صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ

واردات 500 هزار تن گندم از طریق گمرکات مازندران

مدیرکل گمرکات استان مازندران از دریافت مجوز ورود موقت گندم بدون عوارض گمرکی به میزان حدود 500 هزارتن به این استان خبر داد.

کد خبر : 32121

تاریخ انتشار : 12/07/1394 - 18:09


واردات 500 هزار تن گندم از طریق گمرکات مازندران

به گزارش خط امید بهشهر، ابوالقاسم یوسفی نژاد افزود: این موضوع در سفری که معاون اول رییس جمهوری در ماه مرداد سال جاری به مازندران داشت مطرح و پس از موافقیت او و انجام فرآیند مراحل اداری به اداره کل گمرکات این استان تفویض اختیار شد تا نسبت به صدور این مجوز اقدام کند. 
وی، اظهارداشت: این میزان گندم از کشورهایی چون روسیه و قزاقستان وارد کشور می شود و پس از تبدیل شدن به آرد دو باره به دیگر کشورها بویژه عراق و افغانستان صادر خواهد شد.
وی اظهار امیدواری کرد که با تبدیل این میزان گندم به آرد و صادرات آن به کشورهای همجوار به رونق رونق اقتصادی این بخش کمک شود.
مدیرکل گمرکات مازندران در ادامه به عملکرد شش ماه نخست سال جاری گمرکات این استان اشاره کرد و گفت: میزان درامد گمرکات استان در شش ماهه امسال 107 میلیارد تومان بود که این میزان نسبت به مدت مشابه سال قبل حدود 20 درصد افزایش داشته است.
یوسفی نژاد افزود: همچنین در این مدت میزان کالاهای وارداتی به این استان از لحاظ وزنی 981 هزار و 152 تن و ارزشی نیز بیش از 366 میلیون و 70 هزار دلار بوده است که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته از لحاظ وزنی 7 درصد و ارزشی نیز حدود 36 درصد کاهش داشته است.
وی، اظهارداشت: از میان کالاهای وارداتی گندم به ارزش 19 درصد ، جو 37 ، آهن آلات 18 ، ذرت 5، چوب و تخته 5 ، بنزین 4 ، کاغذ، شکر و روغن پایه 3 ، ماشین آلات و اجزای آن 2 و خمیرکاغذ نیز حدود یک درصد بیشترین سهم کالاهای وارداتی این استان را تشکیل می دهند.
یوسفی نژاد، تصریح کرد: این میزان کالا از کشورهای امارات، ترکیه، فدراسیون روسیه، سوئیس جزو پنجمین کشورهای عمده وارد کنندگان کالا به این استان هستند.
مدیرکل گمرکات مازندران ، گفت: میزان وارات کالا در این مدت نسبت به مدت مشابه سال گذشته به لحاظ وزنی حدود 7 درصد و ارزشی نیز حدود 36 درصد کاهش داشته است.
وی میزان کالاهای صادراتی غیرنفتی از گمرکات این استان به دیگر کشورها دراین مدت را به میزان 562 هزارو 643 تن اعلام کرد و ادامه داد : با صدور این میزان کالا به کشورهای عراق، ترکمنستان ، افغانستان ، قزاقستان و روسیه حدود 231 میلیون و698 هزاردلار ارز وارد کشورشد.
وی ، گفت: این میزان کالاهای صادر شده در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته از لحاظ وزنی حدود 51 درصد و ارزشی نیز حدود 3 درصد کاهش داشته است. 
وی ، افزود : دراین مدت کالاهایی همچون سیمان به ارزش حدود 66 درصد ، فرآورده های لبنی 14 ، مواد معدنی 9 ، لوله و پروفیل 4 ، سایر مواد غذایی 3 ، مصنوعات چوبی ، نوشابه و آب معدنی و انواع شیرینی حدود یک درصد جمعا به ارزش 46 میلیون و 161 هزار و 353 دلار بیشترین سهم کالاهای صادراتی این استان بوده است.
مدیرکل گمرکات مازندران در ادامه از افزایش حدود 58 درصدی ترانزیت کالا در نیمه نخست سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته دراین استان خبرداد. 
یوسفی نژاد، افزود : در نیمه نخست امسال 114 هزار تن انواع کالا به ارزش بیش از 112 میلیون و 648 هزار دلار از گذرگاه های سه گانه اقتصادی استان به کشورهای هدف ترانزیت شد.
وی اظهارداشت: این میزان از لحاظ وزنی 66 درصد و از نظر ارزشی نیز 58 درصد نسبت به مدت مشابه سال پیش افزایش رشد داشته است.
مدیر کل گمرکات مازندران ، گفت : حدود نیمی از این کالاها دراین مدت از بندر امیرآباد در شرق مازندران به خارج از کشور ترانزیت شد که بیشتر آن آهن آلات، بنزین و گازوییل بوده است.
در استان مازندران سه بندر نوشهر ، فریدونکنار و امیرآباد فعالیت دارد.


منبع : ایرنا

 

  

دیدگاه شما در مورد : واردات 500 هزار تن گندم از طریق گمرکات مازندران

واردات 500 هزار تن گندم از طریق گمرکات مازندران

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر