صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ
با حضور مسئولان صورت گرفت

برگزاری نخستین جشنواره برنج مازندران در آمل

نخستین جشنواره برنج مازندران به میزبانی شهرستان آمل در مرکز بین‌المللی تجارت و پایانه صادرات برنج ایران برگزار شد.

کد خبر : 32180

تاریخ انتشار : 15/07/1394 - 14:02


برگزاری نخستین جشنواره برنج مازندران در آمل

به گزارش خط امید بهشهر، نخستین جشنواره برنج مازندران ظهر امروز به میزبانی شهرستان آمل در مرکز بین‌المللی تجارت و پایانه صادرات برنج ایران برگزار شد.

سرپرست فرمانداری ویژه آمل در این جشنواره با اشاره به اینکه نباید به این جشنواره تنها با دیدگاه اقتصادی نگاه کرد، گفت: این جشنواره فراتر از یک گردهمایی اقتصادی بوده بلکه یک گام بزرگ فرهنگی است.

احمد منفرد با اعلام اینکه نباید هم‌اکنون نگاه به محصول برنج یک نگاه اقتصادی و کاسب‌کارانه باشد، تصریح کرد: برنج در فرهنگ بومی به‌عنوان برکت بوده و در یک نگاه فرهنگی و اعتقادی با ارزش است.

منفرد با اعلام اینکه جشنواره بزرگ برنج در آمل می‌تواند نقطه شروعی برای احیای سنت‌های گذشته باشد، افزود: نباید سنت‌های اصیل و با قدمت‌مان رو به فراموشی بروند.

سرپرست فرمانداری ویژه آمل با بیان اینکه باید به این گردهمایی‌ها به شکل نوین و نگرش جدید در دولت یازدهم نگریسته شود، خاطرنشان کرد: باید در جهت افزایش تولید و همچنین افزایش در واحد سطح تلاش شود چنانچه ضریب کشاورزی و کشت شالی در این شهرستان بالاتر از عدد دو بوده و این مهم عاملی برای افزایش در جهت ناخالص ملی و جهانی است.

به گزارش فارس، در این جشنواره ربیع فلاح جلودار استاندار مازندران، علیزاده شایق مدیرعامل انجمن برنج ایران، خاکسار مدیرکل دفتر غلات، حبوبات و نباتات علوفه‌ای وزارت جهاد کشاورزی، علی‌نیا رئیس مرکز تحقیقات برنج کشور، مدیران‌کل استان و معاون استاندار مازندران حضور داشتند.

دو زوج جوان آملی نیز سوار بر اسب در این جشنواره حضور یافته و جشن عروسی گرفتند.

برگزاری نمایشگاه با غرفه‌های مختلف عرضه محصولات کشاورزی، کودهای ارگانیک کشاورزی، برنج و انواع آن، نان‌برنجی و دیگر مواد غذایی با برنج، آش دوغ، عرضه مواد غذایی بومی و محلی از دیگر برنامه‌های جنبی نخستین جشنواره برنج آمل بود.


منبع : فارس

 

 

  

دیدگاه شما در مورد : برگزاری نخستین جشنواره برنج مازندران در آمل

برگزاری نخستین جشنواره برنج مازندران در آمل

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر