصد سایت های فعال در فضای مجازی در مازندران مجوز ندارند

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر