صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ
عضو هیئت مدیره کانون مهندسین بهشهر:

انتخاب هیات مدیره قوی و پویا نقش مهمی در پیشبرد اهداف نظام مهندسی دارد

عضو هیئت مدیره کانون مهندسین بهشهر گفت: انتخاب هیات مدیره قوی و پویا نقش مهمی در پیشبرد اهداف نظام مهندسی دارد و کمترین انتظار برای این مهم ، حضور پرشور و آگاهانه جامعه ی مهندسین است.

کد خبر : 32153

تاریخ انتشار : 14/07/1394 - 17:57


انتخاب هیات مدیره قوی و پویا نقش مهمی در پیشبرد اهداف نظام مهندسی دارد

به گزارش خط امید، 16 مهر ماه هفتمین دوره انتخابات هیات مدیره سازمان نظام مهندسی ساختمان استان مازندران برگزار خواهد شد .مهندس مجید طاهری لیوانی تنها نامزد شهرستان بهشهر در این دوره از انتخابات می باشد که در زیر مصاحبه خط امید به وی را می خوانید.

 

مجید طاهری لیوانی در رابطه با انتخابات پیش روی سازمان نظام مهندسی استان مازندران  گفت :توسعه روز افزون شهرها و به تبع آن مشکلات فراوانی که جوامع شهری با آن دست به گریبان هستند، اهمیت نهادهای مرتبط با مدیریت شهری را بیش از پیش نمایان می سازد. آنچه واضح است، دستیابی به ارتقای کیفیت و بهره وری ساختمان شهری، وظیفه ای نیست که سازمان نظام مهندسی به تنهایی بتواند بر آن فائق آید.

 

عضو هیئت مدیره کانون مهندسین بهشهر افزود: 16 مهر، شاهد انتخابات هیئت مدیره در مجموعه سازمان نظام مهندسی ساختمان استان مازندران هستیم.گرچه این انتخابات فرایندی دموکراتیک در مجموعه ای صنفی است, ولی با توجه به خدمات ارایه شده از سوی سازمان در سراسر کشور و ساختار قانونی دولت محور آن، با حساسیت و توجه ای در سطح ملی برگزار خواهد شد.

نائب رئیس سابق دفتر نمایندگی نظام مهندسی بهشهر در ادامه بیان داشت : از لحاظ نظری وقتی اعضای هیئت مدیره سازمان نظام مهندسی، شرکت های حقوقی، سندیکاها، انجمن ها، کانون ها و مهندسین حقیقی سازمان، در مورد کارکرد سازمان و نحوه تعامل با یکدیگر و سایر بنیان های قدرت در کشور به اجماع برسند،آن وقت یک قرارداد اجتماعی پدید خواهد آمد که نتیجه آن کاهش تضادهای درونی خواهد بود و این همسوگرایی به طور طبیعی تضادهای ایجاد شده با محیط خارج را نیز به حداقل می رساند، اما نگاه صفر و صدی سالهاست میل همکاری را در سازمان نظام مهندسی از بین برده و باعث شده عموم تصمیم گیریها در مراحل ابتدایی متوقف شود.

 

مهندس طاهری در مورد اهمیت مشارکت اعضا در انتخابات پیش رو افزود: مشارکت فعال اعضا همراه با انتخاب آگاهانه از میان کاندیداها نقش بی بدیل در عملکرد حداقل سه سال آینده بزرگترین سازمان غیردولتی ایفا خواهد کرد. باشد که اعضای فرهیخته با انتخاب اصلح خود گامی موثر در ایفای نقش سازمانی و اجتماعی خود داشته باشند.

رئیس کانون مهندسین ساختمان و تاسیسات شهرستان بهشهر در رابطه با اصلی ترین هدف هیئت مدیره اینگونه اعلام کرد : حکم اعضای هیات مدیره پس از انتخاب، توسط مقام عالی وزارت صادر می شود. هیات مدیره سازمان نظام مهندسی ساختمان طبق قانون مسئولیت ،هدایت برنامه ریزی و نظارت بر حسن انجام خدمات مهندسی، کمک به ارتقاء کیفیت ساخت و ساز، ترویج اصول مهندسی و رعایت مقررات ملی ساختمان را بر عهده دارد.

 

بنابراین هیات مدیره جدید باید تمام تلاش خود را برای تحقق یک قرارداد اجتماعی در سازمان نظام مهندسی بکار گیرد تا به تبع  آن افزایش اعتماد و رضایتمندی جامعه از خدمات مهندسی را با سازمان همراه کند.سازمان نظام مهندسی برای افزایش قدرت خود و ایفای نقش در تصمیمات کلان، باید حس اعتماد مردم و مسئولین را همراه با دانش و تعهد خود نماید.

 

کاندیدای رشته مکانیک هفتمین دوره انتخابات هیئت مدیره سازمان نظام مهندسی استان مازندران خاطر نشان کرد : فکر و عمل مثبت وسازنده است که ما را به نتیجه می رساند، راز پیشرفت در آغاز کردن است و راز آغاز کردن در آن است که وظایف سخت و پیچیده ی خود را به وظایف کوچکی که قابل مدیریت کردن باشند، بشکنیم و سپس از نخستین آنها آغاز کنیم، آنچه را که لازمست که انجام شود، به روشنی دیده و کارها را یک به یک انجام داده و بر آنها متمرکز شویم.چرخه هایی از موفقیت وجود دارد و همچنین چرخه هایی از شکست و باید بگذاریم آنها بروند تا برای پیدایش چیزهای تازه و به روز تغییر و دگرگونی فضا باز شود.

 

مهندس مجید طاهری ایوانی در خاتمه یادآور شد: حضور پرشور و آگاهانه ی اعضای سازمان, مورد انتظار جامعه مهندسین استان خواهد بود و برای انتخاب هیات مدیره قوی و پویا به جهت پیشبرد اهداف نظام مهندسی، در واقع کمترین انتظاری است که جامعه ی مهندسین از حضور دوستان دارد.

  

  

دیدگاه شما در مورد : انتخاب هیات مدیره قوی و پویا نقش مهمی در پیشبرد اهداف نظام مهندسی دارد

انتخاب هیات مدیره قوی و پویا نقش مهمی در پیشبرد اهداف نظام مهندسی دارد

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر