صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ
جانشین فرمانده ناجا خبر داد

ایران از طریق اینترپل به‌دنبال شناسایی مقصران احتمالی فاجعه منا

جانشین رئیس پلیس کشور گفت: ایران همچنین از طریق وزارت خارجه و پلیس اینترپل به‌دنبال شناسایی قصور احتمالی دولت سعودی در این حادثه است و نقطه نظرات خود را به این پلیس اعلام کرده‌ایم.

کد خبر : 32187

تاریخ انتشار : 15/07/1394 - 15:27


ایران از طریق اینترپل به‌دنبال شناسایی مقصران احتمالی فاجعه منا

به گزارش خط امید بهشهر، سردار اسکندر مؤمنی در حاشیه ششمین نشست نیروی انتظامی با سفرا و کارداران کشورهای مستقر در ایران در جمع خبرنگاران هدف از برگزاری این نشست را تبادل تجارب، انتقال دانش پلیسی و همکاری‌های دوجانبه به‌منظور مبارزه با پولشویی، قاچاق و جرائم سایبری عنوان کرد و اظهار داشت: ایران در این نشست آمادگی خود را برای انتقال تجارب خود در حوزه‌های مقابله با قاچاق مواد مخدر، قاچاق انسان و جرائم سایبری اعلام کرد و معاون وزیر خارجه نیز صراحتاً از آمادگی کامل ایران برای انعقاد موافقت‌نامه‌های بین‌المللی پلیسی خبر داد.

وی با اشاره به موضعگیری نیروی انتظامی در قبال حادثه منا گفت: نیروی انتظامی اعلام آمادگی خود را به‌صورت مکتوب به‌منظور همکاری در برگزاری مراسم حج سال آینده ارائه داده است و به‌صورت رسمی پیگیر این موضوع خواهد بود.

مؤمنی با بیان اینکه نیروی انتظامی تمهیدات لازم برای تشییع پیکر جان‌باختگان منا را اندیشیده است، افزود: علاوه بر این موارد پلیس و مرکز تشخیص هویت نیروی انتظامی به‌منظور شناسایی اجساد قربانیان این حادثه وارد موضوع شدند و با تمام امکانات خود اقدام به اخذ آزمایشات ژنتیکی برای شناسایی اجساد این قربانیان انجام می‌دهند.

جانشین رئیس پلیس کشور تأکید کرد: ایران همچنین از طریق وزارت خارجه و پلیس اینترپل به‌دنبال شناسایی قصور احتمالی دولت سعودی در این حادثه است و نقطه نظرات خود را به این پلیس اعلام کرده‌ایم.

مؤمنی در پایان جرائم مرتبط با اتباع را کنترل شده معرفی کرد و گفت: با توجه به اشراف اطلاعاتی نیروی انتظامی بر اتباع خارجی مستقر در ایران کنترل جرائم این اتباع انجام شده و در صورت وقوع هر جرمی از سوی این افراد، دریغ از هوشیاری نیروی انتظامی و پلیس شده و در کمترین زمان ممکن جرائم رخ‌داده را کشف می‌کنند.


منبع : تسنیم

 

  

دیدگاه شما در مورد : ایران از طریق اینترپل به‌دنبال شناسایی مقصران احتمالی فاجعه منا

ایران از طریق اینترپل به‌دنبال شناسایی مقصران احتمالی فاجعه منا

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر