صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ

تولید 270 تن گردو در بهشهر

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بهشهر از تولید بیش از 270 تن گردو در این شهرستان خبر داد .

کد خبر : 32156

تاریخ انتشار : 14/07/1394 - 19:41


تولید 270 تن گردو در بهشهر

به گزارش خط امید بهشهر، حقیقی گفت : شهرستان بهشهر دارای یک هزارو 800 هکتار باغ گردو به صورت متمرکز و پراکنده در مناطق کوهستانی و میان بند بوده که 900 هکتار آن بارور است .

وی با بیان اینکه عملیات برداشت گردو در این شهرستان به پایان رسیده است گفت : مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان بهشهر در راستای تغییر الگوی کشت در مناطق کوهستانی و میان بند و ایجاد اشتغال پایدار ، افزایش درآمد روستاییان و بهره وری بهینه از زمین ها و جلوگیری از فرسایش خاک در چند سال اخیر اقدام به احداث باغ سیاه ریشه در سطح 3 هزار و 200 هکتار کرده است .

وی افزود : این مدیریت برای احداث باغ های سیاه ریشه شامل گردو ، سیب ،به و فندق تسهیلات بانکی کم بهره ،توزیع نهال یارانه ای ،ایجاد باغ های الگویی در اختیار باغ دارها قرار می دهد .

حقیقی تصریح کرد :امسال به دلیل نبود سرمای شدید بهاره اکثر باغ ها به خصوص باغ های گردو به بار نشسته است و با برآوردهای صورت گرفته بیش از 270 تن گردو در این شهرستان تولید شد.

وی در پایان گفت : هر کیلوگرم گردو در این شهرستان 15 هزار تومان به فروش رسید که درآمد حاصل از یک هکتار باغ گردو 45 میلیون ریال عاید باغدارها شده است .


منبع : باشگاه خبرنگاران

 

  

دیدگاه شما در مورد : تولید 270 تن گردو در بهشهر

تولید 270 تن گردو در بهشهر

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر