صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ

نوبت نابودی گوریل های 800 پوندی است

اسرائیلی‌ها ظاهرا آنچنان شیفته حسن روحانی، رئیس جمهور جدید ایران نیستند.

کد خبر : 3220

تاریخ انتشار : 04/07/1392 - 15:36


نوبت نابودی گوریل های 800 پوندی است

به گزارش خط امید بهشهر _ بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل به هیات اسرائیلی دستور داد که سخنرانی روز سه شنبه روحانی در مجمع عمومی سازمان ملل را تحریم کند و در گام بعدی آن را «یک سخنرانی خود بینانه و مملو از ریاکاری» توصیف کرد.

اما به نظر می‌رسد، اسرائیل این بار تنهاست.

هم امریکا و هم دیگر کشورهای غربی از رئیس جمهور جدید ایران در سازمان ملل به گرمی استقبال کردند.

اما آیا روحانی حرف از تغییری اساسی زد؟ آیا وی وعده‌های جدیدی داد؟
ابدا !

وی مانند سلف خود روشن ساخت که ایران قصد ندارد از حق خود مبنی بر تولید انرژی هسته‌ای دست بکشد. روحانی، همانند احمدی‌نژاد اظهار داشت، «سلاح هسته‌ای و کشتار جمعی هیچ جایگاهی در دکترین دفاعی ایران نداشته و با باورهای بنیادین مذهبی و اخلاقی ما در تعارض است. منافع ملی ما ایجاب می‌کند که هر گونه نگرانی منطقی پیرامون برنامه هسته‌ای ایران را مرتفع نماییم.»

رئیس جمهور ایران همچنین خاطر نشان کرد، جهان باید حق اساسی ایران مبنی بر عملیاتی کردن تمام بخش‌های چرخه سوخت هسته‌ای خود را به رسمیت بشناسد. به عبارت دیگر، ایران همچنان پروژه هسته‌ای خود را ادامه می‌دهد و این حقیقتا خبر بسیار خوبی است.

بنابراین، واقعا چه چیزی تغییر کرده است؟ به نظر من، تنها یک چیز. به نظر می‌رسد کشورها رویکرد و گرایش خود را تغییر داده‌اند و آنقدر شجاع هستند که خود به این موضوع اعتراف کنند.


به دلیل وجود لابی‌گری سخت یهودیان و همچنین ماهیت منفعل و سلطه پذیر سیاستمداران غربی، دولت‌های کمی در غرب هستند که جرات انتقاد از اسرائیل را دارند. آنها به روشنی از نتانیاهو و شبکه وی موسوم به «گوریل‌های ۸۰۰ پوندی» (اشاره به لابی‌های صهیونیسم) می‌ترسند. سیاستمداران ضعیف ما از طریق ابراز محبت به «دشمن» اسرائیل، توانسته‌اند راهی برای دادن ِ پیام خود به اسرائیل پیدا کنند. استقبال از روحانی در سازمان ملل پیام روشنی به کشور یهودی و لابی‌های حامی آن در برداشت: آگاه باشید ! ما کم کم در حال خسته شدن از سیاست‌های کثیف و جنگ طلبانه شما هستیم.

من، به عنوان یک فرد علاقمند به تاریخ یهودیان، به خود اجازه می‌دهم که بگویم، نشنیدن و نادیده گرفتن هشدار و اعلام خطر در ذات فرهنگ و هویت سیاسی یهود است. شاید انتظار داشته باشید که اسرائیل و لابی‌هایش در این برهه عقب نشینی کنند. اما چنین چیزی رخ نخواهد داد. اسرائیل و لابی‌های آن نفرت انگیز و زننده‌تر از همیشه وارد عمل خواهند شد. آنها از هر چیزی که در چنته دارند برای بستن این پنجره‌ی در حال گشایش گفت‌وگو و آشتی استفاده خواهند کرد.

اسرائیل محکوم است به رقم زدن سرنوشتی تراژیک برای خود و منطقه. حتی خداوند نیز قادر نخواهد بود که «قوم برگزیده» را از دست خودشان نجات دهد.

اما کاری وجود دارد که سازمان ملل قادر به انجام آن است: خلع اسرائیل از سلاح‌های شیمیایی، بیولوژیک و هسته‌ای. می‌توانم ببینم که چنین خواسته‌ای در حال قوت گرفتن است و بی‌صبرانه منتظرم تا محقق شدن آن را ببینم.

مترجم: احسان فتاحی


منبع : بلاغ

 

  

دیدگاه شما در مورد : نوبت نابودی گوریل های 800 پوندی است

نوبت نابودی گوریل های 800 پوندی است

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر