صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ
معاون توانبخشی اداره بهزیستی مازندران:

سالمندان 10درصد جمعیت مازندران را تشکیل می‌دهند

معاون توانبخشی اداره بهزیستی مازندران گفت: در استان مازندران با 3 ملیون‌نفر جمعیت، حدود 300 هزار نفر سالمند وجود دارد که 8/9 درصد جمعیت استان را تشکیل می‌دهد.

کد خبر : 32151

تاریخ انتشار : 13/07/1394 - 20:14


سالمندان 10درصد جمعیت مازندران را تشکیل می‌دهند

به گزارش خبرنگار خط امید، مراسم روز سالمند با با حضور علی‌رضا  قلندری معاون توانبخشی بهزیستی مازندران، علی‌اصغر امیری‌کیا قائم مقام کمیته امداد مازندران، رجبی رئیس بهزیستی بهشهر و جمعی از مسئولین در خانه سالمندان این شهرستان برگزار شد.


علی‌رضا قلندری با تاکید بر اینکه سالمندان گوهر ارزشمند جامعه هستند گفت: وجود سالمندان برای ما افتخار بزرگی است که باعث توسعه در کشور می‌شود زیرا بکارگیری از تجربیات و اندوخته‌های این عزیزان به مانند گنج‌های ارزشمند برای هر کشور می‌باشد.

 

وی با بیان اینکه سالمندان بالای 60 سال در کشور 3/8 درصد از جمعیت کل کشور را تشکیل می دهند افزود: در استان مازندران با 3 ملیون‌نفر جمعیت، حدود 300 هزار نفر سالمند وجود دارد که 8/9 درصد جمعیت استان را تشکیل می دهد که این مقدار بیشتر از آمار کشور است که مازندران را جزء استان‌های مسن کشور قرار می‌دهد.

معاون توانبخشی بهزیستی مازندران خاطرنشان کرد: ارائه خدمات به سالمندان تحت پوشش یا در خانه سالمندان شبانه روزی، یا خانه سالمندان نیمه وقت و روزانه و یا خدمات در منزل برای سالمندان بسترگرا می‌باشد.

علی‌رضا قلندری تصریح کرد: چهار مرکز شبانه‌روزی در استان داریم که 230 نفر را تحت پوشش دارند و 540 نفر هم در 9 مرکز روزانه خدمات دریافت می‌کنند

وی با اشاره به اینکه باید به سالمندان نگاه ویژه داشت گفت: اگر دستگاه‌ها و نهادها کمک و تعامل خوبی داشته باشند می‌توان شورای ساماندهی سالمندان را در شهرستان‌ها شروع کنیم و نیاز است که کل جامعه نهضت سالمندی داشته باشند.

قلندری عنوان کرد: در کل شهرها باید بستری برای رفاه و آسایش سالمندان فراهم شود از جمله موانعی که در کوچه وخیابان برای این عزیزان وجود دارد باید برداشته شود تا سالمندی به خاطر این موانع خانه نشین نشود، باید از تمام پتانسیل ادارات استفاده شود.

وی در پایان ضمن تشکر از حمید آزموده شهردار بهشهر که استقبال خوبی از آماده سازی بستر شهر کرد گفت: حاضرم تمام خیابان‌های بهشهر را مجهز به  دستگیره کنم تا افراد مسن شهر بتوانند دستشان را بگیرند و راه بروند.

  

  

دیدگاه شما در مورد : سالمندان 10درصد جمعیت مازندران را تشکیل می‌دهند

سالمندان 10درصد جمعیت مازندران را تشکیل می‌دهند

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر