صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ
رئیس اداره ارشاد بهشهر:

جشنواره انار اشرف در بهشهر برگزار نمی‌شود

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان بهشهر گفت: به‌دلیل هم‌زمانی با ایام محرم و اتفاقاتی که در حج امسال رخ داده است، جشنواره انار اشرف در بهشهر برگزار نمی‌شود.

کد خبر : 32157

تاریخ انتشار : 14/07/1394 - 19:44


جشنواره انار اشرف در بهشهر برگزار نمی‌شود

به گزارش خط امید بهشهر، مسعود فلاح بعد از ظهر امروز در جمع خبرنگاران با عرض تسلیت به مناسبت حادثه دل‌خراش منا، مسئولان سعودی را مسئول این فاجعه دانست و اظهار کرد: مدیریت غلط و سنتی رژیم حاکم عربستان در به وجود آمدن این واقعه هولناک نقش مهمی داشت و هنوز مسائل پشت پرده‌ای که از آن بی‌خبر هستیم فاش نشده ولی ما در هر شرایطی باید عظمت حج را حفظ کنیم.

وی با اشاره به انتخابات اسفندماه امسال، افزود: با توجه به نزدیکی ماه محرم و برگزاری مناسبات مذهبی در ایام سوگواری سالار شهیدان (ع)، این ایام به خاطر مسائل انتخابات حساسیت خاصی پیدا می‌کند و از خبرنگاران می‌خواهم مانند همیشه در مسیر درست و صحیح حوزه رسانه و خبر فعالیت‌ها و برنامه‌های مذهبی را در ایام عزاداری پوشش دهند.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان بهشهر تصریح کرد: خبرنگاران باید به‌دور از فضای تبلیغات کاندیداهای احتمالی مجلس شورای اسلامی، به روستاهای شهرستان بهشهر نیز توجه ویژه‌ای داشته باشند و با هماهنگی دهیاران نسبت به پوشش برنامه‌های آنها در ایام محرم اقدام کنند.

*زمینه‌سازی برای انتخاباتی باشکوه توسط خبرنگاران

عضو شورای اداری شهرستان بهشهر بیان کرد: به ‌طور طبیعی در هنگام برگزاری برنامه‌های عزاداری محرم سخنرانان بسیاری از سوی کاندیداها به این مراسم می‌آیند و باید طوری رفتار شود که از هرگونه شائبه جلوگیری کنیم و فضای انتخاباتی مناسبی را به وجود بیاوریم.

این مسئول با توجه به بسترسازی مناسب برای برگزار شدن بهتر انتخابات و انتخاب برترین فرد در میان کاندیداها، افزود: از کارهایی حساسیت‌زا و تنش‌زا دوری شود و خبرنگاران می‌توانند با مدیریت بهتر این فضا زمینه‌ساز انتخاباتی باشکوه باشند.

تعریف برنامه‌های فرهنگی بر مبنای مضامین دینی

دبیر شورای فرهنگ عمومی شهرستان بهشهر اظهار کرد: این شهرستان در برگزاری برنامه‌های متنوع ملی و مذهبی بیشترین کارها را در مازندران انجام داده و ما ضمن احترام به همه اقشار جامعه، برنامه‌های خود را بر مبنای مضامین دینی تعریف می‌کنیم، چراکه جامعه ما براساس مفاهیم والای دین اسلام تعریف شده است.

وی خطاب به کسانی که دغدغه مسائل فرهنگی و مذهبی را داشته و درباره برگزاری برخی کنسرت‌های موسیقی نگرانی دارند، خاطرنشان کرد: مردم ما عقاید دینی بسیار قوی دارند و به همه عزیزان بهشهری این نوید را می‌دهم که هرگز اجازه لطمه‌زدن به حوزه فرهنگ دینی را نمی‌دهم.

فلاح ادامه داد: ما مدیون قلم علما و خون شهدا هستیم و برای قدردانی و حفظ دستاوردهای آنها از هیچ کوششی دریغ نمی‌کنیم.

بنا شدن موسیقی بر پایه دین

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان بهشهر با اشاره به اینکه موسیقی اصیل مازندرانی بر پایه‌های دینی بنا شده است، با تجلیل از استاد محمدرضا اسحاقی‌گرجی که از مفاخر موسیقی شرق مازندران است، افزود: بیشتر کارهای هنرمندان عرصه موسیقی در مازندران و به‌ویژه در شرق این استان علوی‌تبار بن‌مایه‌های مذهبی دارد و بهترین اشعار، سروده‌ها و آوازها در مدح و ثنای اهل‌بیت (ع) بوده و مدیریت صحیح و بدون حاشیه می‌تواند در غنای فرهنگ مذهبی و ایرانی تاثیر فراوانی داشته باشد.

این مسئول تصریح کرد: با وجود اینکه در سال‌های گذشته این نوع موسیقی به سمت حذف شدن پیش رفته بود اما توانستیم گام‌های موثری در این رابطه برداریم.

برگزار نشدن جشنواره انار اشرف به دلیل هم‌زمانی با محرم

وی درباره علت برگزار نشدن جشنواره انار اشرف در سال‌جاری، گفت: هر چند که مسئولیت برگزاری این جشنواره به عهده جهاد کشاورزی است، اما به دلیل اینکه زمان برگزاری آن (فصل برداشت انار) هم‌زمان با ایام سوگواری سیدالشهدا (ع) است، جشنواره انار اشرف در سال 94 برگزار نمی‌شود.

فلاح با گلایه‌مندی از روند کاغذبازی‌های اداری، خاطرنشان کرد: مذاکرات رودررو می‌تواند در بسیاری از معادلات و تعاملات موثر واقع شود و براساس برنامه‌ای که با فرماندار و مسئولان فرهنگی داشتیم، روند پیچیده اداری بدون اینکه به قانون صدمه‌ای بزنیم به‌راحتی قابل حل شده است.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان بهشهر با اشاره به تعامل سازنده برخی دستگاه‌های فرهنگی با یکدیگر، افزود: شعار همدلی و همزبانی فقط با گفتن محقق نمی‌شود و در عمل باید به آن اهتمام داشته باشیم.

ضرورت اهتمام خبرنگاران به رسالت خبری در ایام انتخابات

عضو شورای اداری شهرستان بهشهر ادامه داد: از همه اهالی رسانه می‌خواهم با قلم خود فضای مناسبی را برای برگزاری انتخابات بهتر ایجاد کرده و تنور انتخابات را بر مبنای اصول و ارزش‌های اسلامی ایرانی گرم کنند.

وی در پایان بار دیگر بر نقش موثر خبرنگاران در ایجاد فضای سالم انتخاباتی تأکید کرد و گفت: مهم‌ترین وظیفه خبرنگاران عمل کردن درست به رسالت خبری خود بر مبنای آگاهی‌سازی جامعه است و اگر اهالی رسانه مانند همیشه بدون ایجاد حساسیت کاذب رفتار کنند می‌توانند مردم را با شور و حرارت بیشتری وارد صحنه انتخابات کرده تا مانند دوره‌های دیگر به جهانیان ثابت کنیم که مردم ما پای ولایت‌فقیه و ارزش‌های شهدا ایستاده‌اند.


منبع : فارس

 

  

دیدگاه شما در مورد : جشنواره انار اشرف در بهشهر برگزار نمی‌شود

جشنواره انار اشرف در بهشهر برگزار نمی‌شود

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر